25.11.2020

Klocki dla małego konstruktora - klocki Plus Plus

Sezon zakupowy świątecznych prezentów niedługo rozpocznie się na dobre, zapraszam zatem na małą propozycję klockowych upominków dla dzieci.Klocki Plus Plus moje dzieci poznały już kilka lat temu. Wtedy jednak mieli we dwoje do dyspozycji jedną małą paczuszkę, tak więc było to bardziej na zasadzie zapoznania się z nowym formatem klocków i przyjrzenia się, jak one działają i jak się z nich buduje.
Obecnie mając kilka wiosen więcej dzieciaki otrzymały po jednej nieco większej paczce i dopiero teraz tak na prawdę mogły się przekonać, jak się z nich tworzy i czy w ogóle czas spędzony przy nich jest fajną zabaw.

Czym są klocki Plus Plus?
To klocki pochodzące z Danii łączące wysoką jakość z prostotą. Ich elementy mają jednolity kształt przypominający dwa scalone ze sobą znaki plus. Po połączeniu ich ze sobą możliwe jest uzyskanie konstrukcji dwuwymiarowych lub trójwymiarowych, co daje niezliczony zakres kombinacji w kwestii tworzenia przeróżnych obiektów- budynków, zwierząt, postaci, pojazdów. Zestawy dla dziewczynek mają pastelowe odcienie, a także intensywne neonowe barwy, z których można ułożyć zwierzątka, jednorożce czy też pałace. Klocki konstrukcyjne dla chłopców posiadają z kolei bardziej stonowaną kolorystykę, w której przeważają podstawowe barwy, odcienie szarości i khaki.

Czy klocki Plus Plus podobają się dzieciom?
Oczywiście, że się podobają! Dzieci uwielbiają bawić się w małych konstruktorów i budować rozmaite rzeczy. Takie manipulowanie klockami pozytywnie wpływa na kształtowanie malucha, pobudzając jego kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Klocki konstrukcyjne Plus Plus zapewniają również rozwój zdolności manualnych i dzieci, które lubią wszelkie manualne prace spędzi przy nich na prawdę świetny czas! Muszę jednak dodać, że tworzenie konkretnych obiektów wymaga cierpliwości, wytrwałości i staranności, tak więc zanim dzieciaczki cieszyć się będą stworzoną przez siebie koparką czy wywrotką, wymagane będą czas, precyzja i duży spokój.


Co sądzicie o takich klockach?
Czy Wasze dzieci poznały już klocki Plus Plus?

8 komentarzy:

 1. Wyglądają fajnie. Ja jako dziecko uwielbiałam wszelkiego rodzaju klocki :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze takich klocków nie widziałam na oczy! :) Przypominają mi pewną grę :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz spotykam się z takimi klockami! Fantastyczne! Link posyłam w świat

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na nieco inną zabawę klockami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne! Mamy w domu i są w częstym użyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się to, że klocki są w wersji zarówno dla chłopców jak i dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o proszę jakie ciekawe klocuszki, dobrze że podpowiadasz co można kuić bo czasem ciężko nadążyć do dać takiemu młodemu człowiekowi na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie inne i bardzo ciekawe! super nowość :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!