11.01.2020

Monopoly- Polska jest piękna. Gramy całą rodziną!

Są gry, które, śmiało można rzec, znane są od pokoleń. Gry, w które grali nasi rodzice, w które graliśmy my, a teraz grają nasze dzieci.

Bez wątpienia gra Monopoly należy do tych gier, które doskonale znane są chyba każdemu fanowi dobrych i wciągających gier planszowych. Ta klasyczna pozycja wymyślona została w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu, a opatentowana w grudniu 1935. Powstało wiele jej różnych wersji, np. Monopoly Disneyland, Nintendo, Star Wars, Travel, Transformers. My w ostatnim czasie spędzamy swój czas przy grze Monopoly - Polska jest piękna, którą nabyć można m.in. w księgarni Inverso. O co dokładnie chodzi w tej grze i dlaczego moje dzieci tak bardzo lubią w nią grać? ;-)

Na czym polega gra Monopoly - Polska jest piękna?
Gracz okrąża planszę, kupując i sprzedając różne nieruchomości oraz budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci czynsz. Sukces i wygrana zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji, co jak wiemy, nie zawsze jest łatwe. Natomiast sam cel gry jest prosty - zostać milionerem i doprowadzić do bankructwa pozostałych graczy! 

Co najbardziej podobało nam się w tej grze?
Podobała nam się jej polska, można rzec lokalna wersja. Kupowane pola związane są bowiem z najpiękniejszymi miejscami w Polsce i grając z dziećmi można potraktować ją poznawczo, opowiadając im krótko o danych miejscach różnych zakątków kraju. Synowi bardzo podobały się metalowe pionki, starannie wykonane i przedstawiające różne pojazdy i zwierzęta. Największą atrakcją dla dzieci była jednak możliwość obracania pieniędzmi i zakupywania różnych obiektów. Cieszyli się, stawiając na nich domki i wielki uśmiech pojawiał się na ich twarzach, kiedy to inny gracz stawał na ich własnościach, płacąc im czynsz. Nie można również nie wspomnieć o porządnym wykonaniu całej gry, dzięki czemu możemy mieć pewność, że gra Monopoly - Polska jest piękna posłuży nam przez wiele lat ;-)

Jakie są elementy gry?
- plansza
- 8 pionków
- 28 kart "Tytuł Własności"
- 16 kart "Wakacje"
- 16 kart "Ferie Zimowe"
- 1 plik banknotów Monopoly
- 32 domy
- 12 hoteli
- 2 kostki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Winning Moves
Język: polski
Rok wydania: 2019
Format: 40 x 27 cm
Oprawa: pudełko kartonowe
EAN: 5036905036061

3 komentarze:

  1. Sama mam Monopoly w domu, ale tą najstarszą, tradycyjną wersję. Może warto zaopatrzyć się w nową ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie grałam, ale ta wersja bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wieki nie grałam w Monopol, ale z chęcią bym zagrała pewnego wieczoru. :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!