20.10.2020

Zakodowany zamek - gra edukacyjna dla dzieci

 Ciekawa, wciągająca gra rodzinna, która przypadnie do gustu nawet najmłodszym graczom.

 

Dziś zachęcam Was do zapoznania się z kolejną nową propozycją gry planszowej od Kapitana Nauka, tj. z grą Zakodowany zamek. Gra na kodowanie.

Na czym polega gra?
Podczas tej gry wcielamy się  w sprytnego czarodzieja i opracowujemy strategię zebrania czterech skarbów. Musimy się jednak spieszyć, aby duch nie wyszedł z zamkowej wieży i nie pokrzyżował nam naszych planów i naszej wędrówki.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
W grze przede wszystkim podoba nam się to, że pozwala ona ćwiczyć koncentrację, cierpliwość i wytrwałość, a jak wiadomo, są to cechy, nad którymi dzieci powinny sporo pracować ;-) Podczas gry dużo eksperymentujemy i wykorzystujemy logiczne myślenie, co także jest wielkim plusem podczas rozwoju maluchów. Podoba nam się również to, iż w Zakodowanym Zamku wykorzystywane jest STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Maths), tj. nowe podejście do nauki, integrujące nauki ścisłe, nowoczesne technologie, inżynierię oraz matematykę. Wszystko to służy rozwojowi umiejętności myślenia logicznego, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz współpracy. 
W grze bardzo fajne jest także to, iż rozgrywkę prowadzić można samodzielnie, natomiast grając wspólnie, gramy kooperacyjnie, wspólnie dążąc do celu i zebrania wszystkich skarbów.

Jakie są elementy gry?
- plansza 1 szt.
- 35 kart
- 28 żetonów ze skarbami
- 4 żetony z czarodziejem i duchem
- instrukcja

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Zakodowany zamek. Gra na kodowanie.
producent: Kapitan Nauka
wiek: 4 - 99 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy:
1 - 5 
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!