13.03.2019

Wciągające propozycje czytelnicze

Zapraszam na cztery wciągające propozycje czytelnicze!"Furia" Sandra Brown

Dwadzieścia pięć lat temu major Franklin Trapper zyskał sławę w całym kraju. To właśnie on wyprowadził w bezpieczne miejsce garstkę osób ocalałych po ataku bombowym w jednym z hoteli w Dallas. Często udzielał wywiadów i występował publicznie. Po latach nagle zaczął unikać rozgłosu i wszelkich kontaktów z mediami. Nie zraża to jednak ambitnej dziennikarki telewizyjnej Kerry Bailey. Za wszelką cenę zamierza ona przeprowadzić wywiad z majorem. Najpierw jednak musi przekonać do tego pomysłu syna majora Johna Trappera, który jest jedyną osobą, która może ją majorowi przedstawić. John Trapper nie chce mieć nic wspólnego z ojcem, ale w końcu zgadza się pomóc Bailey. Wieczór wywiadu kończy się jednak fatalnie. Nieznani sprawcy atakują majora i dziennikarkę. Nie mogąc zaufać nikomu, w sytuacji gdy wrogowie są coraz bliżej, Bailey i Trapper łączą siły, by wytropić napastników i odkryć, kto odpowiada za zamach bombowy w Dallas. 

Ciekawa powieść, wciągająca i frapująca. Rozmaite mniejsze elementy tworzą ostatecznie ogólny obraz całego zdarzenia i całej historii, ale zanim do tego końca dojdziemy, nic do końca nie jest jasne i oczywiste. Zgrabny język literacki, dużo dialogów i często zaskakujące zwroty akcji powodują, że powieść czyta się w tempie błyskawicznym.


"Bez żalu" Mia Sheridan

W chwili gdy jedenastoletnia Jessica Creswell poznaje niewiele od niej starszego Callena Hayesa, wie, że jest on jej upragnionym, zranionym księciem. Niedługo potem zawiązuje się między nimi serdeczna przyjaźń, oboje stają się dla siebie wytchnieniem od trosk rodzinnych, a wagon kolejowy, w którym się spotykają – bezpiecznym, magicznym schronieniem, ucieczką od świata. Jest tak do dnia, w którym Callen ją całuje… a następnie znika bez słowa z jej życia.
Wiele lat później on zostaje sławnym kompozytorem, ona tłumaczką z języka starofrancuskiego. Będąc we Francji, niespodziewanie na siebie wpadają. Akurat wtedy, gdy Callen przeżywa kryzys twórczy. Nikt nie wie, że jego muzyka tkwi uwięziona głęboko w nim, strzeżona przez wewnętrzne demony. I że jest tylko jedna osoba, która może pomóc mu odnaleźć natchnienie i uporać się z upiorami z przeszłości – Jessica.
A jednak ich ścieżki na dobre się rozeszły. Dzieli ich zbyt wiele błędów, sekretów, kłamstw. I łączy tylko jedno instynktowne pragnienie – pożądanie, które niebezpiecznie zaczyna przekształcać się w miłość…


Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mia Sheridan - i z całą pewnością nie ostatnie. Książki jej wyjątkowo wzruszają, są pełne ciepła i pozytywnych wibracji. Czyta się je z prawdziwą przyjemnością - i tak jest również w przypadku tej powieści. Piękna, kobieca literatura, od której trudno się oderwać. Gorąco polecam! A jeśli ta pozycja Wam się spodoba, koniecznie sprawdźcie również pozostałe tytuły pani Sheridan. Na pewno nie rozczarujecie się ;-) 


"Ścigana" Lisa Harris

Lot Nikki Boyd do Nashville przebiegał rutynowo... do czasu lądowania awaryjnego.
Gdy sytuacja na lotnisku zostaje opanowana, Nikki orientuje się, że zaginęła kobieta, która w samolocie siedziała obok niej. Nikt nie chce potwierdzić jej obecności na liście pasażerów. Kiedy Nikki dowiaduje się, że Erika Hamilton leciała do Nashville pod opieką generała sił powietrznych, by zeznawać przed sądem przysięgłych jako kluczowy świadek, zaczyna się zastanawiać, czy jej zniknięcie z miejsca katastrofy oznacza ucieczkę przed kłopotami czy przeciwnie - wpadnięcie prosto w nie. Zanim Nikki zdąży po podróży zobaczyć się z rodziną, zostaje wraz ze swoim zespołem wciągnięta w śledztwo w sprawie zaginionej, w którym motywy są równie niejasne jak podejrzani.


Jeśli szukacie powieści, która swoją akcją porwie Was bez reszty, nie możecie pominąć tej książki. To III. tom z serii Akta Nikki Boyd, aczkolwiek każdą część można czytać oddzielnie. To powieść, która przypadnie do gustu każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie, którzy stawiają na stronice pełne wartkiej, trzymającej w napięciu akcji. Fascynująca powieść, niemało zwrotów akcji - nieprzespana noc gwarantowana! ;-) 


"Śledztwo setnika" Davis Bunn & Janette Oke

Setnik Alban, dowódca garnizonu w Galilei, żywi ambicje, by pewnego dnia zostać przywódcą w samym Rzymie. Chcąc dowieść swej wartości, podejmuje się niezwykłego zadania, w którym zaryzykuje swoją karierę, przekonania, a nawet życie.
Lea zostaje wysłana do domu Poncjusza Piłata, gdy bogactwo i wpływy jej rodziny zostały na zawsze utracone. Jej bliscy oczekują, że Piłat zaaranżuje jej małżeństwo. Jednak mimo pięknego oblicza i dobrej pozycji narzeczonego Lea uważa, że los żony setnika jest gorszy niż śmierć.
Zagadka zaginionego ciała pewnego Rabbiego jednoczą Leę i Albana w poszukiwaniu odpowiedzi na te same pytania. To, co odkrywają, zmienia wszystko w ich życiu.

Już po lekturze pierwszego rozdziału byłam przekonana, że przede mną niezwykle pasjonująca przygoda czytelnicza. Nie myliłam się. Książka czytana było jednocześnie przeze mnie i przez mojego męża. Kiedy ja robiłam przerwę w czytaniu, porywał mi ją małżonek. Z dużym zainteresowaniem śledziłam przemyślenia i wewnętrzne rozterki Lei. Mąż z kolei zaczytywał się we wszelkich żołnierskich akcjach i intrygach. Świetnie napisana powieść, bogata i wielowątkowa, która przenosi nas w świat początków chrześcijaństwa. Jeśli lubicie naprawdę dobrą, rozbudowaną lekturę,  gorąco polecamy!


Która z tych powieści najbardziej Was zaciekawiła?


14 komentarzy:

 1. Nie jestem pewna czy to moje klimaty, ale chętnie się im przyjrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podsyłam tytuły mojej teściowej :D ona jest wielką fanką takiej tematyki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisuje, może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie każda z tych pozycji mnie zaciekawiła. Szczególnie za literaturą kobiecą nie przepadam. Za to ostatnia książka jest czymś dla mnie, uwielbiam taką tematykę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Furia" najbardziej mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnia książka wydaje mi się najciekawsza, zapisuję sobie tytuł. Podobają mi się takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciała bym żeby mój mąż czytał takie książki jak ja

  OdpowiedzUsuń
 8. Furię chyba bym przeczytała, a już na pewno moja mama, która jest fanką Sandry ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Furia i bez żalu czekają na swoją kolej na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O żadnej z tych książek jeszcze nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurczę, tyle dobrego, że aż trudno się zdecydować!

  OdpowiedzUsuń
 12. Potwierdzam, "Śledztwo Setnika" będzie się podobać i mężczyznom i kobietom ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Żadnego tytułu nie znam ale może sięgnę bo szukam jakiejś porządnej książki

  OdpowiedzUsuń
 14. "Furię" polecam szczególnie, książka którą warto przeczytać. Reszta dopiero przede mną.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!