14.10.2019

Idealne książeczki dla 7-letniej dziewczynki

Zapraszam na książeczki, które w 100% przypadły do gustu mojej 7-letniej córce!


Pozycje Wydawnictwa Egmont znamy, lubimy i czytamy już od dłuższego czasu. Tym razem przedstawiam Wam kilka propozycji, które całkowicie zostały przejęte przez moją córkę. 

Książeczki z serii Czytam Sobie to rewelacyjne książeczki dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Podzielone są one na 3 poziomy, w zależności od ilości i trudności słownictwa. Wszystkie książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów, są ślicznie zilustrowane i co bardzo istotne, całość przygotowana została zgodnie z zaleceniami metodyków. Przedstawione w książeczkach historie są zawsze wciągające, czasem niemało w nich dreszczyku, innym razem pełne są humoru, niesamowitych przygód, emocji i wzruszeń. Bez wątpienia każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie!

Nowością w serii Czytam Sobie jest linia/podseria EKO. W tych propozycjach szczególna rola przypada tematyce związanej z ochroną środowiska i inteligencją ekologiczną. Książeczki uwrażliwiają na stan natury i jej zasobów, co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne, uczą odpowiedzialności i wrażliwości wobec natury.Spirit Riding Free: Przyjaźń, przygoda, konie. Przewodnik oraz Pamiętnik Lucky to dwie książki, którymi zachwycone będą wszystkie fanki znające bohaterów z telewizyjnej wersji. W Przewodniku zawarto mnóstwo informacji o Miradero i świecie serialu, a oprócz tego gigantyczny plakat, quizy, gry, pocztówki, ciekawostki dotyczące ras koni i jeździectwa, pomysły na własnoręcznie wykonane drobiazgi, proste przepisy kulinarne i całe mnóstwo inspiracji. Jest tu dodatkowo miejsce na własną twórczość - można rysować, wklejać i robić przeróżne notatki.
Pamiętnik to z kolei ciekawa i pasjonująca lektura, dobrze napisana i trzymająca w napięciu, z dużą dawką świetnego humoru.

Rezolutna dziewczynka Basia jest już nam doskonale znana z różnych wcześniejszych książeczek z nią w roli głównej. W książkach Basia i zegarek oraz Basa i przyjaciele- Janek poznajemy dalsze jej przygody i perypetie oraz jej najbliższych. W propozycjach tych jako duża i cenna wartość przedstawiona jest rodzina, wspólnie spędzany czas, wspólne rozmowy i zabawy. Dzieci mają okazję zrozumieć, że różne trudne i stresujące sprawy można rozwiązać poprzez szczerą rozmowę z najbliższymi i czasami problemy, które wydają się nas przerastać, wcale nie są takie wielkie i straszne. Książki są ciekawie napisane, dowcipnie zilustrowane, dzieci słuchają je z prawdziwą przyjemnością!Biblioteczka Montessori. Geografia. to z kolei pozycja, która nie tyle służy do czytania, co do uzupełniania i aktywnej pracy. To pozycja, dzięki której dzieci poznają wszystkie państwa świata, ich stolice i flagi. Zawarte w książce zadania są wzorowane na materiałach używanych do nauczania geografii w szkołach Montessori - moje dzieci uwielbiają naukę tę metodą i zawsze z niecierpliwością wyczekują kolejnych publikacji z Montessori w tle.
Wewnątrz książki zawarto dużą, ścienną mapę o wymiarach 83 × 53 cm, co dodatkowo uatrakcyjnia tę pozycję.


6 komentarzy:

 1. Świetne książeczki dla dzieci nic tylko czytać a i wybór tematyki jest duży :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. 3 ostatnie książki mamy i my w naszym domu

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy wieksza połowę z tego co pokazujesz- masz rację sa idealne dla 7 latki:) nauka i zabawa w jednym

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego zestawienia zdecydowanie wybieramy Maurizia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe propozycje, aż chciałoby się przeczytać :) Ja posiadam całkiem sporą kolekcję książek z mojego dzieciństwa. W szczególności polecam Przygody Mikołajka, które osobiście uwielbiam. Moja bratanica ma 7 lat, jednak nie potrafi jeszcze tak dobrze czytać. Raczej wybiera krótkie wierszyki i historyjki, ale powoli się to zmienia. Każdy maluch rozwija się w swoim tempie, ale już nie mogę się doczekać, kiedy pożyczę jej moją "kolekcję". Zaciekawiła mnie ta książka o koniach - ona uwielbia zwierzaki, więc muszę pomyśleć o tym, aby sprawić jej prezent.

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne i zróżnicowane propozycje, mi przypadną do gustu geografia, ale wiadomo że z dziećmi nigdy nic nie wiadomo ;) córka lubi książeczki pus, ale synek woli bawić się z Albikiem :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!