6.03.2019

Dla każdego coś miłego, czyli mix książek nie tylko dla dzieci

Zapraszam serdecznie na kilka książeczek, które już jakiś czas temu zagościły w naszym domu.


Na początek- propozycja z Wydawnictwa Egmont, która sprawia tylko samo radości dorosłym, jak i kilkuletnim dzieciom, a przynajmniej moja 6,5- letnia córka jest nią zachwycona i chciałaby wykonać praktycznie każdą przedstawioną w niej rzecz. 
"DIY. Zrób to sama" to aż 50 instrukcji, jak zrobić coś z niczego. Bogato ilustrowane tutoriale dotyczą mody, wystroju pokoju, kosmetyków, a także biżuterii. Dzięki tej książce sporo teraz rzeczy bez problemów wykonamy samodzielnie, szybko, pięknie i oryginalnie.

"Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim" to najpopularniejsze baśnie świata opowiedziane przez Jeremiego Przyborę. Przedstawione historie pełne są humoru i melancholii, bogate w wyszukany dowcip i ciekawe sformułowania. Znane doskonale baśnie zyskują nowy wymiar i uwierzcie mi, że zaprezentowane wersje popularnych historii na długo pozostaną w Waszej pamięci!


"Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów jak odkrywać świat" to książeczka pełna ciekawych pomysłów na to, jak wzbudzić w dziecku chęć poznawania świata. Propozycje te zachęcają nasze dzieci do obserwowania, dotykania, eksperymentowania i samodzielnego odkrywania naszej planety w takich obszarach, jak geografia, świat roślin, świat zwierząt, fizyka i czas. A wszystkie takie informacje i samodzielnie dokonane odkrycia są wyjątkowo interesujące i wciągające dla młodego człowieczka!

"Mała księga mądrości Kubusia" to kolejna propozycja Wydawnictwa Egmont, obok której z całą pewnością nie mogą przejść obojętnie wszyscy fani tego niezwykle sympatycznego misia. Książka pełna jest inspirujących cytatów, które bawią i skłaniają do refleksji. Kubuś i jego wierni przyjaciele mają ciekawe zdania i uwagi na każdy temat, od niezwykłych przygód, problemów i zmartwień, aż po przyjaźń i wspólną zabawę. To książka, do której niejeden raz będziecie wracać.
"Hilda i Ukryjcy" to książka, na którą na pewno czekali wszyscy ci, którzy uwielbiają oglądać przygody Hildy w serialu na Netflixie. Dziewczynka to mała badaczka i poszukiwaczka przygód, a niezwykłe sytuacje i niesamowite, dziwne istoty to część jej codziennego życia. Książka napisana jest zgrabnym, bardzo przyjemnym językiem i czyta się ją szybko i z uśmiechem na twarzy."Pate pisze bloga" oraz "Pate gra w piłkę" to z kolei dwie propozycje Wydawnictwa Widnokrąg, które szczególnie powinny przypaść do gustu chłopcom od 7. roku życia. Ciekawy styl pisania książek w formie niezwykle szalonego pamiętnika, ogromna dawka humoru i świetne poczucie humoru. Książki bawią nie tylko dzieci, ale i dorosłych, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że rodzice bawią się przy nich wprost wyśmienicie, a może nawet i lepiej niż dzieci ;-) 


Co sądzicie o tych książkach?
Czy jakaś szczególnie wpadła Wam w oko?* * * 
Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam zalajkować Wielopokoleniowo na facebook'u - będziecie ze wszystkim na bieżąco :-)

9 komentarzy:

 1. Widzę tu mnóstwo cudownych tytułów, których jeszcze nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpadła mi w oko ta o DIY :) bardzo lubię takie pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle dobroci, mądrości Kubusia, 100 pomysłów, czy DIY biorę w ciemno!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie weszłabym w posiadanie książki DIY 💕 Jednak najpierw postanowiłam przeczytać to co mam w domu, a czego jeszcze nie przeczytałam 😃

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś miałam wielką zajawkę na DIY i wtedy na pewno przydalaby mi się ta książka o DIY :) Obecnie, niestety, na wszystko brakuje mi czasu :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyborę musimy mieć, bo książka jest naprawdę piękna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne. Na pewno coś wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko 3 książek z Twojego wpisu nie mamy w naszym domu

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę kilka fajnych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!