27.11.2020

Alicja w Krainie Słów - świetna propozycja gry planszowej dla dzieci

Najnowsza gra Wydawnictwa Egmont, która od pierwszego wejrzenia wyjątkowo przypadła do gustu moim dzieciom ;-) Alicja w Krainie Słów to szybka i szalona gra, która nie może się nie podobać. Pięknie wydana wyróżnia się nie tylko dbałością o szczegóły i wszelkie detale, ale i wciągającymi, ciekawymi zasadami.


Na czym polega gra?
Podczas gry wcielamy się w różne postaci z bajki o Alicji w Krainie Czarów.  Królowa Kier, władczyni Krainy Czarów, zaprosiła nas na herbatkę w pałacowych ogrodach. Królowa lubuje się w ustanawianiu dziwacznych praw i dziś zabroniła nam używania niektórych liter alfabetu. Każdy, kto wypowie słowo zawierające zakazane litery, będzie musiał opuścić herbatkowe spotkanie i jak najszybciej wracać do domu. Zadanie utrudnia nam czas odmierzany za pomocą specjalnego grającego imbryka.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
Pierwszą rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy i oczywiście najbardziej podoba się dzieciom, jest grający imbryk. Wyjątkowo urozmaica on rozgrywkę i zachęca dzieci do długiego grania. W propozycji tej fajne jest to, że ma ona również dwa stopnie zaawansowania - grając w wersję podstawową można grać nawet z dziećmi poniżej 10. roku życia (moje dzieci 8 i 6-letnie świetnie dają sobie radę!). 
Gra fantastycznie rozwija i ćwiczy słownictwo, a także umiejętność wypowiadania się na konkretne tematy. Muzyka klasyczna, siłownia, rycerze, cuda natury - tematyka jest na prawdę świetnie urozmaicona! Jest szybka, ekscytująca i to podoba się dzieciom!

Jakie są elementy gry?
- 1 grający imbryk (do odmierzania czasu)
- 8 kart postaci
- 8 karat punktacji
- 60 kart tematów
- 42 żetony punktów
- 3 żetony czasu
- 1 żeton Pana Gąsienicy
- 25 kart zakazanych liter

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Alicja w Krainie Słów
producent: Egmont
wiek: + 10 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 3 - 6

2 komentarze:

  1. Wygląda świetnie, zagrałabym z chęcią w taką grę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka też ją bardzo lubi :-) kupiliśmy jej grę na urodziny i od razu bardzo polubiła w nią grać. Doskonale, że przy okazji świetnej zabawy, dziecko może rozwijać swoje słownictwo. Bardzo często w nią gramy, bo obecnie to ulubiona planszówka mojej córki. Polecam zarówno dla dzieci poniżej 10 roku życia jak i starszym :-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!