10.09.2018

Piękne książeczki dla dzieci - nowości Zielonej Sowy

Piękne baśnie, tajemnicze mity, angielskie opowieści, łamigłówki i zagadki dotyczące określania czasu - zapraszam na przegląd kilku nowości czytelniczych wydawnictwa Zielona Sowa!


Pięć pięknie wydanych książeczek, każda ciekawa i zajmująca dziecko na długi czas. Zapraszam do ich przeglądu!

Najpiękniejsze Baśnie Perrault
Najpiękniejsze Mity Greckie

Okazała księga Najpiękniejsze Baśnie Perrault spodoba się najmłodszym czytelnikom dzięki ślicznym, kolorowym, dużym ilustracjom. Z zafascynowaniem oglądać będą stronę za stroną przyglądając się bohaterom wspaniałych opowieści. Starsze dzieci natomiast  z całą pewnością zafascynują się treścią klasycznych bajek, pełnych magii, niespodzianek i oczywiście dobrego zakończenia. Nie brakuje w księdze propozycji klasycznych, takich jak Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy też Kot w butachPojawiają się również nieco mniej znane, jak na przykład Knyps z Czubkiem czy też Ośla Skórka. Wszystkie są piękne i dzieciaki uwielbiają je słuchać!

Najpiękniejsze Mity Greckie to druga propozycja z serii Opowieści ze złotą wstążką. Podobnie jak wcześniejsza pozycja, i ta wydana jest przepięknie. Duży format, gruba okładka, piękne kolorowe ilustracje- to wszystko sprawia, że po książkę tę sięgamy bardzo chętnie i z prawdziwą przyjemnością. Znajduje się w niej aż 14 różnych mitów greckich. Przedstawione są one w sposób jasny i zrozumiały nawet już dla 4 letniego dziecka. Mój synek jest nimi zafascynowany! Muszę przyznać, że ja sama z wielkim zaciekawieniem czytałam je i nie każda opowieść była mi znana. Przepiękna książka, która przenosi nasze dziecko w starożytnych świat mitologii greckiej. Gorąco polecam!* * * 
Pinocchio
The Wizard of Oz

Są to dwie książeczki, dzięki którym nasze dziecko rozpocznie samodzielną naukę czytania w obcym języku. Cała seria składa się z trzech poziomów, tj. trzech stopni zaawansowania w czytaniu po angielsku. Książeczki mają przyjemny, poręczny format, duże, ładne ilustracje. Opowieści podzielone są na niedługie rozdziały, co usprawnia czytanie. Wyrazy, które mogą być przez dzieci nieznane, są wytłuszczone i zilustrowane na dole stronicy. Dodatkowo na końcu książki znajduje się alfabetyczny słowniczek, a także kilka ćwiczeń, dzięki którym dziecko ma okazję sprawdzić, jak i czy zapamiętało nowe słowa.
Już czytam po angielsku to seria, którą polecamy każdemu dziecku rozpoczynającemu naukę tego obcego języka!


* * * 
Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki

Jest to książka pełna niesamowitej ilości ćwiczeń, zadań, rebusów i zagadek. Dedykowana jest przede wszystkim dzieciom, które ukończyły 9 rok życia, a więc dzieciaczkom, które mają już jako takie pojęcie o kalendarzu i zegarze. Dzięki tej książce mają możliwość sprawdzenia i poćwiczenia swoich wszystkich umiejętności związanych z określaniem czasu. W pozycji tej nie brakuje również zadań, w których wykorzystujemy naklejki, co szczególnie lubiane jest przez dzieci. Świetna książeczka, która zajmie nasze dzieci na długi czas! 
* * * 


Która propozycja szczególnie wpadła Wam w oko?

14 komentarzy:

 1. Super książeczki. Chyba kupię takie mojej 5-letniej siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mity greckie bardzo mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książeczki do nauki angielskiego. Duże, czytelne litery. Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. ładne rysunki w środku, a okładki bardzo kolorowe. Myślę, że spodobają się dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci chętnie sięgały po książeczki, które wprowadzały w naukę jeżyka obcego, lubiły podchwytywać nowe słowa, a potem odnajdywać je ze słuchu w produkcjach filmowych. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wydane są te książeczki, cudne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładne, aż chce się do nich zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po raz kolejny napiszę jak daję wpis o książeczkach dla dzieci, że teraz to są piękne wydania tego typu książek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Prześliczne książeczki. Szczególnie podobają mi się te do nauki angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetne propozycje, znane bajki, obrazki i angielski w jednej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie mi się podobają, wszystkie chciałabym kupić dla moich chłopaków :) Bardzo ładne wydania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Teraz jak wróciła szkoła, powoli przestajemy nadążać za nowościami wydawniczymi :(

  OdpowiedzUsuń
 13. sliczne te książeczki, chętnie kupię je moim dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!