13.01.2019

Świetne propozycje czytelnicze dla dzieci z Wydawnictwa Zielona Sowa

Zapraszam na fantastyczne, niezwykle ciekawe książki dla dzieci,


"Morus. Pies ratownik wodny" oraz "Falco. Piec lotniskowy" to książki należące do serii Pies na medal. To wyjątkowe pozycje, bowiem przedstawiają historię niezwykłych psów, o których bez wątpienia można powiedzieć, że są psami na medal! Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.
Książki mają przyjemny, nieco mniejszy format, a przedstawione w nich historie dzieci słuchają z zapartym tchem!


"Zima Toli" oraz "Jesień Toli" to dwie kolejne książki - po "Wiośnie Toli" oraz "Lecie Toli"- opowiadające o codziennych przygodach 4-letniej dziewczynki Toli podczas różnych pór roku. Historie są ciepłe, rodzinne, czyta się je spokojnie i niespiesznie, przyglądając się z zainteresowaniem ładnym, kolorowym ilustracjom. Książeczki szczególnie podobają się małym dziewczynkom!"Wielka Księga Wiedzy. Co za historia" to niezwykle ciekawa pozycja, pełna detali i fascynujących szczegółów z naszej przeszłości. Jak wyglądało życie ludzie w dawnych czasach? W co się ubierali? Jakimi pojazdami się przemieszczali? Jak wyglądały ich domy? I jak wyglądała ich codzienność? Dzięki tej książce poznamy mnóstwo szczegółów ze średniowiecza, z czasów rzymskich, a nawet z epoki kamienia. Wyjątkowo wciągająca książka gwarantująca niesamowitą podróż czasie i za każdym razem jej czytania odkrywamy coś nowego.

"Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia" to krótki przewodnik po naszej planecie, który jest zrozumiały i przejrzysty nawet dla młodego czytelnika. Książka jest ślicznie wydana, ma przepiękne ilustracje, nie za wiele tekstu - dzięki temu mały czytelnik ma szansę doskonale zrozumieć przekazywaną niej treść. To tytuł, który bez wątpienia powinien pojawić się w każdym domu!
"Wilk, który się zgubił" to kolejna książka picturebook - po "Myszy, która chciała być lwem" i "Koali, który się trzymał" - która zagościła w naszym domu. Uwielbiamy te duże książki z cudownymi ilustracjami, pełne zabawnych, rymowanych tekstów. Każda jest dowcipna, zakończona wyraźnym morałem i dzieci z dużą przyjemnością do niej wracają. Jeśli jeszcze nie poznaliście żadnej pozycji tego duetu (Rachel Bright, Jim Field), koniecznie musicie to zmienić! 

"Nietypowy Adaś" oraz "Zmartwienie Róży" to starannie wydane książki dużego formatu o pięknych, wyraźnych i wymownych ilustracjach, które przemawiają do dzieci bardziej niż słowa. Dzieci w ciszy i skupieniu przyglądają się im, a pojedyncze zdania słuchają z prawdziwą uwagą. To wyjątkowe książki, głębokie i wzruszające, zakończone czytelnym morałem. Dedykowane są dzieciom już od 4. roku życia i po lekturze można z nimi świetnie rozmawiać na przedstawione tematy. Gorąco polecamy!

Czy znacie przedstawione książki?
Która najbardziej wpadła Wam w oko?


* * * 
Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam zalajkować moją stronę Wielopokoleniowo na facebook'u - będziecie ze wszystkim na bieżąco :-)

20 komentarzy:

 1. Jak zwykle ciekawe propozycje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne propozycje dotyczące różnych tematów. Do tego ładnie wydane. Książki są fantastyczne. Ileż z nich możemy się dowiedzieć i nauczyć. Doskonałe dla małych i dużych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypatrzyłam kilka książek dla nas - na pewno Tola i Wilk :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio zauwazyłam że dużo książeczek to obrazki z mikrotreścią. Pamiętam ze jak byłam mała to znałam tekst na kazdej stronie bajeczki :) Te pozycje wygladają ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne propozycje, lubię to wydawnictwo. Serie o Roli bardzo byśmy chcieli przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmartwienie Róży i NieTypowy Adaś wydają się świetne do pracy terapeutycznej z dzieciakami!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe propozycje :) Pomyślę o którejś z nich dla mojego chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zielona sowa ma cudne książki dla dzieciaczków tych małych i tych większych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzy książki na pewno musimy mieć bo moje dziecko lubi poszerzać swoją wiedzę o świecie

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się kilka z tych pozycji i myślę, że syna też by mogły zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cała seria o Toli jest absolutnie cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 12. Większości nie znamy, ale jest to idealny moment, aby uzupełnić braki czytelnicze

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle ciekawych propozycji dla dzieci <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Na większość z nich córka jest za duża, co nie zmienia faktu, że wydania sa piekne ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawe propozycje książkowe dla najmłodszych! Na pewno chętnie do niektórych z nich zajrzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Te 4 pory roku Toli wpadły mi w oko :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam odkrywać nowe pozycje książkowe dla dzieci, dlatego chętnie zapoznałam się z propozycjami od Wydawnictwa Zielona Sowa :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawe propozycje książkowe dla dzieci :) Na pewno warto się z nimi zapoznać i wybrać coś odpowiedniego

  OdpowiedzUsuń
 19. A z takich bardziej aktywnych rozrywek to polecam - http://endushop.pl/a/lpph,strzelanie-nowa-pasja-polakow
  I coś takiego robi kolosalną różnicę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!