9.04.2019

Seria "Siedem Sióstr" - niesamowita saga rodzinna

Zapraszam na niesamowitą sagę rodzinną Siedem Sióstr!


Seria Siedem Sióstr to cudowne powieści napisane ładnym językiem literackim, w świat których zanurzamy się z prawdziwą przyjemnością. Każda książka to niesamowita opowieść o jednej z sióstr, często znajdującej się na życiowym zakręcie. Cudownego smaczku powieściom dodaje to, że każda z nich zawiera tajemniczą historię przodków, którzy mieli czy też mogli mieć wpływ na obecne życie dziewczyny. Ta seria to opowieść o człowieczeństwie i o tym, co z nim związane: miłości, rodzinie, drobnych radościach, stracie, strachu i bólu. Ale przede wszystkim to opowieść o niezwykłej umiejętności człowieka, która jest ważniejsza od czegokolwiek innego i której zawdzięczamy to, że z podniesioną głową potrafimy znosić nawet największe cierpienie. Tym czymś jest NADZIEJA.
Cudowna seria, którą gorąco polecam!


"Siedem Sióstr" Lucinda Riley

Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.
Każda z nich jest inna. Każda urodziła się w innej części świata i ułożyła sobie życie z dala od pozostałych sióstr. Przybrany ojciec – tajemniczy Pa Salt – nadał im imiona mitycznych Plejad.
Kiedy sześć młodych kobiet dowiaduje się o jego śmierci, wszystkie, niczym ptaki do gniazda, sfruwają do rodzinnego domu – bajecznego zameczku nad Jeziorem Genewskim – a tam czekają na nie zaszyfrowane wiadomości na temat ich pochodzenia.
Najstarsza z sióstr, idąc za wskazówkami Pa Salta, dociera do Rio de Janeiro, gdzie przystojny brazylijski pisarz pokazuje jej uroki miasta i pomaga odkryć zagmatwaną przeszłość jej rodziny. Osiemdziesiąt lat wcześniej jej prababka Izabela, córka plantatora kawy, na życzenie ojca zaręczyła się z arystokratą, którego nie kochała. Narzeczony był na tyle wspaniałomyślny, że zgodził się na jej wyjazd z przyjaciółką do Paryża. W tętniącym życiem Mieście Światła spragniona przygód dziewczyna spotkała ambitnego młodego rzeźbiarza. I poczuła, że nic już nie będzie takie jak wcześniej.

"Siostra Perły" Lucinda Riley

Cece D’Apliese nigdy nigdzie nie pasowała…
Po śmierci ojca CeCe znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię i podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta, by odkryć swoją przeszłość. Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii.
Rok 1906. Kitty McBride, córka duchownego z Edynburga, otrzymała niebywałą szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Wkrótce jej los splata się z dwoma bliźniakami – porywczym Drummondem i ambitnym Andrew, spadkobiercami fortuny, której ich rodzina dorobiła się, handlując perłami.
Kiedy CeCe dociera do Australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.


"Siostra Cienia" Lucinda Riley

Star D’Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multimilionera Pa Salta. Dziewczyna jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z siostrami. Na miejscu okazuje się, że Pa Salt zostawił każdej z nich w spadku zaszyfrowane wskazówki dotyczące ich pochodzenia. Otrzymana wizytówka i figurka kota wiodą najbardziej enigmatyczną z sióstr, zawsze pozostającą w ich cieniu nieśmiałą Star do uroczego londyńskiego antykwariatu. Niespodziewana śmierć Pa Salta i wizyta w księgarni Orlanda mogą stać się początkiem czegoś nowego.
Sto lat wcześniej. Zdecydowana i niezależna Flora MacNichol przyrzeka sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Wiedzie spokojne życie w domu położonym w malowniczej Krainie Jezior w północno-zachodniej Anglii, nieopodal miejsca zamieszkania słynnej pisarki, Beatrix Potter, gdzie Flora czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Wkrótce jest zmuszona wyjechać do Londynu, gdzie trafia do domu jednej z najbardziej znanych i szanowanych w społeczeństwie edwardiańskiej Anglii kobiet, Alice Keppel. Flora wbrew swojej woli staje się pionkiem w grze, w której będzie musiała wybierać pomiędzy prawdziwą miłością a lojalnością wobec chlebodawcy. Nieoczekiwane spotkanie z tajemniczym mężczyzną przyniesie odpowiedzi, których Flora od dawna szuka.
Wykorzystując wskazówki pozostawione przez ojca, Star zgłębia fascynującą historię Flory, poznając jednocześnie szczegóły dotyczące jej własnych korzeni. Badając swoje związki z Florą, odkrywa swoje miejsce w układance pełnej miłości, nienawiści, bólu i nadziei.


11 komentarzy:

 1. To książki z gatunku fantastyki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to nie fantastyka! Piękne, obyczajowe powieści :-)

   Usuń
 2. Chyba oglądałam film i nie przypadł mi do gustu ale kto wie może książki by mnie wciągnęły

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm. To może być ciekawe. Niezły 'tatuś'

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupelnie tego nie znam ale może mojej siostrze by przypadły do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszyscy zachwalają tę serię, muszę i ja w końcu po nią sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładki są naprawdę mylące bo również myślałam że to fantastyka. Myślałam, że sobie odpuszczę bo tego gatunku nie czytam. Miło mnie zaskoczyłaś. Chętnie sięgnę, gdy uporam się z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł na sagę, przynajmniej autorka ma pewność, ile książek stworzy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obyczajowe książki to moja ulubiona kategoria, chyba się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam jeszcze przyjemności czytać żadnej książki z tej serii

  OdpowiedzUsuń
 10. o i to są ksiązki które lubię najbardziej!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!