30.09.2018

"Szczęście za horyzontem" i "Sekret Tatiany" - idealne propozycje dla każdej kobiety

Zapraszam Was dziś na dwie fantastyczne powieści dla kobiet.


"Szczęście za horyzontem" Krystyna Mirek

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każdym polu ponosi klęskę. Ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę, której nie znosi, a jego dzieci są zaniedbane. Tych dwoje spotka się przypadkiem. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni.
Czy starczy im odwagi, by poszukać szczęścia trochę dalej niż na wyciągnięcie dłoni? Ruszyć za horyzont, do miejsca, które wydaje się najmniej odpowiednie, a jednak kusi z wielką mocą?
To historia niezwykła, pokazuje, jak bardzo można się pomylić, sądząc po pozorach.
Książki pani Krystyny Mirek mają to do siebie, że jak tylko rozpoczniemy ich czytanie, nie możemy przerwać. Czytamy stronicę za stronicą i jak najszybciej chcemy wiedzieć, co będzie dalej i jak to wszystko się zakończy. Podobnie jest z najnowszą książką tej autorki. To opowieść, która pisana jest stylem typowym dla pisarki. Jest więc wciągająco i przyjemnie, bohaterzy są wyraźnie nakreśleni i bez najmniejszych problemów możemy ich sobie wyobrazić. I choć domyślamy się, jakie może być zakończenie, do końca czytamy z prawdziwą przyjemnością. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać jakiejkolwiek książki tej autorki, gorąco do tego zachęcam. Wierzę, że i Wam się one spodobają.

* * * 
"Sekret Tatiany" Gill Paul

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła.
1914. Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Czas im nie sprzyja: walki przybierają katastrofalny obrót, potężna monarchia chyli się ku upadkowi, a życiu kochanków zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.
2016. Kitty wyjeżdża do odziedziczonego po pradziadku domku, aby uciec od problemów małżeńskich. Tam, nad brzegiem jeziora Akanabee, znajduje niezwykły, wysadzany klejnotami naszyjnik, który odkrywa przed nią rodzinny sekret...


Historia wielkiej miłości, która wymaga wielu poświęceń, lecz jest w stanie przetrwać najcięższą próbę.


Jak ta książka wciąga! Narracja prowadzona jest w dwóch czasach, w czasie teraźniejszym w roku 2016, a także w przeszłości, na początku I Wojny Światowej. Czyta się ją z ogromną niepewnością, a także z pewnym dreszczykiem strachu, zwłaszcza fragmenty opisujące czasy odległe. Związane jest to z tym, że przedstawione są w nich m.in. ostatnie miesiące życia rodziny Romanowów, carskiej rodziny, która została brutalnie zamordowana. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w tej części nie będzie szczęśliwego zakończenia i rozegra się wielka tragedia. Książka pełna jest prawdziwej miłości, ale jednocześnie niemało w niej bólu, prawdziwego, głębokiego, rozdzielającego serce, którego nie można ukoić nawet mimo upływu wielu lat. Czy w tej powieści mimo ogromu cierpienia znajdzie się choć ziarenko szczęścia? Czy znajdzie się miejsce na radosną miłość? Koniecznie przeczytajcie!9 komentarzy:

 1. Książki wydają się dzięki Twojej recenzji bardzo ciekawe, w sam raz na jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecenie, w sam raz na nadchodzące jesienne weekendy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki, które pochłaniają mnie całkowicie i ciężko mi się oderwać od czytania. Pozycja napisana przez Krystynę Mirek byłaby idealna dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na jesienne wieczory to idealne propozycje. U mnie leży stosik do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. To sporo tu wątków. O tak, pozory bardzo lubią mylić :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za książkami które przedstawiają minione realia ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obie książki mają w sobie sporo z romansu - takie pozycje chętnie czytam w jesienne i zimowe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 8. takie historie z tajemnicą bywają wciągające

  OdpowiedzUsuń
 9. Historie miłości z tajemnicą to to co teraz przeczytałabym z przyjemnością

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!