10.08.2018

Ciekawe książeczki dla dzieci

Zapraszam na kilka propozycji książeczek dla dzieci, które towarzyszą moim dzieciom ostatnimi czasy."Oskar i rzeczy" Andrus Kivirahk


Sześcioletni Oskar zmuszony jest spędzić wakacje na wsi u babci. Nie dość, że nie jest to miejsce jego wymarzonych wakacji, to na domiar złego zapomina zabrać ze sobą telefonu komórkowego. Nieszczęśliwy pogrążyłby się w nudzie, gdyby nie kawałek drewna, który zapoczątkuje serię wydarzeń, jakich chłopiec nigdy by się nie spodziewał. Dzięki niemu i fantastycznej wyobraźni znajdzie nowych przyjaciół, a także swoje miejsce w domu babci.

Ciekawa i pełna niespodzianek estońska powieść, która przedstawia mnóstwo nieprawdopodobnych przygód chłopca i.... różnych rzeczy ;-) Wyobraźnia czytelników odgrywa tutaj istotną rolę, tak jak wyobraźni tej nie brakuje Oskarowi. To powieść o przyjaźni, o kontaktach ze starszymi osobami, o różnicach w życiu na wsi i w mieście. Dedykowana jest dzieciom od 6. roku życia, ale moim zdaniem nieco starsze dzieci, samodzielnie już czytające, również świetnie odnajdą się w tej lekturze.

Tekst: Andrus Kivirähk
Ilustracje: Anne Pikkov
Wydawnictwo: Widnokrąg

Liczba stron: 296
Rodzaj: książka dla dzieci
twarda
ISBN 978-83-947309-9-4
Data premiery: 10.08.2018
Wiek: 6+ 7+ 8+ * * * 
"Księżniczka Hania i Grymasek" 

Pięcioletnia Hania pod pewnymi względami nie jest zwykłą dziewczynką… to prawdziwa księżniczka! Nosi koronę, za opiekunkę ma ochmistrzynię Violę i uczy się w zamku królewskiego pisania. Lecz poza tym jest taka sama, jak wszystkie dzieci w jej wieku – lubi biegać, skakać na trampolinie i bawić się ze swoim najlepszym przyjacielem – Frankiem.
Najbardziej na świecie marzy o tym, żeby mieć własne zwierzątko, którym mogłaby się opiekować. Pewnego dnia w wyniku drobnego nieporozumienia, tata Król „zgadza się” na przygarnięcie dziwnego stworzonka, które przybywa do zamku i podbija serca jego mieszkańców.
Jest to kolejna książka będąca kontynuacją współpracy Wydawnictwa Edipresse Książki z kanałem Mini Mini+. I jest to bardzo udana współpraca, bowiem moje dzieciaki uwielbiają te pozycje! ;-) Razem z bohaterami znanymi z kanału telewizyjnego przeżywają mnóstwo ciekawych przygód, a dodatkowo wykonują całą masę ciekawych zadań: rysują, kolorują, pokonują labirynty, ćwiczą swoją rączkę, wykonując rozmaite szlaczki, uczą się liczyć i projektować. Książka jest starannie, pięknie wydana i z pewnością sprawi dużo radości każdemu dziecku!

Edipresse Książki
ISBN 9788381173148
Ilość stron: 128
Oprawa twarda
Premiera: 01.08.2018

* * * 
"Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy"

Jadwiga Przygoda, Franciszek Wszędobylski i rezolutna Pola poznawszy Polskę wyruszają w kolejną podróż. Tym razem na warsztat biorą stolice europejskich państw.
Ile metrów ma wieża Eiffla, dlaczego Rzym nazywamy Wiecznym Miastem i czy Big Ben kiedykolwiek się spóźnił? Razem z bohaterami poznamy odpowiedzi na niejedno ciekawe pytanie!

To książka dla małych pasjonatów podróży, czy też dla dzieci, którym chcemy zaszczepić miłość do podróżowania. Razem z głównymi bohaterami zwiedzamy Paryż, Londyn, Rzym, Lizbonę oraz Berlin, czytając o przygodach bohaterów w tych miastach. Po lekturze każdego rozdziału czekają na nas wciągające zadania, a także miejsce na własny pamiętnik z podróży. Książka wzbogacona jest o kolorowe ilustracje, a także fotografie z wybranych miast. Polecamy!

Edipresse Książki
ISBN 978-83-8117-314-8
Ilość stron 128
Oprawa twarda
Premiera: 01.08.2018
* * * 
"Siedem księżniczek" Smiljana Coh

Jak siostra z siostrą, czyli czasem słońce, czasem deszcz…
Dawno, dawno temu żyło sobie siedem sióstr - księżniczek, które robiły wszystko razem, od jazdy konnej przez skoki w stosy liści w królewskim ogrodzie, aż po urządzanie fantastycznych imprez, na których dobrze się bawiły. Ale pewnego dnia księżniczki strasznie się pokłóciły. W zamku, pełnym do tej pory ich radosnego gwaru i śmiechu rozbrzmiewały teraz gniewne głosy.
Czy siostry kiedykolwiek znajdą sposób na wypełnienie swego królestwa na powrót odgłosami śmiechu i zabawą?

Bardzo ładna, przyjemna opowieść o siedmiu siostrzyczkach, starannie wydana i ślicznie ilustrowana. Dzięki tym bogatym ilustracjom dzieciaki z zapartym tchem słuchają historii, przyglądając się uważnie każdemu rysunkowi. Dzieciaki zastanawiają się, czy dziewczynkom uda się ze sobą pogodzić i jest im smutno, że już się razem nie bawią. Instynktownie porównują ze sobą i swojemu pożyciu z rodzeństwem i dochodzą do wniosku, że jednak lepiej i weselej jest żyć ze sobą w zgodzie i nie kłócić się ;-) 

ISBN: 978-83-8123-349-1
Data wydania: 07.08.2018
Format: 216mm x 280mm
Liczba stron: 40
Oprawa: twarda
* * * 
"Idol - Mikołaj Kopernik"

Kim dokładnie był Mikołaj Kopernik? Jakie tajemnice skrywała jego pracownia? 
Czy dziś, patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które on widział? 

Wstrzymał słońce, ruszył ziemię. To pierwsze, co nam przychodzi na myśl, myśląc o Koperniku. Ale nie wszyscy wiemy, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był prawdziwym człowiekiem renesansu.
Książka ciekawie opowiada nie tylko o jego pracy i życiu, ale przedstawia nam także Polskę w okresie renesansu. Jak funkcjonowały ówczesne uniwersytety, jakie metody leczenia uważane były za skuteczne, ile były warte dukaty oraz dlaczego teoria heliocentryczna uważana jest za przełomową w dziejach ludzkości? Wszystko przedstawione jest w sposób zrozumiały i interesujący dla młodego czytelnika. Dużym atutem są świetne zadania, które z ogromną przyjemnością wykonywane są przez dzieci. Rewelacyjna seria, gorąco polecamy!


Tekst: Justyna Styszyńska
Ilustracje: Justyna Styszyńska
seria IDOL 

Wymiary: 26 x 35 cm
Liczba stron: 28
Rodzaj: książka dla dzieci z naklejkami
miękka
ISBN 978-83-947309-6-3
Data premiery: 01.06.2018
Wiek: 10+ 11+ 9+ 11 komentarzy:

 1. ja pamietam '' pies ktory jezdzil koleja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki do poczytania dodatkowo z zadaniami są najlepsze. Dzieci chętnie po nie sięgają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie te książeczki wyglądają tak ładnie, że z chęcią sama bym poczytała lub chociaż zajrzała do nich :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już same okładki zachęcają do sięgnięcia po te książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta o odkrywaniu stolic Europy musi byc fajna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybym miała dzieci zapewne kupiłabym je wszystkie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja powiem szczerze, że będę dozgonną zwolenniczką klasyki dziecięcej. Baśnie i bajki, które się nie starzeją i wpisują w kanon literatury jak Brzechwa, Grimm, Andersen....

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie świetne - choć najbardziej zaciekawiła mnie ta o europejskich stolicach. Bąbel na pewno chcialby zwiedzić je wszystkie - podobnie jak my ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam niedawno "Siedem księżniczek" jako nowość i zastanawiałam się czy jest to wydanie dla chłopców, czy może bardzo różowo-cukierkowe? Temat kłótni między rodzeństwem jest u mnie w domu na bieżąco wałkowany...

  OdpowiedzUsuń
 10. My znamy bajkę "Hania i Grymasek", ale nawet nie wiedziałam, że jest taka książka.

  OdpowiedzUsuń
 11. wszystkie wyglądają zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!