20.11.2019

Propozycje czytelnicze dla każdej dziewczynki

Zapraszam serdecznie na kilka książeczek z Wydawnictwa Egmont, które powinny przypaść do gustu każdej dziewczynce.


"Basia do słuchania" Zofia Stanecka
Ten, kto zna serię opowiadań o Basi, ten wie, że historie z tą małą dziewczynką w roli głównej zawsze są wciągające i interesujące i bardzo podobają się dzieciom. Podobnie jest  z najnowszymi opowiadaniami. Książka zawiera aż 11 rozmaitych historii, każda z nich toczy się wokół innego tematu. Świetnym uzupełnieniem tej pozycji jest płyta CD z opowiadaniami czytanymi przez Marię Seweryn. Płyta z różnymi opowieściami rewelacyjnie sprawdza się podczas wszelkich podróży samochodem czy dziecięcych zabaw w pokoju. 
"Fibi i Jednorożec"
Fibi chodzi do czwartej klasy, nieźle się uczy i ma dużą wyobraźnię. Niestety, koleżanki uważają ją za dziwaczkę, a z rodzicami nie do końca się rozumie. Pewnego dnia Fibi spotyka w lesie prawdziwego jednorożca... ale rodzaju żeńskiego, co zdarza się niezwykle rzadko. Nazywa się Marigold, włada potężnymi czarami, potrafi spełniać życzenia, jednak posiada też dużą wadę- jest tak bardzo zakochana w sobie, że jeśli zobaczy swoje odbicie w lustrze, zapomina o całym świecie...
"Fibi i Jednorożec" to amerykański komiks, zabawny i jednocześnie inteligentny i mądry. Przygody dziewczynki i jej nowej przyjaciółki, tj. pani jednorożec, czyta się lekko i przyjemnie z nieustannym uśmiechem na twarzy ;-)"Lou. Struktura kryształu" Julien Neel
Lou wciąż ma kłopoty sercowe, szczególnie że nie wie, co tak naprawdę czuje do Tristana. Poznaje też młodzieńca, który ciągle czyta książki filozoficzne, a co więcej, wchodzi w jej wyimaginowany świat. Ale to tylko mała część problemów Lou. Pewnego dnia zaczyna myśleć, że do jej rzeczywistości wkroczyły elementy rzeczywistości równoległej... A poza tym? Normalka: braciszek uważający się za dinozaura, projekt z tajemniczymi kryształami i szalona mama pisarka, która pracuje też nad supertajnym projektem rządowym. Czyli – jak dla Lou – codzienna nuda, dlatego dziewczyna postanawia zmienić swoje życie i wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód!
Jest to francuski komiks, pełen humoru i mnóstwa zabawnych sytuacji. Dodatkowym plusem tej pozycji jest to, że ten album zbiorczy zawiera komiks fotograficzny, który stworzono na podstawie filmu długometrażowego o Lou!
"Mój kucyk Pony - Przyjaźń to magia. Tom 13"
Bajka o kucykach Pony znana jest chyba każdemu dziecku. Ten amerykański komiks z konikami w roli głównej to propozycja kolorowa, pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Fluttershy musi zostawić swoje schronisko dla zwierząt pod opieką królika Angela. Tymczasem Pinkie Pie i Rainbow Dash odkrywają spisek mający na celu atak na Yakyakistan! Później Pinkie zostaje uwięziona w chaotycznym wymiarze Discorda, a Fluttershy i Twilight Sparkle podążają za notatkami Mage Meadowbrook, żeby znaleźć cudowny lek na wszelkie dolegliwości trapiące mieszkańców Equestrii!"Sisters. Nadmiar szczęścia" 
Muszę przyznać, że bajka Sisters, którą oglądać można na jednym z kanałów TV, nie do końca przypadła mi do gustu. Mam wrażenie, że siostry nieustannie się kłócą, przezywają i robią sobie na złość. Jednak stwierdzić muszę, że komiks... jest świetny! ;-) Czyta się go bardzo przyjemnie, każda strona kończy się inteligentną i zabawną pointą i mam wrażenie, że czytając tę pozycję lepiej bawię się ja, niż moje dziecko, które nie do końca jeszcze rozumie pewnych sytuacji ;-) Komiks inteligentny i pełen humoru - gorąco polecam!Czy któraś z tych książeczek zainteresowałaby Wasze córeczki? ;-) 


7 komentarzy:

 1. Ja bezdzietna jestem. Książeczki myślę że zaciekawią odbiorców, jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje. Większość z nich znamy i lubimy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Basię corka czytała jak była młodsza, Fibi poznała niedawno i pokochała, a Pony uwielbiamy cała naszą trójka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojemu synkowi też by się podobało :) Basię czytaliśmy, a ostatnio mówi, że chciałby książkę z serii Frozen 2 ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście znamy serię z Basią, sympatyczna seria :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za ciekawe zestawienie. Moja córeczka jest jeszcze trochę za mała, ale pewnie w przyszłości sięgniemy po którąś z Twoich propozycji. "Fibi i jednorożec" chyba najbardziej przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!