14.07.2018

Letnie nowości czytelnicze

Lato trwa w najlepsze, zapraszam więc na kolejne powieści, które idealnie sprawdzą się jako towarzysze wakacyjnych wojaży ;-) 


"Obsesja" Helen Hardt

Jade Roberts darzy Talona Steela poważnym uczuciem i bardziej niż kiedykolwiek jest zdecydowana pomóc mu uporać się z demonami przeszłości. Kontynuuje swoje dochodzenie w sprawie Steelów i nieświadomie przyciąga niebezpiecznych wrogów z ich owianej tajemnicą przeszłości.
Talon głęboko kocha Jade i pragnie zdobyć ją na zawsze. Konfrontuje się więc ze swoimi najpoważniejszymi lękami i odsłania wciąż świeże rany, próbując je zaleczyć. Kroczy drogą śliską i zdradziecką, ale jeśli na niej wytrwa, w końcu będzie wart miłości Jade.
Ogień namiętności między nimi wciąż płonie, ale z mroku wyłaniają się dawni wrogowie Talona. Oboje, i Jade, i Talon nie są bezpieczni…

Powieść ta jest drugim tomem Sagi Braci Steeleów. O ile pierwsza część wyjątkowo mnie wciągnęła, to ta... absolutnie w niczym jej nie ustąpiła, a nawet jeszcze bardziej pochłonęła. Prowadzona narracja jest narracją 1-osobową: w jednym rozdziale opowiada Jade, w kolejnym Talon. Nieco więcej pojawia się także retrospekcji z życia Talona, co dodaje smaczku całej historii. Ten, kto wcześniej zapoznał się z pierwszym tomem tej sagi, wobec kolejnej części nie może przejść obojętnie! Zachęcam gorąco, bo dzieje się, oj dzieje! ;-) 


* * *
"Nasze miejsce na ziemi" J. Daniels

Ben i Mia nie mają ani chwili wytchnienia.

Wyczerpujące nocne zmiany i przeciwne rozkłady dnia sprawiają, że zakochana w sobie para nie ma jak spędzić ze sobą czasu sam na sam. Na ich drodze stoi jedna poważna przeszkoda: rodzicielstwo.

Po domu biegają dwaj chłopcy, którzy do perfekcji opanowali sztukę przerywania rodzicom miłosnych igraszek. Ben i Mia są więc bardzo sfrustrowani i przy każdej nadarzającej się okazji próbują się do siebie zbliżyć, urządzając sobie sekskapady i krótkie, niegrzeczne spotkania.

Kto powiedział, że wszystko musi być do końca zgodne z prawem?

Kolejna część serii Alabama Summer. Książka nie jest może najwyższych lotów, ale szybko się ją czyta, śmiejąc się z łóżkowych perypetii młodego małżeństwa. A raczej z prób tych perypetii, bowiem małe dzieci i praca skutecznie utrudniają małżeńskie pożycie. Narracja prowadzona jest naprzemiennie przez dwójkę głównych bohaterów, w jednym rozdziale opowiada Ben, w kolejnym jest to Mia. Książka przypaść powinna do gustu przede wszystkim fanom lekkich i nieskomplikowanych powieści ;-)


* * * 
"Mgły Toskanii" Natasza Socha

Lena ma dwadzieścia dziewięć lat i pracuje jako konserwator dzieł sztuki. Jej imię powstało ze zdrobnienia dwóch innych - Helena i Magdalena. Mgła jest mieszanką powietrza i wody. Ten dualizm wyznacza całe życie głównej bohaterki. Jest ona i dwóch mężczyzn. Starszy i młodszy. Ojciec i syn. Igor mieszka w Polsce i pracuje jako fotograf, Ian jest rzeźbiarzem w Toskanii. Lena nie potrafi wybrać żadnego z nich, więc decyduje się na równoległe życia. Dwa kraje, dwa żywioły, dwa związki. W tle malownicza Toskania i pewien fresk z końca szesnastego wieku.

Jak tę książkę przyjemnie się czyta! Napisana jest niezwykle lekkim piórem, zgrabnie i ciekawie. Przewracamy kartkę za kartką niespiesznie, z uśmiechem na twarzy, delektując się każdymi opisami i każdą częścią narracji. Nie wiedzieć czemu, ale po opisie na okładce nie spodziewałam się wielkich fajerwerków, spotkała mnie natomiast bardzo miła niespodzianka ;-) Pozycja obowiązkowa, idealna do świetnego odprężenia się -  zdecydowanie polecam! 


* * * 
Poznaliście już może którąś z tych pozycji?
A jeśli nie, która najbardziej mogłaby Wam się spodobać?16 komentarzy:

 1. Dla malowniczej Toskani jestem gotowa poszukać tej książki:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne propozycje, takie książki są najlepsze na lato :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żona mówi, że bardzo dobre propozycje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za propozycję :) Już wiem co będę czytać na urlopie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że wszystkie propozycje są niezwykle ciekawe i idealnie nadają się na letnie popołudnia przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze, to doszły mi kolejne trzy pozycje do listy czytelniczej :) tyle super książek, szkoda tylko że czasu na ich czytanie jest mało :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mgły Toskanii - to zapisuję na moją listę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam Toskanię wiec wybór jest prosty

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam twórczość Nataszy Sochy, więcMgły Toskanii na pewno mi się spodobają

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że najszybciej sięgnę po ,,Mgły Toskanii" bądź sagę Braci Steeleów. Za to kompletnie do siebie mnie nie przekonuje książkę ,,Nasze miejsce na ziemi''.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta o Toscani sprawnością by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba najbardziej zainteresowała mnie książka Nataszy Sochy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie sięgnę po Mgły Toskanii

  OdpowiedzUsuń
 14. No nie jest to mój ulubiony nurt literacki - ale na pewno ma sporo swoich zwolenników :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię takie lekkie powieści. To mnie zdecydowanie odpręża.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!