29.05.2019

"Koncentracja" i "Sokole Oko" - trenujemy umysł i ćwiczymy spostrzegawczość

Zapraszam serdecznie na dwie nowości, ciekawe zestawy edukacyjne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 


"Sokole Oko" i "Koncentracja" to nowości wydane przez Kapitana Nauka. Zestawy te zostały przygotowane we współpracy z licznymi specjalistami, m.in. pedagogami i psychologami. Ich głównym celem jest wspieranie rozwoju koncentracji i spostrzegawczości u dziecka, trenowanie pamięci i logicznego myślenia. 
Jak dokładnie prezentują się te dwa zestawy?"Koncentracja" to zestaw, dzięki któremu dzieci mają możliwość poćwiczyć nieco swój umysł. Składa się on z kilkudziesięciu kart z zadaniami, które mogą być wielokrotnego użytku - karty są suchościeralne, piszemy po nich specjalnym flamastrem, który bez najmniejszych problemów możemy później zmazać. Dzięki temu zadania możemy rozwiązywać dowolną ilość razy. Same zadania są niezwykle różnorodne - krzyżówki, wykreślanki, poszukiwanie szczegółów, porównywanie obrazków i przeróżne inne łamigłówki trenujące nasz umysł i rozwijające nasze możliwości. Oprócz kart z zadaniami w zestawie mamy również książeczkę, która także zawiera mnóstwo rozmaitych ćwiczeń.

ISBN: 590-76-08646-52-2 
Data wydania: kwiecień 2019 
Autor: Magdalena Przedniczek, Joanna Zagrajek 
Ilustrator: Sara Olszewska Drugi zestaw, "Sokole Oko", to mnóstwo różnorodnych zadań, dzięki którym dzieci mają możliwość ćwiczenia swojej spostrzegawczości i swojej pamięci. Karty pełne kolorowych ilustracji przyciągają uwagę najmłodszych, pozwalają tworzyć skojarzenia i przyswajać wiedzę podczas rozwiązywania łamigłówek. Świetne jest to, że zabawę można zacząć od nowa w każdej chwili –zmywalne karty i dołączony suchościeralny flamaster służą do wielokrotnego użytku i gwarantują niekończącą się rozrywkę! Podobnie jak w pierwszy zestawie, również i tutaj mamy dodatkowo książeczkę z zadaniami pełną ciekawych i różnorodnych ćwiczeń.

ISBN: 590-76-08646-57-7 
Data wydania: kwiecień 2019 
Autor: Monika Sobkowiak 
Ilustrator: Katarzyna Olbromska 


Zestawy idealne są dla dzieci w wieku 6-9 lat, choć mój niespełna 5-letni syn z wieloma ćwiczeniami również świetnie daje sobie radę. Gorąco polecamy, bowiem zestawy te to nie tylko świetna zabawa, ale i różnorodna nauka i możliwość szerokiego rozwoju naszego dziecka.


Co sądzicie o takich zestawach? 

7 komentarzy:

 1. Świetne gry! My z Julciem gramy od lat w najróżniejsze planszówki i dziś mając niespełna 7 lat, woli je od jakichkolwiek zabawek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale swietne gry :) choc sama nie gram na co dzien, chetnie bym sie skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. widziałam te zestawy już kilka razy w Internecie i bardzo mi się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe! Moje dzieciaki jeszcze za małe, ale jak podrosną to będę wiedziała czego szukać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne. Jak moje dziecko dorośnie to na pewno kupię

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zestawy gier i łamigłówek - zresztą jak zawsze od Kapitana Nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kapitan Nauka jak zawsze super! :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!