18.03.2021

Propozycja komiksów dla dzieci

 Zapraszam serdecznie na kilka świeżutkich, komiksowych propozycji z Wydawnictwa Egmont.Ptyś i Bill. Zabawy Billa to wesołe przygody szalonego psa Billa i jego pana – chłopca Ptysia. Nie ma dnia, żeby Ptyś i Bill nie wyczyniali szaleństw albo nie grali dorosłym na nerwach!
Ptyś lubi bawić się z innymi dziećmi, ale jego najwierniejszym kompanem jest spaniel Bill. Razem wymyślają psikusy, razem sędziują mecze piłkarskie, razem szukają czterolistnych koniczyn i puszczają latawce. Kiedy jednak trzeba wykąpać nieznoszącego wody Billa, Ptyś staje po stronie rodziców. Lecz sprytny spaniel też potrafi postawić na swoim, choćby po to, żeby zdobyć ulubione przysmaki! Obaj również mają swoje słabości – chłopiec bardzo wstydzi się rozmawiać z dziewczynkami, a pies nie może się powstrzymać przed ukrywaniem kości w najdziwniejszych miejscach... 
Jest to album zbiorczy, który zawiera trzy tomy oryginalne: „Psie życie”, „Uwaga, wesoły pies!” i „Zabawy Billa”. Komiks jest wesoły, ładnie wydany, podoba się dziewczynkom i chłopcom.

Ptyś i Bill, Zabawy Billa, tom 8
Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
ISBN: 978-83-281-9647-6
Język oryginału: francuski
Seria: Ptyś i Bill
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorSmerfy i Wioska Dziewczyn to komiks. który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki dziewczyn... Teraz podopieczne Mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków wyruszają w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna. Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały! Czy uda im się odnaleźć wymarzoną krainę? 
Ten komiks to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów uroczych Smerfów!

Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek, tom 4
Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford
Rysunki: Laurent Cagniat
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-4233-6
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Yakari. Wielka Nora to już dziesiąty tom przygód małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół.
Pewnego ranka Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy to jakaś wskazówka dla chłopca? I dokąd strzałki prowadzą? Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był... Po co ktoś go tam sprowadził? Czego chce i czy ma przyjazne zamiary? Przed Indianinem pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach!
Komiks pełen fascynujących przygód, idealny dla każdego młodego chłopca!

Yakari. Wielka nora, tom 10
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-9839-5
Język oryginału: francuski
Seria: Yakari
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor


2 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!