21.01.2019

Styczniowe propozycje czytelnicze dla każdej kobiety

Zapraszam na cztery ciekawe książki, które przypaść powinny do gustu każdej kobiecie."Miasteczko Worthy" Marybert Whalen

Zakłócające zimną jesienną noc wycie syren w Worthy, małym miasteczku w stanie Georgia, zmienia tryumf w tragedię. Zaledwie kilka godzin po tym, jak drużyna Wildcats zwyciężyła, miasteczko zostaje dotknięte śmiercią trzech cheerleaderek, których pełne perspektyw życie zostało ucięte w tragicznym wypadku. Wypadek podobno spowodował kierujący drugim pojazdem chłopak — jedyny ocalały. Gdy zaczynają krążyć plotki i oskarżenia, zawiązują się sojusze, a na jaw wychodzą długo skrywane sekrety.
W centrum wydarzeń znajdują się cztery kobiety. Każda z nich boryka się ze stratą, żalem, wstydem i kłamstwami: Marglyn, rozpaczająca matka, Darcy, której syn siedział za kierownicą, Ava, nauczycielka na zastępstwie ukrywająca skandaliczne zdarzenia i Leah, cheerleaderka, która powinna wtedy jechać z przyjaciółkami, ale zrezygnowała. Czy jeśli prawda wyjdzie na jaw, przyniesie tym czterem bohaterkom odkupienie, czy upadek?

Obyczajowa powieść, świetnie napisana, która zaciekawia nas już od samego początku. Rozdziały na przemian traktują o czterech bohaterkach, które w różny sposób powiązane były z tragicznie zmarłymi dziewczynami. Książka jest bardzo realna, nie ma w niej sztucznego osładzania rzeczywistości, opowiada o problemach i rozterkach codziennego życia, opisuje przyjaźń, smutek, miłość. Będziecie ją czytać w ciszy i skupieniu. Gorąco polecam!


* * * 
"Milioner i bogini" Vi Keeland i Penelope Ward

Choć Bianca George i Dex Truitt po raz pierwszy spotkali się w zepsutej windzie, ich historia zaczęła się wiele lat wcześniej. Tylko wtedy jeszcze nie zdawali sobie z tego sprawy. Bianca śpieszyła się na ważny wywiad, który miała przeprowadzić z właścicielem finansowego imperium, biznesmenem Dexterem Truittem, a Dex... Cóż, właśnie wracał do pracy po siłowni.
Dex od razu zrozumiał, że przypadek zetknął go z absolutnie wyjątkową kobietą. Była śliczna, odważna i pełna ognistego temperamentu, a dodatkowo doskonale wiedziała, czego chce. Przy okazji zdradziła mu, że nie znosi ludzi pokroju Dextera Truitta — zbyt bogatych i snobistycznych, a przy tym bezwzględnych i zapatrzonych tylko w siebie. Mężczyzna co prawda miał inną opinię na swój temat, ale nie chciał ryzykować konfrontacji w windzie: przedstawił się jako Jay i skłamał, że jest kurierem.
Bianca zaczęła się z nim umawiać. Chłopak spodobał się jej jak nikt dotąd. Zaiskrzyło od razu. W tym samym czasie Dexter udzielił jej drogą mailową obiecanego wywiadu, jednak potem nie zerwał kontaktu.
Magnetyczny urok, inteligencja i poczucie humoru Truitta sprawiły, że Bianca nie mogła przestać o nim myśleć. Tymczasem Jay zakochał się w Biance i Dexter zakochał się w Biance, a ona pokochała ich obu. Jednak to nie mogło trwać wiecznie. Nieuchronnie zbliżała się katastrofa. Kiedy prawda wyjdzie na jaw, Dex na pewno straci tę śliczną dziewczynę...


Przyjemna, zabawna lektura, która zapewnia kilka godzin miłego relaksu. Książkę czyta się bardzo szybko, narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, na przemian przez główną bohaterkę i głównego bohatera. Nie brakuje w niej elementów zaskoczenia i niespodziewanych wydarzeń, które tylko uprzyjemniają czas spędzony z książką. * * * 
"Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward

Dwudziestoczteroletnia Amelia musi zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem: zdradą. Pewnej namiętnej nocy odkryła, że nie jest dla ukochanego Adama jedyną kobietą. Mężczyzna przez wiele tygodni prowadził podwójną grę. Jakby tego było mało, zmarła ukochana babcia dziewczyny, która jednak pozostawiła jej spadek — rodzinną biżuterię i połowę domu. Druga połowa przypadła Justinowi, jej przyjacielowi z dzieciństwa i bratniej duszy. Kiedyś chłopak nie tylko bronił Amelii i się nią opiekował, ale także układał dla niej piosenki, śpiewał i grał na gitarze. Dla dziewczyny Justin był jak najbliższy przyjaciel, dla jej babci — jak wnuk. Problem w tym, że wiele lat temu oboje rozstali się w wielkim gniewie.
Spotkanie po latach okazało się koszmarem. Złośliwości, wzgarda, drwiny na każdym kroku. Dziewczyna Justina, Jade, na próżno starała się załagodzić sytuację i doprowadzić do normalnych stosunków. Natomiast dla Amelii rzeczywistość stawała się coraz trudniejsza. Powracały wspomnienia o chwilach, w których ona i Justin rozumieli się bez słów i byli sobie naprawdę bliscy. Niespodziewanie doszły do głosu tłumione wcześniej uczucia. I choć Justin nieraz wydawał się jej drogi jak nikt inny, po kilku minutach okazywał wobec niej zimną wrogość. Mieszkanie z kimś takim pod jednym dachem nie mogło być łatwe. Amelia zaczęła zdawać sobie sprawę, że ten kuriozalny konflikt rozwija się w dość nieoczekiwany sposób...


To książka, przez którą zarwałam jedną noc! Czyta się ją niezwykle przyjemnie, napisana jest świetnym, lekkim językiem, ale odpowiednio wyważonym (czyli nieprzesadnie lekkim). Od początku wciąga i zupełnie nie można się od niej oderwać. Gorąco polecam osobom, które chcą spędzić świetnych kilka godzin z bardzo przyjemną lekturą!* * * 
"Jedwabna pajęczyna. Dziennik współuzależnionej" Marta Bocian

Zapiski żony alkoholika obrazujące proces współuzależnienia od choroby alkoholowej osoby bliskiej. Szczęśliwa rodzina, miłość, głęboka więź, zrozumienie, które stopniowo niszczy alkohol. Bohaterka od prób usprawiedliwienia męża, przez lęk o jego zdrowie i próby nakłonienia go do podjęcia leczenia oraz walkę o byt rodziny dochodzi do świadomości, że sama, choć niepijąca, także jest ofiarą choroby alkoholowej, i podejmuje terapię.

Dziennik ten toczy się w przeciągu kilku lat. Często są to krótkie zapiski z danego dnia. Dnia, który często jest smutny, pełen lęku i niepokoju. Czy przyjdzie do domu na noc? Czy będzie pijany? Czy w końcu się za siebie weźmie i z tym skończy...? Nielekka lektura, dotykająca problemu, który niestety często ma miejsce, problemu alkoholizmu. 


Która z tych propozycji najbardziej Was zainteresowała?
A może którąś już poznaliście?

* * * 
Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam zalajkować moją stronę Wielopokoleniowo na facebook'u - będziecie ze wszystkim na bieżąco :-)


21 komentarzy:

 1. Nie znam ani jednej z nich, może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle ciekawych propozycji, żeby tylko mieć czas... :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam na liście tę pierwszą książkę. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. żadnej książki nie czytałam ale bardzo zaintrygowała mnie "Jedwabna pajęczyna.

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystkie to zdecydowanie moje klimaty, mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się je przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie bardziej lubię pogrążyć się w dobrym kryminale czy horrorze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nic nie znam, ale wszystko teraz chcę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurcze ni słyszałem o tych tytułach interesujące ale moja dziewczyna zdecydowanie przepada za kryminałami.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Mieszkając z wrogiem" mam zamiar sobie kupić. Reszty nie znam. Pierwsza pozycja też mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytam powieść "Milioner i bogini", jestem nią zachwycona:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie mój faworyt to "Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward" Muszę ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 12. Przeczytałabym "Jedwabna pajęczyna: :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kusi mnie Milioner i Bogini. Uwielbiam takie klimaty :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatnia propozycja mnie zainteresowała. Lubię takie trudne tematy

  OdpowiedzUsuń
 15. O alkoholiku to raczej nie chciałabym czytać, ale resztę a i owszem

  OdpowiedzUsuń
 16. Część z nich przeczytałam i rzeczywiście, są super!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znam żadnego z tych tytułów :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Milionera i bogini właśnie czytam i bardzo mi się podoba :D
  ~Eli
  www.czytamytu.blogspot.com Zapraszam! :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Lubię tutaj zerkać właśnie po takie inspiracje książkowe. Właśnie sprawdzę sobie, co macie do zaproponowania na ten miesiąc.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!