14.12.2018

Art Egmont - wyjątkowo artystyczne książki dla dzieci

Jeśli lubicie książki pięknie wydane, niezwykle artystyczne i po prostu wyjątkowe, koniecznie zapoznać się musicie z książkami z serii Art Egmont!


Seria Art Egmont jest wyjątkową serią. Jej książki są prześlicznie i starannie wydana, w ciekawy i oryginalny sposób przekazują informacje na konkretny, wybrany temat, zaciekawiając młodego czytelnika i wciągając go w daną tematykę. To książki, które rozwijają zainteresowania naszych pociech i pobudzają ciekawość świata."Ballady i romanse"

To rewelacyjny przewodnik po „Balladach i romansach” Adama Mickiewicza; przewodnik po twórczości, która powstała w czasach bardzo odległych, w których mówiło się i pisało zupełnie inaczej niż dziś. Dowiemy się na przykład, czym były „zawój”, „niewód” czy też „szyszak".
Warto sięgnąć po tę książkę i zaprzyjaźnić się z Adamem Mickiewiczem – tym pisarzem, który pisząc „Ballady i romanse” nie miał pojęcia, że staną się one jedną z najbardziej przełomowych książek w historii polskiej literatury.

Ballady i romanse
Autor: Adam Mickiewicz, oprac. Emilia Kiereś
Ilustrator: Marianna Sztyma
Oprawa: twarda
Objętość: 208 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-2224-6
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 11.10.2018
"Baśnie dla młodszych i starszych"

Dlaczego dla młodszych i starszych? Otóż najdawniejsze baśnie wcale nie były przeznaczone dla dzieci. To dorośli opowiadali je sobie nawzajem. I to na całym świecie! Często były one straszne i pełne grozy. Być może dlatego też, aż do dzisiejszego dnia, baśnie to opowieści zarówno dla dużych, jak i dla małych. Dla młodszych i starszych. Często to właśnie baśnie były i są pierwszymi opowieściami zasłyszanymi w dzieciństwie. Wiele z nich trafiło do kanonu literatury dla dzieci.
„Baśnie dla młodszych i starszych” Zofii Staneckiej to zbiór sześciu klasycznych baśni. „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Knyps z czubkiem” i „Jaś i Małgosia” zostały opowiedziane na nowo. Autorka z właściwą sobie swadą, dystansem i wrażliwością przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie, skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji.

Baśnie dla młodszych i starszych
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Magda Kozieł-Nowak
Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron
Format: 245x275
ISBN: 978-83-281-3274-0
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 17.10.2018
"Kobiety i sport. One grały, by wygrać" 

Bogato ilustrowana i niezwykle inspirująca książka. „Kobiety i sport” to 50 historii zawodniczek od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tu pionierki, olimpijki, mistrzynie w ponad czterdziestu dyscyplinach sportu. Wśród nich są postaci znane, jak tenisistka Billie Jean King czy gimnastyczka Simone Biles, a także zapomniane mistrzynie, m.in. Toni Stone – pierwsza kobieta grająca w baseball w lidze męskiej oraz Patti McGee – pierwsza kobieta na deskorolce. W książce zamieszczono też infografiki obrazujące ważne dla kobiecego sportu zagadnienia, takie jak układ mięśniowy, historia zmagań sportowych czy ważne drużyny żeńskie. „Kobiety i sport” jest hołdem złożonym twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom, które grały, by wygrywać.


Kobiety i sport. One grały, by wygrać
Autor: Rachel Ignotofsky
Ilustrator: Rachel Ignotofsky
Tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 245x300
ISBN: 978-83-281-2096-9
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 3.10.2018


"Kobiety i nauka. One zmieniły świat"

Pięknie ilustrowana książka „Kobiety i nauka” pokazuje 50 kobiet oraz ich wkład w rozwój nauki, techniki, inżynierii, matematyki i nauk przyrodniczych od antyku do współczesności. Oprócz fascynujących historii znajdziemy tu ciekawe infografiki przedstawiające m.in. wyposażenie laboratorium czy ilustrowany słownik pojęć naukowych.
Bohaterki, które wstrząsnęły światem nauki, to znane na całym świecie sławy, jak badaczka dzikich zwierząt Jane Goodall czy fizyczka i chemiczka Maria Skłodowska-Curie, a także zapomniane pionierki, jak Katherine Johnson – amerykańska matematyczka i fizyczka, która obliczyła trajektorię lotu Apollo 11 na księżyc w 1969 roku. „Kobiety i nauka” to opowieść o dokonaniach nieustraszonych kobiet, które przetarły szlaki dla następnych pokoleń inżynierek, biolożek, matematyczek, lekarek, astronautek, fizyczek i wielu innych!

Kobiety i nauka. One zmieniły świat
Autor: Rachel Ignotofsky
Ilustrator: Rachel Ignotofsky
Tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 245x300
ISBN: 978-83-281-2094-5
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 3.10.20186 komentarzy:

 1. Jakby Ballady i romanse były kiedyś tak pięknie wydane to jako lektura o wiele przyjemniej by się je czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie ostatnie pozycje wyjątkowo mnie zachwyciły. Chciałabym żeby moje córki do nich sięgnęły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiałam Ballady i romanse. W szkole kręciły mnie te klimaty. Piękny czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy. Jestem nimi zachwycona. Szczególnie Mi kiewiczem w nowej odsłonie 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Poza piękna treścią są jeszcze wyjątkowe ilustracje

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!