12.12.2019

Klocki dla małego konstruktora - klocki Plus Plus

Sezon zakupowy świątecznych prezentów trwa, zapraszam zatem na małą propozycję klockowych upominków dla dzieci ;-)Klocki Plus Plus moje dzieci poznały już kilka lat temu. Wtedy jednak mieli we dwoje do dyspozycji jedną małą paczuszkę, tak więc było to bardziej na zasadzie zapoznania się z nowym formatem klocków i przyjrzenia się, jak one działają i jak się z nich buduje.
Obecnie mając kilka wiosen więcej dzieciaki otrzymały po jednej nieco większej paczce i dopiero teraz tak na prawdę mogły się przekonać, jak się z nich tworzy i czy w ogóle czas spędzony przy nich jest fajną zabawą ;-)

Czym są klocki Plus Plus?
To klocki pochodzące z Danii łączące wysoką jakość z prostotą. Ich elementy mają jednolity kształt przypominający dwa scalone ze sobą znaki plus. Po połączeniu ich ze sobą możliwe jest uzyskanie konstrukcji dwuwymiarowych lub trójwymiarowych, co daje niezliczony zakres kombinacji w kwestii tworzenia przeróżnych obiektów- budynków, zwierząt, postaci, pojazdów. Zestawy dla dziewczynek mają pastelowe odcienie, a także intensywne neonowe barwy, z których można ułożyć zwierzątka, jednorożce czy też pałace. Klocki konstrukcyjne dla chłopców posiadają z kolei bardziej stonowaną kolorystykę, w której przeważają podstawowe barwy, odcienie szarości i khaki.

Czy klocki Plus Plus podobają się dzieciom?
Oczywiście, że się podobają! Dzieci uwielbiają bawić się w małych konstruktorów i budować rozmaite rzeczy. Takie manipulowanie klockami pozytywnie wpływa na kształtowanie malucha, pobudzając jego kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Klocki konstrukcyjne Plus Plus zapewniają również rozwój zdolności manualnych i dzieci, które lubią wszelkie manualne prace (czyli chyba większość;-) ) spędzi przy nich na prawdę świetny czas! Muszę jednak dodać, że tworzenie konkretnych obiektów wymaga cierpliwości, wytrwałości i staranności, tak więc zanim dzieciaczki cieszyć się będą stworzoną przez siebie koparką czy wywrotką, wymagane będą czas, precyzja i spokój ;-) 


Co sądzicie o takich klockach?
Czy Wasze dzieci poznały już klocki Plus Plus?

9 komentarzy:

 1. Wyglądają fajnie. Ja jako dziecko uwielbiałam wszelkiego rodzaju klocki :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze takich klocków nie widziałam na oczy! :) Przypominają mi pewną grę :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz spotykam się z takimi klockami! Fantastyczne! Link posyłam w świat

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na nieco inną zabawę klockami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne! Mamy w domu i są w częstym użyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się to, że klocki są w wersji zarówno dla chłopców jak i dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o proszę jakie ciekawe klocuszki, dobrze że podpowiadasz co można kuić bo czasem ciężko nadążyć do dać takiemu młodemu człowiekowi na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie inne i bardzo ciekawe! super nowość :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!