23.05.2018

Wspaniałe książki dla dzieci na Dzień Dziecka

Zapraszam Was serdecznie na przegląd ciekawych książek dla dzieci, które stanowić mogą świetny prezent z okazji Dnia Dziecka.


1. Seria książek Co się stało? Wydawnictwa Widnokrąg

To książki, które nie mają w prawdzie dużo słów, a jednak pełne są treści. Niezwykle inspirują do rozmów, do zastanowienia się nad konsekwencjami różnych czynów i do podawania własnych przykładów. Przyjemny, poręczny format, twarda oprawa, duże, wyraźne ilustracje. Z powodzeniem książki te mogą być podarowane zarówno 3-latkowi, jak i dziecku 6-letniemu.

"Co się stało? Wielkie plamy" 

Każdemu zdarza się coś zabrudzić, a czasami plamy pojawiają się w naszym otoczeniu jakby same. Tak też się zdarza! Wielkie plamy – to sporo brudu i dużo śmiechu. Kto jak kto, ale dzieci są z plamami za pan brat – z reguły tworzą ich dużo i się nimi nie przejmują! I słusznie, bo większość da się bez trudu wyczyścić. A często z takiej plamy można się uśmiać do łez lub nawet być z niej dumnym, bo plamy oznaczają, że mały człowiek się czegoś nowego nauczył, albo przynajmniej próbował. Książka z dużą dozą humoru traktuje o „brudnych sprawach”, które każde dziecko i rodzic tak dobrze znają. Warto razem na wesoło zastanowić się, skąd się biorą różne plamy i czy da się ich unikać! W tej książce historia dzieje się niejako poza kadrem. Każde zdanie i ilustracja pokazują finał pewnej sytuacji, stanowią odrębną historię, którą można sobie dopowiedzieć i dowolnie rozwinąć, wspaniale się przy tym bawiąc. Z pewnością każdy mógłby dorysować kilka swoich przygód.

Tekst: Karolina i Hans Lijklema
Ilustracje: Karolina i Hans Lijklema
Wymiary: 19 x 19 mm
Liczba stron: 32
Rodzaj: concept book, książka dla dzieci
Oprawa twarda
ISBN 978-83-947309-5-6
Data premiery: 13.04.2018
Wiek: 3+
"Co się stało? Straszny bałagan"

Skąd się bierze bałagan? To wielka tajemnica, ale jedno jest pewne – każdemu może się zdarzyć nabałaganić. Dziecku, mamie, tacie i dziadkowi, i kotu, i psu też. Książka z przewrotnym humorem ukazuje niewielkie domowe katastrofy i ich przyczyny. Skakanie, gotowanie, zabawa, zapominanie i nawet sprzątanie – naprawdę wszystko może spowodować STRASZNY BAŁAGAN. I, choć może nie od razu, takie sytuacje mogą okazać się naprawdę śmieszne! Oczywiście, gdy już wszystko jest posprzątane.
Tekst: Karolina i Hans Lijklema
Ilustracje: Karolina i Hans Lijklema
Wymiary: 19 x 19 mm
Liczba stron: 32
Rodzaj: concept book, książka dla dzieci
Oprawa twarda
ISBN 978-83-947309-7-0
Data premiery: 13.04.2018
Wiek: 3+"Co się stało? Małe wypadki"

Dzieci biegają, skaczą, wspinają się, odkrywają, sprawdzają, próbują, uczą się. Czasami zdarzają się im małe wypadki, ale nigdy się nie poddają! Książka z humorem traktuje o dziecięcych pomysłach i ich niefortunnych skutkach. Niejeden siniak, plama, czy połamane krzesło są przecież wynikiem odkrywczego pomysłu. Sprawdźcie sami! Może przypomnicie sobie własne przygody?


Tekst: Karolina i Hans Lijklema
Ilustracje: Karolina i Hans Lijklema
CO SIĘ STAŁO?
Wymiary: 19 x 19 mm
Liczba stron: 32
Rodzaj: concept book, książka dla dzieci
Oprawa twarda
ISBN 978-839-449-71-87
Data premiery: 24.03.2017
Wiek: 3+
* * * 
2. Seria książek z bohaterami znanymi z MiniMini+ Wydawnictwa Edipresse Książki dostępnych w Hit Saloniku

Ładnie i starannie wydane książki, które zajmą dzieci na długi, długi czas. Są to bowiem nie tylko książki, które słuchamy z dużym zainteresowaniem, ale i propozycje, przy których świetnie się bawimy, rozwiązując rozmaite zadania, zagadki, łamigłówki. Kolorujemy, liczymy, ćwiczymy pisanie, a także przeprowadzamy rozmaite eksperymenty. Wszystko to robimy z ulubionymi bajkowymi bohaterami znanymi z MiniMini+, tj. z Myszką w paski, z Detektywem Łodygą oraz z Dzielnym Lwem Erykiem. Fantastyczne książki, które z całą pewnością ucieszą każde dziecko!

Myszka w Paski i zabawa w liczenie


 • ISBN: 9788381175210
 • Format: 21 x 26,5 cm
 • Liczba stron: 124
 • Oprawa: twarda
 • Data premiery: 18.04.2018
 • Autor: Praca zbiorowa
 • Wydawnictwo: Edipresse

 • Dzielny Lew Eryk- rodzinka się powiększa


 • ISBN: 9788381175227
 • Format: 21 x 26,5 cm
 • Liczba stron: 124
 • Oprawa: twarda
 • Data premiery: 18.04.2018
 • Autor: Praca zbiorowa
 • Wydawnictwo: Edipresse
 • Detektyw Łodyga - na tropie zagadek fizycznych


 • ISBN: 9788381175234
 • Format: 21,0 x 26,5 cm
 • Liczba stron: 124
 • Oprawa: twarda
 • Data premiery: 18.04.2018
 • Autor: Praca zbiorowa
 • Wydawnictwo: Edipresse
 • ***
  3. Nasze dziecko bohaterem bajki, czyli książki Jestem w Bajce


  Obok tych propozycji nie można przejść obojętnie! Są to książki, których głównym bohaterem staje się nasze dziecko. Który chłopiec nie marzy o tym, aby być strażakiem i ratować wszystkich wokół, która mała dziewczynka nie chciałaby się znaleźć we Wróżkolandii czy też stać się słodką królową? Teraz jest to wszystko możliwe! Bohaterem książki jest nasze dziecko, jego imię wplecione jest w treść całej historii, ba! nawet postać głównego bohatera ma twarz naszego dziecka. Rewelacyjny pomysł, świetne wykonanie i uwierzcie mi, czytanie książki, w której co kilka zdań pojawia się imię naszego dziecka i jego zdjęcie, jest naprawdę niesamowite! Książka może mieć jednego bohatera albo dwóch, co jest ciekawą opcją dla rodzeństwa. Taka personalizowana książka daje dziecku poczucie wyjątkowości, bycia ważnym i kochanym, co wpływa na budowanie wzajemnych relacji z rodzicami. Dzieci rozwijają wyobraźnię i nabierają poczucia kompetencji. Utożsamianie się z bohaterem pozwala maluchowi uwierzyć, że skoro udało mu się w bajce, to w życiu też dobrze sobie poradzi. Opowiadania rozwijają funkcje poznawcze oraz pokazują ważne wartości, takie jak empatia czy też chęć niesienia pomocy. Oryginalny, nietuzinkowy pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka, gorąco polecamy!

  ***
  4. Książki dla nieco starszych dzieci od Wydawnictwa Egmont

  Wydawnictwo Egmont co miesiąc wydaje mnóstwo nowych tytułów dedykowanych zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Bez wątpienia każdy znajdzie tytuł, który idealny będzie akuratnie dla jego dziecka w dni jego święta. Problemem ewentualnie może być wybór konkretnej pozycji, bo wszystkie książki kuszą ;-) Są kolorowe, pięknie, starannie wydane, a ich bohaterami często są postaci znane z ulubionych bajek telewizyjnych. Co m.in. możemy wybrać?


  Książki z serii #czytelnia

  #Czytelnia to nowy projekt wydawniczy przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami. Został podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku dziecka. Pierwszy z nich, oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat. Są to około 100 stronicowe książki, których bohaterami są przede wszystkim Księżniczki i postaci znane z Krainy Lodu. Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku 8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200 stron. Jest również kolor czerwony, czyli poziom trzeci, to książki dla czytelników powyżej 12. roku życia. Każda z nich to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars i Twisted Tales.

  Komiksy

  Czytanie - i oglądanie - komiksów z ulubionymi bohaterami to zawsze świetna zabawa. Seria o słynnym kowboju Lucky Luke będzie idealna dla młodych chłopców, przygody koników Pony zachwycą każdą dziewczynkę, a perypetie Jonka, Jonki i Kleksa, a także przygody Smerfów z zapartym tchem śledzić będą i chłopcy, i dziewczęta ;-)


  Oryginalne książki z cyklu Art Egmont

  ART EGMONT to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre publikacje ART to uwspółcześnione reprinty interesujących i zapomnianych książek sprzed lat, które dzięki uniwersalnym pomysłom i odświeżonej szacie graficznej są aktualne także dziś. 
  ART to alternatywa dla komputera, tabletu i telefonu, antidotum na kiepską pogodę, fantastyczna zabawa i niezapomniana przygoda w jednym.

  Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata
  W tej książce znajdziemy wiele innych, zaskakujących i zachwycających słów, na przykład słowo oznaczające chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów, światło słoneczne przenikające przez liście drzew. Znajdziemy tu również określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza… Wspaniały prezent dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów niezwykłych słów!

  Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek
  Fantastyczna książka stymulująca młode umysły do nietuzinkowego i logicznego myślenia! Oto intrygująca i zabawna historia Heinza, który wędrując po mieście, poszukuje rozwiązania pewnej niedającej mu spokoju zagadki...
  Autor tej opowieści, słynny XX-wieczny filozof Walter Benjamin, ukrył w tekście dodatkowo aż 30 zagwozdek, z którymi musimy poradzić sobie sami. W książce jest 15 celowo popełnionych błędów i 15 dodatkowych pytań na końcu. Za każdy wytropiony błąd przyznajemy sobie jeden punkt, a za każdą poprawną odpowiedź na pytanie – aż dwa punkty. Zdobycie kompletu prawidłowych odpowiedzi jest w zasadzie nieosiągalne, a w każdym razie dotąd nikomu się to nie udało...

  Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu
  Piękna i pierwsza w historii książka dla dzieci o kodach nautycznych! Nautyka to wiedza żeglarska, którą trzeba mieć, aby móc prowadzić statek. Flagi sygnałowe, alfabet Morse’a, sygnalizacja semaforem, alfabet fonetyczny – wszystkie te formy porozumiewania się były od wieków stosowane przez marynarzy i żeglarzy na morzach i oceanach, a zdarza się, że są używane także dziś! Jednak za pomocą tych kodów mogą porozumiewać się przecież nie tylko statki! Można dzięki nim zaszyfrować niemal każdą tajną wiadomość! Oryginalna i wyjątkowo ciekawa książka!  Czy kupujecie swoim dzieciom książki z okazji Dnia Dziecka?
  Na jaką książkę skusilibyście się? ;-) 


  17 komentarzy:

  1. Świetne książeczki dla dzieci , do wyboru do koloru, tylko pozazdrościć :-))

   OdpowiedzUsuń
  2. Tę książkę Trzydzieści zagwozdek dałam jakiś czas temu chrześniakowi - jest naprawdę świetna!! A i dzieciak zachwycony :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Książki to zawsze dobry prezent dla dzieci :) Na rynku jest tyle ciekawych tytułów, że jest w czym wybierać :)

   OdpowiedzUsuń
  4. Książka to zawsze dobry prezent. Dla dziecka i nie tylko:)

   OdpowiedzUsuń
  5. Ale lista! Szczególnie urzekła mnie seria "co się stało?" ale Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu ma przepiękne ilustracje!

   OdpowiedzUsuń
  6. Książeczki juz poza moimi zainteresowaniami ale te kwiatki różnorodne na zdjeciach z ksiązkami aż umilaja dzień.

   OdpowiedzUsuń
  7. naprawdę super zestaw, kilka pozycji pewno sami przygarniemy

   OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo fajna ta seria "Co się stało?"!

   OdpowiedzUsuń
  9. Same świetne książki. Kilka z nich również mamy :)

   OdpowiedzUsuń
  10. Wszystkie książki świetne ale myślę, że jestem w bajce zachwyci dzieciaki

   OdpowiedzUsuń
  11. Książki są też dobrym pomysłem na prezenty dla dorosłych.

   OdpowiedzUsuń
  12. rzeczywiście, dla każdego coś dobrego :)

   OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo różnorodne, pomysłowe i kreatywne. Jednym słowem - jest w czym wybierać ! :)

   OdpowiedzUsuń
  14. Świetne książeczki dla młodszych dzieci :)

   OdpowiedzUsuń
  15. Zdecydowanie stawiamy na komiks o smerfach :) Córka bardzo je lubi!

   OdpowiedzUsuń
  16. Ja mogę polecić "Był sobie szczeniak Ellie" :)

   OdpowiedzUsuń
  17. Kapitalne pomysły na prezent dla najmłodszych i nieco starszych czytelników. Polecamy szczególnie serię "Co się stało", bo to naprawdę przepięknie ilustrowane i pełne humoru wydania! :)

   OdpowiedzUsuń

  Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
  oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!