15.10.2018

"Supernogi stonogi" i "Polska Luxtorpeda" - gry planszowe dla dzieci

Zapraszam serdecznie na dwie świetne gry, nowości od Wydawnictwa Egmont, które z całą pewnością przypadną do gustu Waszym dzieciom i umilą jesienne popołudnia i wieczory.


"Supernogi Stonogi"

Na czym polega gra?
Polega ona na stworzeniu jak najdłuższej stonogi, a dokładniej, na zdobyciu dla swojej stonogi jak najwięcej butów. Dokładamy płytki z dwoma, trzema czy nawet czterema butami, a rodzaj tej płytki zależy od tego, ile butów danego koloru uda nam się wyrzucić na czterech kostkach. Możliwa ilość rzutów w jednej rudzie to trzy rzuty. Gra toczy się do momentu, kiedy zostanie zabrana ostatnia płytka z butami ze środka stołu, a wygrywa oczywiście ten gracz, którego stonoga ma najwięcej butów.

Co najbardziej podobało nam się w tej grze?
Co tu dużo mówić, najbardziej podobało się moim dzieciom to, że mogą tworzyć baaardzo długie nogi stonodze. Dodatkowo uwielbiają jej kolorowe buty, wesołe płytki z początkami stonogi (czyli  po prostu z jej głową) i ogólnie podoba im się cała koncepcja gry. Mój 4-latek bardzo ją sobie upodobał, a córka za każdym razem w nią wygrywa, mając wyjątkowe szczęście w rzucaniu kostkami ;-)

Jakie są elementy gry?
- 4 płytki z początkami nóg
- 15 płytek z butami (po 3 z każdego koloru)
- 4 kostki

Dane szczegółowe:
 • Wydawca: Egmont
 • EAN: 5908215009298
 • Wymiary: 20.0x20.0cm
 • Wiek: 4-104 lat
 • Ilość graczy: 2-6
 • Czas rozgrywki: 15 minut


* * * 
"Polska Luxtorpeda- odjazd"

Na czym polega gra?
W tej grze szybkość i dobra pamięć to podstawa, bowiem ten, kto wykazuje się refleksem i wyśmienitą pamięcią, ma ogromną szansę stać się zwycięzcą. Gra zawiera różne obiekty nawiązujące do polskiej przyrody, kultury i historii. Na początku umieszczamy 7 kart kategorii w jednej linii, a pod każdą z nich kładziemy po jednej karcie obiektu (mają ten sam kolor). Zapamiętujemy je i odwracamy obrazkami do dołu. Następnie odkrywana jest jedna karta ze stosu i gracze starają się jak najszybciej podać nazwę obiektu znajdującego się na zakrytej karcie z tej samej kategorii, co właśnie odkryta karta. Brzmi skomplikowanie? Jednak wcale tak nie jest, a zabawa jest rewelacyjna! ;-)


Co najbardziej podobało nam się w tej grze?
Najbardziej spodobało mi się to, że dzieci poznają zupełnie nowe rzeczy czy też przedmioty z danych, konkretnych kategorii. Po kilku rundach bez problemu potrafią wymienić nazwy kilku grzybów, różne owady, tytuły wierszy dla dzieci, nazwy drzew czy też zawody i przysłowia. Gra świetna jest do ćwiczenia refleksu, pamięci i spostrzegawczości. Dodatkowym atutem są wyraźne, staranne obrazki, dokładnie przedstawiające wszystkie przedmioty. Gra bardzo spodobała się moim dzieciom i nawet mój 4- letni synek całkiem nieźle daje sobie z nią radę (o córce nawet nie wspomnę, bowiem ona, tradycyjnie, jest i tutaj najlepsza ;-) )

Jakie są elementy gry?
- 7 podstawowych kart kategorii
- 49 podstawowych kart obiektów 
- 6 dodatkowych kategorii i karty z Luxtorpedą
- 49 dodatkowych kart obiektów 

Dane szczegółowe:
 • Wydawca: Egmont
 • EAN: 5908215009793
 • Wymiary: 20x20x5cm
 • Wiek: 5-105 lat
 • Ilość graczy: 2-8
 • Czas rozgrywki: 20 minut


A Wy jakie polecacie gry na jesienne popołudnia?
Macie jakieś swoje ulubione?


9 komentarzy:

 1. Tak, gramy w Zmienników ostatnio :) Ciekawa gra!

  OdpowiedzUsuń
 2. Stonoga jest ekstra! Idealna dla dzieci - kolorowa, zasady nie są skomplikowane, a jest przy niej na pewno mnóstwo zabawy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo edukacyjna gra dzięki której nauka i zabawa idą w parze. Super! takie gry właśnie lubimy zwłaszcza gdy są proste, a nie skomplikowane zasady. :)

  Pozdrawiam
  Młoda Mama

  OdpowiedzUsuń
 4. My na takie gry sobie poczekamy, jednak jako dorośli uwielbiamy z przyjaciółmi grać w serię Pan Tu Nie Stał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy u suebie grę bardzo podobną do tej stonogi i bardzo nam się podoba - a o Luxtorpedzie też słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Luxtorpeda to nasz absolutny hit!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna jest ta gra, my chetnie w nia gramy

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawe propozycje, j już rozglądam się za prezentami gwiazdkowymi, więc wszelkie recenzje gier mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!