9.05.2019

Ratujmy Ziemię, Basia i Yakari - książki idealne dla każdej dziewczynki i każdego chłopca

Szukacie książek dla dzieci, które nie tylko spodobają się Waszym maluchom, ale i przekażą im sporą dawkę wiedzy? Jeśli tak, zapraszam serdecznie do lektury!


Książki, które dziś Wam przedstawiam, to nowości Wydawnictwa Egmont. Kiedy tylko trafiły w ręce w moich dzieci, musiały zostać od razu przeczytane i to niejeden raz. Hitem bez wątpienia stała się automatycznie pozycja "Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię". To kartonowa książka, dzięki której dzieci poznają zasady ekologicznego życia. Dowiadują się, dlaczego tak ważna jest ochrona przyrody, jak należy segregować śmieci, w jaki sposób wybierać produkty podczas zakupów spożywczych, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Dzieciom bardzo podobają się liczne otwierane okienka i pokuszę się nawet o stwierdzenie, że są one tutaj prawdziwym hitem. Księga ta zawiera niejeden quiz i zagadki w stylu "prawda czy fałsz?", które pozwalają nam sprawdzić naszą i naszych dzieci wiedzę. Dodatkowo pozycja ta zawiera 9 gier, 4 pionki i 5 naklejek.
Książki z serii Basia, tj. "Basia. Wielka Księga Pytań" oraz "Basia i śmieci", to najnowsze przygody małej dziewczynki Basi, dziewczynki inteligentnej i rezolutnej, której dowcip i inteligentne postrzeganie świata pomagają najmłodszym dzieciaczkom zrozumieć otaczający ich świat. Książeczki te pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, odpowiadają na liczne pytania, a także swoim spojrzeniem na otoczenie rozśmieszają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlaczego na świecie jest tyle śmieci? Co można zrobić, żeby było ich mniej? Jak można ocalić wieloryba? Co zrobić, żeby nie używać plastikowych torebek i słomek? Te wszystkie pytania zadaje sobie i innym Basia. Zadaje je podczas spaceru i w czasie sprzątania pokoju. Wszędzie tam, gdzie są śmieci. A one są, niestety, wszędzie... Seria ta, wydana w twardej oprawie, ciekawa i kolorowa, spodobać powinna się nie tylko małym dziewczynkom, ale i każdemu dziecku.


Dwie ostatnie propozycje to pełne humoru kolorowe komiksy. "Yakari i Wielki Orzeł" oraz "Yakari i Biały Bizon" to opowieści o małym, odważnym Indianinie z plemienia Siuksów. W pierwszej części kilkuletni bohater marzy o tym, aby zostać mężczyzną i wejść do grona wojowników, jednak zupełnie nie ma pomysłu, jak tego dokonać. Na szczęście w jego snach pojawia się Wielki Orzeł, duch opiekuńczy, który krok po kroku kieruje czynami Yakariego. Od tej pory bohatera czekają pełne magii i niebezpieczeństw przygody, ale możemy być spokojni, bowiem zawsze wyjdzie z nich zwycięsko. W drugiej części cyklu po długiej zimie wiosna wcale tak szybko nie chce nadejść i chłopiec stara się zapobiec pojawiającemu się głodowi. Yakari wyrusza na długą wyprawę, podczas której odnajduje niezwykłe miejsce pośrodku pustyni. Jednak czy uda mu się przywrócić równowagę w przyrodzie i sprawić, że preria znów stanie się pełna bizonów, a tym samym jego plemię uniknie głodu? Książeczki bardzo przyjemnie się czyta, a także ogląda, cała seria powinna przypaść do gustu przede wszystkim małym chłopcom ;-)


Czy któraś z tych książeczek szczególnie Was zainteresowała? 

13 komentarzy:

 1. U nas jeszcze za wcześnie na takie lektury ale zdecydowanie jest to kategoria która musi znaleźć się na liście książek obowiązkowych

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki są najlepsze - łączą przyjemne z pożytecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zestawienie a "Ratujmy Ziemię" to już starzał w 10!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy wszystko poza komiksami. Nasz Bąbel uwielbia Basię, a Ratujmy Ziemię to nie tylko wartościowa lektura, ale i śwjetna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki z Basią już u kogoś widziałam i bardzo mnie zaintrygowały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że dzieci wychowane na takich ksiazeczkach, recykling będą miały we krwi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki z okienkami sprawdzają się u nas doskonale!!! Choć po komiksy mój starszy synek też coraz częściej sięga :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Próbuję zarazić syna miłością do komiksów, ale ciężko nam to idzie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiamy Basię. Tą część o śmieciach na pewno kupię, a Wielką Księgę Pytań wygrałam w konkursie- nie mogę się doczekać jak do nas dotrze. Bardzo podoba mi się również ta pierwsza książka.

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas szczegolnym zainteresowaniem cieszy sie Yakari

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie książeczki są cudowne - biorąc pod uwagę, że niestety żyjemy w świeci mocno zanieczyszczonym, i to przez nas samych. Zwiększanie świadomości i odpowiedzialności za środowisku od najmłodszych lat może nas w przyszłości uratować...

  OdpowiedzUsuń
 12. Serię z Basią już mamy i również polecamy :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!