9.01.2019

"Afryka Kazika" i codzienne przygody przedszkolaka Tomka - rewelacyjne propozycje dla młodych czytelników od Wydawnictwa Bis

Dziś zapraszam Was do lektury kilku fantastycznych książek dla dzieci, których czytanie wywołuje uśmiech na twarzy nie tylko najmłodszych czytelników.Są książki, które nasze dzieci przeczytają i już po chwili o nich zapominają. Są też takie, do których uwielbiają wracać i co jakiś czas każą je sobie na nowo, od początku czytać. Dzisiejsze książki z całą pewnością należą do tej drugiej grupy!

"Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego to książka pełna nieprawdopodobnych historii, z którymi moje dzieci zapoznały się słuchając je w formie audiobook'a. Opowieści te tak bardzo im się spodobały, że wiedziałam, że prędzej czy później będziemy musieli mieć i formę papierową.
To książka, która opisuje przygody podróżnika Kazika przemierzającego Afrykę... na rowerze. Co najlepsze, historie te nie są wymyślone, powstały one bowiem na podstawie wspomnień i reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach 30. XX wieku podróżował samotnie po Czarnym Lądzie właśnie takim środkiem transportu. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki i jej dziką przyrodą, mrożące krew w żyłach, a czasami zabawne przygody na odległym kontynencie bez wątpienia zainteresują każdego, kto jest ciekawy świata i pasjonujących historii. Książka napisana jest lekkim piórem i czyta się ją z ogromną przyjemnością, a dodatkowym atutem są ładne ilustracje, świetnie obrazujące przedstawione historie.

Książki pani Renaty Piątkowskiej to rewelacyjne pozycje, które powinny znaleźć się w domu każdego przedszkolaka. Każda książka zawiera kilkanaście historii, każda z nich jest niesamowicie ciekawa i zabawna, a ich głównym bohaterem jest przedszkolak Tomek. Zawsze przytrafiają mu się wesołe przygody, z których śmieją się dorośli i dzieci. Tomek nigdy się nie nudzi, a niesamowite zdarzenia mają miejsce każdego dnia. Interesujące może być obserwowanie muchy chodzącej po szybie, wymyślanie niezwykłych wynalazków, uczenie młodej Chinki języka polskiego na placu zabaw, szybkie przepakowywanie walizki tata wyjeżdżającego służbowo, zakładanie butów w przedszkolu z pomocą pani, budzenie Śpiącej Królewny podczas szkolnego teatrzyka. Każdy dzień pełen jest zabawnych sytuacji! Książki są fantastyczne i moje dzieci je uwielbiają!
Książka "Opowiadania z piaskownicy" wpisana została na złotą listę Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom.
16 komentarzy:

 1. Nie mam dziecka, ale mam chrześniaczkę w 3 klasie szkoły podstawowej, po twoim poscie bede wiedziala jakie ksiazki kupic. pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku urodzi się moje czwarte wnuczątko, więc myślę, że i ksiązki dla dzieci będa aktualne.

  OdpowiedzUsuń
 3. o proszę ile propozycji na wspólne chwile z dzieckiem. Takie propozycje pozwolą napewno zainteresować czytelnictwem od młodych lat

  OdpowiedzUsuń
 4. Afrykę Kazika mam w domu, a jej autor jest moim sąsiadem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój Mały uwielbia Kazika, a opowiadań jeszcze nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim zachwyciła mnie książka "Afryka Kazika". I do tego została napisana na podstawie prawdziwości wydarzeń. Lubię tego typu książki!

  OdpowiedzUsuń
 7. W 2019 jestem zdecydowaną fanką książek.
  Co prawda czytam te nie dla najmłodszych, ale i te potrafię docenić.
  Pozdrawiam serdecznie, zaginiona Megly ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wzbogacam biblioteczkę mojej dwójki, więc myślę, że i ta pozycja znajdzie się na naszej półce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znamy tych książek, ale po Twojej recenzji mogę rzec - jeszcze nie mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fajne te książeczki, sama chętnie bym je przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piątkowska pisze świetnie: z humorem i dystansem. Uwielbiamy jej książki

  OdpowiedzUsuń
 12. My mamy Nie ma nudnych dni tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne książki. My szukamy nowości do naszej biblioteczki

  OdpowiedzUsuń
 14. "Afryka Kazika" polecam serdecznie, moi synowie znają na pamięć a i tak proszą o ciągły powrót do tej książki! Polecam też pozostałe pozycje Łukasza Wierzbickiego! Dzieci też pokochają Niedźwiadek czy Halinę i Staszka!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!