21.06.2019

Książki dla przedszkolaka na wakacyjny wyjazd

Książek na wakacyjnym wyjeździe nigdy nie powinno zabraknąć. Zapraszam Was dzisiaj na kilka czytelniczych propozycji Wydawnictwa Egmont, które umilą  naszym pociechom ten letni okres.


W dzisiejszych pozycjach znajdują się zarówno książki, które my czytamy, a nasze dzieci słuchają z dużym zainteresowaniem, jak i książeczki, które zawierają mnóstwo przeróżnych zadań, których rozwiązywanie sprawia dzieciakom dużą frajdę. 

Jeśli chodzi o książeczki z zadaniami - jest ich cztery, tj. Niezwykłe przygody Maszy i Niedźwiedzia; Niezwykłe przygody Applejack; Robot Trains. 600 naklejek oraz DC Friends, książka z tatuażami. Dwie pierwsze pozycje, w których bohaterami są Masza i koniki Pony, pełne są nie tylko rozmaitych ćwiczeń, zadań, labiryntów i łamigłówek, ale dodatkowo jest w nich komiks (w Pony) i wesołe opowiadanie (w Maszy). Propozycje te wzbogacono również o urocze figurki,  kolorowe i solidnie wykonane, które podobają się dzieciom i chętnie się nimi bawią. 
Dwie następne pozycje to oprócz wciągających zadań ogromna ilość kolorowych naklejek różnych rozmiarów i tatuaże z odważnymi bohaterami, doskonale znanych naszym dzieciom. 
Dwie kolejne propozycje to książki, które z całą pewnością przypadną do gustu każdemu chłopcu, a przynajmniej mój synek bardzo chętnie po nie sięga. Batman z serii Bajki 5 minut przed snem oraz Robot Trains z cyklu Nowa kolekcja bajek  to książeczki zawierające kilka historii, wciągających i intrygujących młodego czytelnika. Każda pozycja jest ładnie i starannie wydana, ma piękne, kolorowe ilustracje, często bardzo realne (szczególnie w książce z przygodami Batmana). Propozycje te mają nieco większy format, oprawę twardą bądź flexi, mamy zatem pewność, że książki powinny posłużyć nam przez dłuższy czas. 


Ostatnia propozycja to książka Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze z artystycznej serii Art Egmont. Seria ta w ciekawy sposób przekazuje informacje na konkretny, wybrany temat. Rozwija zainteresowania dziecka i pobudza ciekawość świata. Książki z tego cyklu są zawsze pięknie, nietuzinkowo ilustrowane i ich lektura sprawia przyjemność zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dodatkowo  kształtując w nich poczucie estetyki. Dzięki tej książce dowiemy się, czym jest kokpit, co to jest wolant czy też aerostat,  jak wyglądały pierwsze latające machiny, w jaki sposób wznosi się balon i co nazywano latającym oscypkiem. Niezwykle ciekawa lektura!

Czy zaciekawiła Was któraś z tych pozycji? 
A może poznaliście już te propozycje? 7 komentarzy:

 1. Ale ładne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam problem z takimi książeczkami, bo część z nich to dla mnie jeden wielki bazar - masz tam wszystko, naklejki, figurki, kolorowanki (których niecierpię, bo to chyba najgorsza kara dla dziecka, które się przez nie nie rozwija twórczo i niczemu to nie służy...) nie mówiąc o tonie plastiku w który są zapakowane... ja takich rzeczy unikam.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ale samoloty" ostatnio przeglądałam, świetna książka!

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas największy hit to książki z naklejkami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie się rozglądam za jakimiś książeczkami z zadaniami na podróż dla mojej dziesięciolatki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne propozycje, jeszcze mam trochę czasu na kupowanie takich ksiazeczek

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pozycje! Na pewno się przydadzą żeby zająć jakoś tego szkraba :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!