2.04.2019

Papieroplastyka, origami płaskie i dwie książeczki do czytania - ciekawe propozycje dla dzieci

Zapraszam serdecznie na cztery pozycje, które z całą pewnością przypadną do gustu Waszym dzieciaczkom.


"Pogoda dla Puchaczy. Wiosna" to książeczka, która ostatnimi czasy ukazała się za pośrednictwem Wydawnictwa Prószyński i Spółka. W pozycji tej nie tylko śledzimy przygody leśnych zwierzątek na czele z puchaczami, ale i dodatkowo poznajemy sekrety kapryśnej, wiosennej aury. Co to jest efekt cieplarniany? Skąd się bierze deszcz i dlaczego tak często pada wiosną? Dlaczego rzeki występują z brzegów? O tym wszystkim opowiada nam prezenter pogody, Bartek Jędrzejak, a czyni to w sposób wyjątkowo jasny i przystępny dla dzieci. Interesująca książeczka, która bez wątpienia spodoba się wszystkim dzieciom, które z radością chłoną rozmaite informacje na temat otaczającego nas świata. 

"Misja Tality" Wydawnictwa Bis to z kolei całkowicie inna propozycja od przedstawionej wcześniej książeczki. To chrześcijańska baśń, można nawet rzec przypowieść, o odwadze, ufności, sile i walce z różnymi przeciwnościami. Książka jest ładnie napisana, od samego początku wciąga, moja córcia słuchała ją z wielkim zaciekawieniem i nie było opcji, aby przerwać lekturę, zanim nie dotarłyśmy do samego końca ;-) Polecamy każdemu, komu nie jest straszna chrześcijańska literatura ;-)

Dwie ostatnie propozycje, tym razem z Wydawnictwa Bis, to książki, które zapewnią Wam i oczywiście Waszym dzieciom świetnie spędzony czas na radosnej twórczości :-)
"Papieroplastyka w szkole i w domu" to mnóstwo gotowych, kolorowych modeli do wycięcia i złożenia. Książka zawiera dokładne instrukcje, szablony i wskazówki metodyczne - czyli wszystko to, aby bez większych problemów stworzyć z dziećmi oryginalne, ciekawe prace. W pozycji tej znajdziemy sporo różnych zwierzątek, ale także garaż z samochodami, piętrowy domek, koszyczek z pisankami czy Mikołaja."Magiczne kółeczka, czyli origami płaskie z koła" to książeczka, o której już kiedyś pisałam na swoim blogu. Tak często z niej jednak korzystamy, że postanowiłam raz jeszcze Wam o niej przypomnieć ;-) Technika origami płaskie z koła polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół i modelowania z nich odpowiednich form. Brzmi może nieco skomplikowanie, ale tak na prawdę jest to niezwykle przyjemna zabawa, która będzie odpowiednia nawet dla kilkulatków. Gorąco polecamy!


Czy zaciekawiła Was może któraś z tych pozycji?


9 komentarzy:

 1. Magiczne kółeczka to pozycja dla nas musimy kupic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ksiazeczki. Origami i pspieroplastyka to coś dla nas 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam origimai i kiedyś robiłam wiele rzeczy w 3d

  OdpowiedzUsuń
 4. Papieroplastyka i origami to coś dla nas. Muszę sprawić takie moim dziewczynkom na zajączka, będą zachwycone. One uwielbiają wszelkie wycinanki, naklejanie itp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne, ciekawe książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne propozycje jak dla nas zwłaszcza te kreatywne- rovbilismy swego czasu kółeczkowe zwierzątka

  OdpowiedzUsuń
 7. NiektiNi z nich znamy.
  Bardzo fajne pozycje

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie kółeczkowe prace! Zawsze mnie zaskakuje jakie cuda z nich wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne książeczki - zwłaszcza te kreatywne, z inspiracjami plastycznymi :) Myślę, że znalazłabym w nich całe mnóstwo nowych patentów :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!