3.03.2020

Rach ciach! Gra zręcznościowa dla dzieci

Zapraszam na szybką grę zręcznościową dla dzieci!

Czy chcecie przekonać się, czy faktycznie jesteście szybcy i zręczni? Czy chcecie przekonać się, czy macie dobrą pamięć w odtworzeniu ciągu kolorów? Jeśli tak, gra Rach ciach! bez wątpienia Wam się spodoba!

Na czym polega gra?
Każdy gracz nakłada kolorowe kule na swoje rurki w taki sposób, aby odtworzyć układ kolorów przedstawiony na wylosowanej karcie. Ten, kto zrobi to jako pierwszy, daje sygnał dzwonkiem i kończy rundę. Każda poprawnie ułożona kula w tym czasie to jeden ruch pionka po planszy. Kto jest najbardziej spostrzegawczy, najlepiej zapamiętuje barwy i potrafi je szybko ułożyć w odpowiedniej kolejności, ten wygrywa.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
Przede wszystkim podoba nam się to, że nie jest to typowo "płaska", planszówkowa gra, tylko pozycja z trójwymiarowymi elementami. Dzieci dzięki temu już samego początku były nią zachwycone ;-) Kolorowe piłeczki nadziewane na rurkę - to jest to, co dzieci lubią! Świetne w grze jest to, że wyjątkowo ćwiczy się w niej szybkość, sprawność, dokładność i koordynację "oko-ręka". Sprawdzamy w niej również swoją cierpliwość, umiejętność działania pod presją czasu, a także umiejętność pogodzenia się z porażką i przegraną, co wiemy różnie wychodzi dzieciom. 

Jakie są elementy gry?
- plansza do gry
- pionki (4 szt)
- kule czerwone (4 szt)
- kule fioletowe (4 szt)
- kule czarne (4 szt)
- kule zielone (4 szt)
- kule niebieskie (4 szt)
- kule żółte (4 szt)
- karty (55 szt)
- podstawki (4 szt)
- rurki (4 szt)
- dzwonek
- instrukcja gry

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Rach ciach!
producent: Alexander
wiek: od 5 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 2-42 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!