18.12.2020

Komiksy dla dzieci - nowości komiksowe dla najmłodszych

 Zapraszam na kilka najnowszych propozycji komiksowych dla dzieci Wydawnictwa Egmont.
Zapraszam na przegląd kilku komiksów dla dzieci, które z całą  pewnością spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. I obowiązkowo muszę dopowiedzieć, iż wszystkie zdjęcia w dzisiejszym poście zrobione zostały przez moją 8-letnią córkę ;-) 


Pierwszą propozycją jest komiks Śledztwa Endi Holmes, Tajemnica Białych Maków. Jest to komiksowa wersja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Endi, czyli młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Komiks jest fantastycznie napisany, treść jest wciągająca i pełna zagadek, dodatkowym atutem są przepiękne ilustracje, które wspaniale wzbogacają pozycję. Książka ta jest trzecim tomem z tej serii, a jako ciekawostkę można dodać, iż na podstawie pierwszej części cyklu nakręcono nawet film, a komiks szybko stał się bestsellerem na francuskim rynku czytelniczym.


Yakari,  Więźniowie Wyspy to kolejny komiks opowiadający o przygodach młodego Indianina. Książka dedykowana jest najmłodszym czytelnikom. Bohaterami komiksu są w dużej mierze zwierzęta, przyjaciele naszego Indianina. Książka ma przyjemną treść, jest pełna humoru, bardzo przyjemnie się ją czyta i ogląda.
Minecraft, tom 2 to z kolei pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Minecraft. Komiks ten to kolejna emocjonująca przygoda z charakterystycznymi ilustracjami i znanymi nam wszystkim bohaterami świata Minecraft. Komiks z Lucky Luke'em w roli głównej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten kowboj jest chyba najbardziej znanym kowbojem na świecie, a przynajmniej w komiksowym świecie. Dzielnie walczy na Dzikim Zachodzie z przeróżnymi rabusiami, podróżując na swoim wiernym rumaku. Najnowsza część jego przygód Legenda Zachodu to kolejne jego fascynujące przygody.Asterix. Złoty Menhir to z kolei komiks, którego akcja toczy się w roku 50, a więc jeszcze przed narodzeniem Chrystusa. Cała Galia jest podbita przez Rzymian z wyjątkiem jednej małej osady, którą zamieszkują bohaterscy Galowie. Mieszkańcy wciąż się bronią przed najeźdźcami rzymskimi i dzielnie stawiają im czoła. W wiosce tej mieszkają bojownik Asterix i dostawca menhirów Obelix, a sam komiks traktuje o ich niezwykłych przygodach.
Kajtek i Koko w kosmosie. Bogini moczarów  to kolejna dzisiejsza propozycja. Pozycja ta bez wątpienia spodoba się fanom tych kultowych już niemalże bohaterów. Kajtek i koko w kosmosie to najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christy.
Ostatnią propozycją jest komiks Super Sisters. Jeśli ktoś zna Sisters i jest fanem dwóch szalonych sióstr, które z jednej strony drą ze sobą koty, a z drugiej nie wyobrażają sobie bez siebie życia, to koniecznie musi poznać ten komiks. Jest w nim ukazane zupełnie nowe oblicze tych zabawnych dziewcząt, bowiem w komiksie tym mają one drugą tożsamość- jako superbohaterki obdarzone zostały nadzwyczajnymi mocami, dzięki którym są podziwiane w ogromnym wszechświecie! Siostry bronią odległych planet przed inwazjami kosmicznych rabusiów i nie obawiają się niczego. Jednak czy poradzą sobie ze złymi klonami? Książka jest fascynująca i pełna niesamowitych przygód, a moja córka wprost ją uwielbia ;-) 1 komentarz:

  1. świetne komiksy :) Już same okładki zachęcają, aby sprawdzić, co jest w środku :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!