7.08.2018

Wakacyjne propozycje czytelnicze

Zapraszam na pięć nowości czytelniczych!"Manhattan Beach" Jennifer Egan

Jest rok 1943, dziewiętnastoletnia Anna Kerrigan nurkuje w okolicach Staten Island. Do tej pory, jako jedyna kobieta nurek, schodziła pod wodę, by naprawiać zniszczone statki, które walczyły na Pacyfiku. Teraz nurkuje w poszukiwaniu ciała swojego ojca. Kilka lat wcześniej Anna towarzyszyła ojcu podczas wizyty w posiadłości Dextera Stylesa, szemranego biznesmena, który dorobił się na czarnym rynku w czasach prohibicji. Spotkanie na Manhattan Beach trwało krótko, jednak losy tych trojga splotły się już na zawsze.

Po książkę tę sięgnęłam głównie z dwóch powodów - rozgrywa się ona na tle panoramy Nowego Jorku lat 30. oraz 40., a wyjątkowo lubię powieści i filmy w tym klimacie, a także dlatego, iż zdaniem mieszkańców Nowego Jorku jest to jedna z najlepszych powieści ostatnimi czasy i nominowana została do National Book Award 2017.
I bardzo się cieszę, że się na nią skusiłam, bowiem powieść czyta się rewelacyjnie i niesamowicie wciąga od samego początku. Wielowarstwowa, pełna tajemnic i różnych wątków uzupełniających się wzajemnie, świetnie przedstawiająca obyczajowy portret mieszkańców dużego miasta Ameryki. Nie bez przesady powiem, że nie można się od niej oderwać i tych kilkaset stron chce się pochłonąć jak najszybciej. Obowiązkowa pozycja, gorąco polecam!

Tytuł: Manhattan Beach
Autor: Jennifer Egan
Wydawnictwo: Znak LiteraNova
Ilość stron: 592
Data wydania: wrzesień 2018


* * * 
"Dusza" Audrey Carlan

Byłam martwa.
Wreszcie ujrzałam, czym jest prawdziwa miłość, uwielbienie i ten rodzaj oddania, które tylko twoja bratnia dusza, twoja druga połowa może ci okazać… dopóki nie zostałam od tego dosłownie oderwana.
Uprowadzona.
Stalker mnie przetrzymywał i prawie nie było nadziei, że zostanę odnaleziona. Wiedziałam, że Chase użyje wszystkich pieniędzy i możliwości, aby mnie szukać, nawet na krańcu świata. Znałam jednak potwora, z którym miałam do czynienia. Zbyt wiele lat patrzyłam w oczy czystemu złu, by nie wiedzieć, że moja sytuacja jest tragiczna.
Jeśli Chase szybko mnie nie znajdzie, zniknę na zawsze.

To trzecia część erotycznego thrillera, w której znajdziemy kontynuację losów Chase i Gillian, pary, która stanąć ma właśnie na ślubnym kobiercu. Pojawiają się jednak poważne komplikacje, które burzą ich wspólne życie i miłą sielankę... W książce występuje narracja prowadzona przez 3 osoby, tj. przez Chase, Gillian oraz mężczyzny, który obsesyjnie pragnie posiąść Gillian. Taka narracja przyjemnie urozmaica całą akcję, a sama powieść, która nie jest być może nadzwyczaj górnych lotów, potrafi całkiem przyjemnie wciągnąć i wywołać niejeden dreszczyk emocji!

Tytuł: Dusza. Trylogia namiętności (tom III)
Autor: Audrey Carlan
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 334
Data wydania: lipiec 2018* * * 
"Zmysłowa córka prezydenta" Meredith Wild, Mia Michelle

Charlotte Daley to córka nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jako jedynaczka jest zarówno rozpieszczona, jak i całkowicie ignorowana przez swoich potężnych rodziców. Podczas kampanii kazano jej jeść odpowiednimi widelcami, uśmiechać się, kiedy zajdzie taka potrzeba i przez wiele miesięcy stanowić uosobienie perfekcji. Teraz jednak, gdy jej ojciec zasiada już w Białym Domu i jest zbyt zajęty, by zauważyć jej istnienie, Charlotte postanawia zakosztować wolności, zanim wróci na studia w Nowym Jorku. Zane Parker ma tylko jedno zadanie – ochraniać córkę prezydenta, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dziewczyna imprezuje jednak jak szalona od dnia inauguracji, krocząc niebezpieczną ścieżką, która może zniszczyć jej reputację i wywołać skandal nie bez wpływu na jej ojca. Zane straci pracę, jeśli nad nią nie zapanuje. Tyle że on pragnie przespać się z nią równie mocno, jak ją wychować. Charlotte potrzebuje dyscypliny. A Zane jest chyba właściwą osobą, aby ją od niej wyegzekwować. Gdy niespodziewane okoliczności zatrzymują Charlotte w Waszyngtonie na dłużej, Zane składa jej propozycję, która nie jest ani trochę honorowa. Pozwoli zakosztować córce prezydenta wszystkich rozkoszy, których ona szuka w zamian za jedną rzecz… Jej posłuszeństwo. Zafascynowana mrocznymi obietnicami Zane’a Charlotte godzi się na ten układ. Uległość jeszcze nigdy nie wydawała się taka kusząca. Kiedy jednak Zane wprowadza ją coraz dalej w świat zakazanych pragnień, ujawniają się wrogowie, a za nimi czai się niebezpieczeństwo…

To książka lekka i przyjemna, którą czyta się z uśmiechem na twarzy. Odpręża, relaksuje i idealnie nadaje się na wakacyjną powieść. Z pewnością jej największymi fankami będą młodziutkie kobietki, marzące o gorącej miłości czy też kibicujące zakazanym związkom. Bez wątpienia pochłoną one tę książkę błyskawicznie, jeszcze długo myśląc o jej bohaterach! ;-) 

Tytuł: Zmysłowa córka prezydenta
Autor: Meredith Wild, Mia Michelle
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 306
Data wydania: lipiec 2018


* * * 
"Chaos" L.J.Shen

Rosie 

Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. 
Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza facetem, który nieustannie przypomina, że mój zegar tyka. 
On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem. 
Uderzającym błędem, przeciwieństwem mojej dosadności, bezwstydności i szczerości. 
Jest również byłym chłopakiem mojej siostry.
Ale zanim mnie osądzicie, powinniście wiedzieć jedno: 
Ja pierwsza go zobaczyłam. Pierwsza zapragnęłam. Pierwsza pokochałam. 
Jedenaście lat później wkroczył do mojego życia i zażądał drugiej szansy. 
Dean Cole chce być moim jeźdźcem miedzianym. Mój rycerz w lśniącej zbroi w końcu się zjawił. Oby nie za późno. 
Dean 
Podobno najjaśniejsze gwiazdy gasną najszybciej. Zgadzam się z tym. 
Ona sprawia, że moje myśli płoną. 
Jest wyszczekana, złośliwa i ma wielkie serce. 
W świecie, w którym wszystko jest nijakie, ona świeci niczym Syriusz. 
Jedenaście lat temu los nas rozdzielił. 
Ale niech tylko spróbuje zrobić to ponownie. 
Dobranie się do niej nie będzie łatwe, nie bez powodu jednak nazywają mnie Szatanem. 
Rosie LeBlanc jeszcze zobaczy, jaki jestem waleczny. 
A zdobycie jej będzie moim najsłodszym zwycięstwem.


Jest to drugi tom z cyklu Święci grzesznicy. I podobnie jak pierwszy, i ten przeczytałam szybko i z prawdziwą przyjemnością. Aż sama się zaczęłam zastanawiać nad tym, co podoba mi się w powieściach tej autorki. Bowiem, nie oszukujmy się, należą one raczej do lekkich i niezbyt skomplikowanych propozycji, nie brakuje w nich prostych wypowiedzi bohaterów (zwłaszcza w narracji prowadzonej przez Deana) i łóżkowych scen. Wydaje się mi się, że plusem jest tutaj pióro L.J.Shen. Jest niby prosto, ale czasami wyjątkowo inteligentnie i wzruszająco. Autorka po prostu wie, jak wciągnąć czytelnika. Polecam! :-)

Tytuł: Chaos. Cykl Święci grzesznicy.
Autor: L.J.Shen
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 304
Data wydania: czerwiec 2018


* * * 
"Moich 12 żon" Olgierd Świerzewski

Jest to opowieść o Malcolmie Starskim, młodym prawniku brytyjskim, który już jako młodzieniec wytyczył sobie życiowy cel: znaleźć miłość idealną. Duży wpływ na Malcolma wywarł jego dziadek Stanley (Stanisław), polski emigrant, pilot RAF-u, który niestrudzenie powtarzał piętnastoletniemu młodzieńcowi, że miłość to siła napędowa całego ludzkiego życia. Poszukiwania ukochanej kobiety wprawdzie zakończyły się powodzeniem, jednak Starski wkrótce miał się przekonać, że nie wystarczy ten ideał miłości odnaleźć – trzeba go jeszcze przy sobie utrzymać… Odtąd losy Malcolma odmieniły się na zawsze. Zaczął się miotać pomiędzy rozmaitymi romansami i związkami, daremnie próbując w kolejnych kobietach odnaleźć odbicie tej jedynej...

Ta książka to moja mała perełka. Jej czytanie to prawdziwa rozkosz literacka, a czyta się ją niespiesznie, delektując się każdym rozdziałem i każdą zawartą w niej historią. A tych historii i wątków jest w niej niemało. Rewelacyjna pozycja, momentami wymagająca skupienia i koncentracji. Gorąco polecam!

Tytuł: Moich 12 żon. Śmiertelnie niebezpieczne związki
Autor: Olgierd Świerzewski
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 445
Data wydania: czerwiec 2018Która z tych powieści najbardziej Was zaintrygowała?
A może którąś już przeczytaliście?

15 komentarzy:

 1. Bardzo fajne ksiażki. Na pewno przeczytam którąś z nich

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka tytułów mnie zainteresowało. :-) Chociaż więcej czytam w długie, jesienne wieczory. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana, bijesz mnie z czytaniem na głowę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Same nowości! Ja właśnie pochłania najnowsza powieść Kinga!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale niezły stosik - i ilość stron niektórych książek też imponująca. Tylko kiedy znależć czas na to wszystko? Mi go niestety wiecznie beakuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wakacje tak sprzyjają czytaniu, u mnie wkradają się teraz przygodowe powieści w barwach sensacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze mówiłam o tym, która książka mi się spodoba 😁

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że wszystkie et propozycje mogłyby mi się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 9. dwie juz zaliczone:) mam miesiac na resze

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam się, że nie słyszałam jak dotąd o tych książkach. U mnie książki na wakacje rozrosły się do niebotycznych rozmiarów i coś mi się wydaje, że jeszcze długo po wakacjach będę je czytać :D

  OdpowiedzUsuń
 11. 'Dusza' mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!