23.05.2019

Propozycje czytelnicze idealne dla każdej kobiety

Zapraszam na cztery świetne książki, który powinny przypaść do gustu każdej kobiecie.


"(Nie) piękność" Natasza Socha

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości.
Czterdziestopięcioletnia Paulina jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pod każdym względem zdaje się być ideałem piękna, choć nikt nie wie ile ją to kosztuje i jak bardzo czuje się samotna. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą. Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia, by uroda i brzydota mogły się przeniknąć i pomóc sobie wzajemnie.
Co tak naprawdę wyznacza współczesne kanony piękna? Czym jest atrakcyjność? Jak bardzo czujemy się dobrze sami ze sobą? Czy mężczyźni faktycznie szukają kobiet nieskazitelnych? Niepiękność to skaza czy atut?
Po książki Nataszy Sochy sięgam w ciemno, będąc pewną, że czeka mnie świetna, inteligentna proza z licznymi trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi życia, ludzi, związków, miłości. I taka jest też ta książka. Dobrze napisana, z wyraźnie wykreowanymi bohaterami, z wyjątkowo celnymi spostrzeżeniami. Od powieści trudno się oderwać, mimo że sama akcja nie pędzi w zawrotnym tempie. Gorąco polecam!


"Zakochana w Tobie" Becky Wade

Sławna modelka Willow Bradford upaja się ciszą i spokojem w swoim rodzinnym mieście aż do momentu, kiedy staje twarzą w twarz ze swoim dawnym chłopakiem Corbinem Stewartem.
Były zawodnik amerykańskiego footballu jest silny, czarujący i przywykł, że dostaje wszystko, czego chce… Jedynym wyjątkiem jest Willow. Nigdy nie był w stanie o niej zapomnieć, jednak ona daje mu jasno do zrozumienia, że nie zamierza ponownie wystawić swojego serca na zranienie.
Dawna tajemnica rodziny Corbina ponownie krzyżuje ich drogi, ale czy może połączyć złamane w przeszłości serca, i to jeszcze pośród tylu komplikacji?

To druga książka z serii Przypadki Sióstr Bradford (pierwszą jest powieść "Wierna Tobie"), jednakże każdą z nich czytać można zupełnie oddzielnie. Jest to wyjątkowo miła i przyjemna lektura z tajemnicami i zagadkami w tle, napisana lekkim, zgrabnym piórem. Czytanie jej jest prawdziwym relaksem i odprężeniem i bez wątpienia przypaść powinna ona do gustu każdej kobiecie ;-)


"Spadkobierca" Susan Anne Mason

Czy podbój świata pozbawi go wszystkiego, co jest mu najdroższe? 
Kiedy chłopiec stajenny Nolan Price dowiaduje się od swojej umierającej matki, że jest synem lorda Stainsby, czuje, że jego plany na przyszłość właśnie legły w gruzach. Gdy zostanie już oficjalnie dziedzicem majątku i tytułu, nie będzie mógł poślubić Hannah Burnham – dziewczyny z niskich sfer. 
Nolan nie chce rezygnować z ukochanej i planuje ożenić się z nią potajemnie. Ucząc się jednak zwyczajów panujących w arystokratycznym świecie, dostrzega, że uwiązł pomiędzy marzeniami o jutrze a surowymi wymaganiami lorda. 
Los rozdziela zakochanych na każdym zakręcie, a szczęśliwe rozwiązanie problemów coraz bardziej się oddala. I chyba tylko cud może połączyć ich na nowo.

Kolejna pozycja z Wydawnictwa Dreams, czyli kolejna książka, której mogę być pewna, że będzie ciepła, z dobrze przedstawionymi bohaterami, z licznymi zawirowaniami i perypetiami, ze zwycięstwem dobra i prawdziwej miłości ;-) Również i ta powieść taka właśnie jest. Spokojna, a jednocześnie wciągająca i utrzymująca swój dobry poziom do samego końca. 

"W kajdankach miłości (Życiowi bohaterowie)" K. Bromberg

Grant od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie "Emmy" była jego najlepszą przyjaciółką, z którą spędzał każdą wolną chwilę. I nagle wszystko się skończyło. Niespodziewany dramat, złamana obietnica i krótkie pożegnanie. Dziecięca radość i wspólne zabawy odeszły w przeszłość. Dziewczyna zniknęła z życia Granta na dwadzieścia długich lat. Nie zdołała jednak uciec z jego serca.
Kiedy spotkali się ponownie, byli zupełnie innymi ludźmi. Ona stała się piękną kobietą, pełną życia, zuchwałą i odważną. On natomiast przeobraził się w atrakcyjnego mężczyznę noszącego policyjny mundur. Taki mężczyzna mógł spełnić każde kobiece marzenie o prawdziwym bohaterze. Grant szybko zdaje sobie sprawę, że kocha tę dziewczynę i jest w stanie zrobić wszystko, by odzyskać jej przyjaźń i zdobyć serce. Emmy jednak dalej nie chce go znać, choć dawny towarzysz dziecięcych zabaw ogromnie jej się podoba i rozpala w niej prawdziwy ogień. Spędzają razem jedną noc, po której Grant ma na zawsze zniknąć z Reeves...
Czy zakochany bohater zdoła wygrać z demonami przeszłości i odzyskać uczucia Emmy? 
Jest to powieść, która rozpoczyna serię Życiowi Bohaterowie, tj. kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Tytułowymi bohaterami tej serii są trzej przystojni bracia Malone. Podobnie jak wszystkie wcześniejsze książki tej autorki (a mam chyba wszystkie jej pozycje), również i tę czyta się z prawdziwą przyjemnością już od samego początku. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie na przemian przez dwójkę głównych bohaterów. Lekkie pióro i zgrabnie poprowadzona treść sprawiają, że powieść czyta się z uśmiechem na twarzy i z chęcią sięga się po kolejne pozycje tej autorki.


Czy zaciekawiła Was któraś z tych pozycji?
A może którąś z tych książek już poznaliście?


5 komentarzy:

 1. Czytałam książkę "W kajdankach miłości" świetna jest! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodałabym do listy jeszcze parę innych gatunków, bo nie każda kobieta lubi romanse i obyczajówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tę (Nie)Piękność muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemne kobiece zaczytanie, czasem takich klimatów nam potrzeba. :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!