12.11.2020

Papua - z wyspy na wyspę. Propozycja gry dla całej rodziny.

Gra, przy której świetnie spędzi czas cała rodzina- zapraszam na nową propozycję Wydawnictwa Egmont Papua - z wyspy na wyspę!

 

Jeśli znacie i lubicie grę Ubongo, z całą pewnością i ta gra przypadnie Wam do gustu. Twórcą tej pozycji jest bowiem ta sama osoba, która stworzyła kultowe już Ubongo.

Na czym polega gra?
Każdy z graczy otrzymuje plansze zadania z egzotycznymi wyspami. Wyspy te trzeba jak najszybciej połączyć ze sobą różnymi mostami. Mamy do swojej dyspozycji fragmenty konstrukcji mostów o różnych kształtach i długościach, którymi odpowiednio musimy manewrować. Ten, któremu pierwszemu się to uda, zdobywa punkty i staje się zwycięzcą danej rundy.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
W grze podoba nam się to, iż mimo prostych zasad spędzić można przy niej sporo czasu nie nudząc się, a wręcz przeciwnie, mając ochotę na coraz więcej ;-) Gra świetnie ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, a także refleks i szybkość tego myślenia. W końcu, kto pierwszy, ten lepszy ;-) 
Dużym plusem tej propozycji jest również ładne, staranne wydanie. Plansze są kartonowe, solidnie wykonane i z pewnością posłużą przez długi czas ;-) 

Jakie są elementy gry?
- 32 dwustronne plansze zadań (128 zwykłych, 128 trudnych, 1024 zadania w łatwiejszym wariancie gry np. z młodszymi graczami)
- 52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze)
- 4 pionki
- 8 żetonów bonusowych
- 4 żetony wulkanów
- Spinner
- kostka

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Papua. Z wyspy na wyspę.
producent: Egmont
wiek: + 8 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 2 - 4
 

3 komentarze:

 1. O jakie niebieściutkie. Nie znam gry, ale ciekawa się wydaje.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby wygląd to nie wszystko, ale jeżeli całość jest dobrze wykonana to aż chce się grać. Bardzo fajna propozycja na jesienne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra prezentuje się ciekawie i zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!