23.11.2018

"Kraina Opowieści: Zaklęcie Życzeń" - książka nie tylko dla młodego czytelnika

Książka, która wciągnie nie tylko młodego czytelnika - zapraszam serdecznie!

Świat Alex i Connera Bailey’ów wkrótce się zmieni.
Gdy babcia bliźniąt daje im tajemniczą książkę z baśniami, nie zdają sobie sprawy, że wkroczą do świata pełnego cudów i magii, gdzie spotkają postacie z bajek, z którymi dorastali: Krainy Opowieści. Wkrótce dowiedzą się, że historie, które znają tak dobrze sięgają dalej niż widzi ludzkie oko. Złotowłosa jest poszukiwanym zbiegiem, Czerwony Kapturek ma własne królestwo, a królowa Kopciuszek ma wkrótce zostać matką!
Po serii spotkań z czarownicami, wilkami, goblinami i trollami, powrót do domu okaże się trudniejszy, niż przypuszczali. Aby tego dokonać, muszą wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu składników do Zaklęcia Życzeń. Czy odnajdą drogę z depczącą im po piętach legendarną Złą Królową? Zaczyna się wyścig, w którym możliwy jest tylko jeden zwycięzca – zaklęcie bowiem nie zadziała dwa razy, a Zła Królowa nie cofnie się przed niczym. Na pomoc wezwie swojego oddanego Łowcę i jego niebezpieczną córkę, zawrze nawet pakt z Watahą Złych Wilków, aby osiągnąć swój cel.

Jak tę powieść przyjemnie się czyta! Napisana jest wyjątkowo zgrabnym językiem, można nawet rzec - sprytnym i inteligentnym. Już sam prolog mocno intryguje, opowiadając o spotkaniu Śnieżki ze swoją macochą, która uwięziona jest w ciemnych lochach. Książkę czyta się z prawdziwym zainteresowaniem, akcja szybko się toczy - i wielkim plusem jest to, że nie kończy się tylko na tej jednej powieści. "Kraina Opowieści: Zaklęcie Życzeń" jest bowiem pierwszą częścią fantastycznego cyklu, który zabiera nas w fascynującą wyprawę pełną zaklęć, humoru i wielkiej przygody! Gorąco polecam!

11 komentarzy:

 1. Już sama okładka przyciąga i zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to prawda, okładka przyciąga oko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedługo i ja sięgnę po książkę, moje dzieci czytały i zachwalały. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super że ją pokazałaś wiem komu ją podarujemy na święta

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Brzmi ciekawie. Myślę, że nie tylko dzieciom przypadnie do gustu🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka zachęcająca, tylko recenzja taka troszkę krótka ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. a pozycja świetnie sprawdzi się w przypadku wszystkich, niezależnie od wieku!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!