26.02.2018

"Tylko pocałunek", "Przysięga miłości" oraz "Panny Młode. Wiosna"- nowości Wydawnictwa Dreams

Książki, które powinny przypaść do gustu każdej kobiecie - zapraszam serdecznie na trzy nowe lektury!


"Tylko pocałunek"
Plany Rileya Callahana, aby wyznać swojej przyjaciółce długo skrywane uczucie, rozsypują się, gdy Afganistan drastycznie zmienia jego życie.
Riley wolał obóz szkoleniowy w armii niż przyglądanie się, jak wyśniona dziewczyna zakochuje się w jego bracie. Po roku Paige jest już wolna, a Riley decyduje się po powrocie zdobyć jej serce.
Wszystko to jednak rozpada się, gdy wybuch miny czyni z niego kalekę na całe życie. Nagle Paige staje się nieosiągalnym marzeniem – ponieważ jego zdaniem zasługuje na coś więcej niż inwalidę. Riley postanawia się wycofać, aby nie niszczyć życia jej ani sobie.
Tymczasem okazuje się, że okres rekonwalescencji musi spędzić w domu Paige. Dziewczyna z radością bierze na siebie opiekę nad swoim serdecznym przyjacielem. Riley niewiarygodnie szybko zaczyna funkcjonować samodzielnie, lecz im więcej czasu upływa, tym bardziej widać, że żarty i uśmiech są przykrywką dla udręczonej duszy.
Mijają tygodnie i uczucia Paige zaczynają się zmieniać. Czyżby nieświadomie poszukiwała zamiennika dla nieudanego związku ze starszym Callahanem?
A co z Rileyem? Czy będzie w stanie przyjąć bezinteresowną miłość?

To kolejna książka z serii Summer Harbor, którą przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Czyta się ją niezwykle lekko, narracja prowadzona jest zgrabnie, bohaterowie są dobrze przedstawieni i bez najmniejszych problemów możemy sobie ich wyobrazić. Polubiłam Riley'a, twardziela, skrywającego wielkie uczucie do swojej przyjaciółki, polubiłam również Paige, odkrywającą nagle, że jej najlepszy przyjaciel stał się dla niej kimś więcej. Świetna lektura, przy której do samego końca nie wiemy, jak zamkną się wszystkie wątki. Polecam każdej zwolenniczce sympatycznej, kobiecej lektury!

Dane techniczne:
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka + UV
Autor: Denise Hunter
Tłumaczenie: Anna Rojkowska
ISBN: 978-83-65843-13-5
Format: 140x205
Data wydania: LUTY 2018

* * * 
"Przysięga miłości"
Kiedy dwie zranione dusze odnajdują uzdrowienie, nieopodal musi czaić się miłość...
Po udarze mózgu u matki studiująca medycynę Deirdre O’Leary musi podjąć trudną decyzję i zarzucić na jakiś czas swoją karierę, by zająć się chorą. Odnajduje doktora Matthew Clayborne’a, który jest wybitnym specjalistą znanym ze szczególnych wyników w pracy z tego rodzaju pacjentami. Kiedy kontaktuje się z nim, prosząc o pomoc, okazuje się, że jest on trudny i gburowaty. Deirdre ma już dość skomplikowanych związków z mężczyznami. Po tym, gdy rzucił ją narzeczony, przyrzekła sobie już nigdy nie powierzyć swojego serca takiemu człowiekowi.
Wdowiec, doktor Matthew Clayborne, jest całkowicie poświęcony dwóm sprawom: swojej pracy wśród rannych żołnierzy i czteroletniej córeczce, Phoebe. Nie zamierza porzucić własnych priorytetów tylko po to, by zająć się jakąś starszą kobietą. Jednakże, gdy okazuje się, że Phoebe podupada na zdrowiu, Deirdre proponuje doktorowi korzystny układ – będą mogli zażyć spokojnego życia w Irlandzkich Łąkach – idealnym miejscu na leczenie słabych płuc jego córki – pod warunkiem, że on weźmie pod opiekę panią O’Leary.
Matthew przyjeżdża z niechęcią wobec wszystkiego, co wiąże się z Irlandzkimi Łąkami. Na miejscu okazuje się jednak, że czuje się tam jak u siebie i wkrótce obie pacjentki – zarówno pani O’Leary, jak i Phoebe wykazują znaczną poprawę zdrowia. Mimo tego nie potrafi sobie wyobrazić, by miał porzucić życie na północy. Deirdre zaś nie widzi sposobu, by pogodzić karierę z małżeństwem.
Jak poradzą sobie z łączącym ich uczuciem, któremu żadne nie może zaprzeczyć?

Książka ta jest III tomem cyklu Mieć odwagę, by marzyć. Cała seria toczy się na początku XX wieku w Nowym Jorku i okolicach. Posiada ona oryginalny, ciepły klimat, świetnie oddana jest codzienność i styl tamtego okresu. Mi książka ta, jak i cała seria, wyjątkowo przypadła do gustu - ładna, staranna narracja, wyraźnie zakreślone charaktery bohaterów, ciekawa akcja i oczywiście niepowtarzalna aura Ameryki początku XX wieku. Zdecydowanie polecam cały ten cykl!

Dane techniczne:
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka + UV
Autor: Susan Anne Mason
Tłumaczenie: Anna Pliś
ISBN: 978-83-65843-12-8
Format: 145x215
Data wydania: LUTY 2018

* * * 
"Panny Młode. Wiosna"


Marcowa panna młoda - Rachel Hauck
Susannę Truitt dzielą trzy tygodnie od wstąpienia do rodziny królewskiej. Wkrótce wyjdzie za mąż za władcę Królestwa Brightonii, Nathaniela II. Kiedy jednak rząd nalega, by zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa, a rodzina i przyjaciele nie mogą zaangażować się w przygotowanie uroczystości, Susanna zaczyna wątpić, czy to małżeństwo rzeczywiście jest jej pisane.

Kwietniowa panna młoda - Lenora Worth
Przyszła panna młoda, Stella Carson, nie może się już doczekać dnia, w którym poślubi żołnierza Marshalla Hendersona. Jednakże gdy Marshall wraca do rodzinnej Luizjany, staje się dla nich obojga jasne, jak bardzo się zmienił.
Do ślubu zostało już tylko kilka tygodni, a Stella i Marshall muszą wybierać: małżeństwo zbudowane na przeszłości i wierze w dawną miłość czy przyszłość całkowicie inna niż ta, którą wyobrażała sobie Stella.

Majowa panna młoda - Meg Moseley
Ellie Martin, dziewczyna wiejskiego pochodzenia mieszkająca w Atlancie, przez całe życie marzyła o tradycyjnym weselu, ale brakuje jej kluczowego składnika, by wypełnić plany na przyszłość: kandydata na pana młodego. I wtedy Ellie poznaje Graya Whitby’ego – na dodatek na ślubie. Kiedy jednak dziewczyna ryzykuje swoją własną przyszłość dla dobra siostry, Gray obawia się, że zawsze będzie na drugim miejscu. Czy Ellie i Gray odnajdą wspólną drogę pośród osądów i wymagań stawianych przez innych, czy ich romans zakończy się, zanim zaczął się na dobre?

Trzy wiosenne miesiące i trzy historie o młodych kobietach spragnionych prawdziwej miłości i oczywiście pojawienia się na ślubnym kobiercu. Każda opowieść napisana jest przez inną autorkę, w każdej mamy więc nieco inny styl i nieco odmienną narrację. To duży plus powieści, bo dzięki temu jest różnorodność i urozmaicenie. Wszystkie historie czyta się lekko i z dużą przyjemnością i jestem przekonana, że przypadną one do gustu każdej kobiecie, a zwłaszcza tej, która niebawem mieć będzie swój własny ślub ;-)

Dane techniczne:
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka + UV
Autor: Rachel Hauck, Lenora Worth, Meg Moseley
Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk
ISBN: 978-83-65843-15-9
Format: 140x205
Data wydania: LUTY 2018* * * 
Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam polubić Wielopokoleniowo na facebook'u 

- będziecie ze wszystkim na bieżąco :-)

15 komentarzy:

 1. Moje narzeczonej na pewno spodobają się tytuły :)
  Dziękujemy za recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tych tytułów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmią ciekawie, chociaż ja gustuje w innej literaturze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezły zestaw babskich czytadeł. Oczywiście w pozytywnym rozumieniu. Lepiej w metrze pociągu, autobusie, na przystanku z taką książką spędzać czas niż z nosem zatopionym w smartfona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najciekawiej brzmi ta osadzona w realiach Nowego Yorku

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafiłaś w moje gusta! :) Jutro wybieram się do biblioteki, popytam o te tytuły. Zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tytuły ciekawe, choć nie w moim guście🙂 wolę kryminały

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czasem takie książki, ot raz na jakiś czas.
  Chętnie bym spróbowała. Może i przeczytam coś z poleceń Twoich.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzadko sięgam po takie książki, ale czasem rzeczywiście lubię odejśc od ciężkich tematów

  OdpowiedzUsuń
 10. Na co dzień sięgam raczej po inne książki - ale jako lekka wakacyjna lektura pewnie się sprawdzą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam żadnej z książek ale może to czas zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znałam tych książek, ale brzmią bardzo "miłośnie" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Akurat to nie moj typ literatury ale znam osoby którym je polecę

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak dla mnie- propozycje idealne!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!