8.02.2018

"Opowiadania z piaskownicy" i "Wakacje u dziadków" - wciągające książeczki dla dzieci

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność poznać dwie ciekawe książeczki dla dzieci, które zainteresować powinny przede wszystkim przedszkolaków.


"Opowiadania z piaskownicy" Renaty Piątkowskiej to urocza książeczka, której narratorem jest mały przedszkolak Tomek. Opowiada nam on mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii, które wydarzyły w zupełnie zwyczajnych miejscach - w przedszkolu, w domu, u fryzjera, w kinie, na spacerze, a nawet w windzie. Wszystkie jego opowieści snute są przyjemnym językiem, który doskonale zrozumiały jest słuchającym je dzieciom. Historii jest 20, każda zawarta jest w oddzielnym rozdziale. Dużym plusem jest długość tych rozdziałów- są na tyle długie/krótkie, iż dzieci nie zdążą zacząć się nudzić i z dużym zainteresowaniem słuchają opowiadania od początku do końca ;-) Zdecydowanie polecam, a my z dużą ciekawością sięgniemy po pozostałe książeczki tej autorki, bowiem jej styl pisania wyjątkowo przypadł nam do gustu ;-) 


"Wakacje u dziadków" Magdaleny Zarębskiej to druga polecana dziś książeczka. Opowiada o trojaczkach, którzy spędzają swoje całe wakacje u dziadkach na wsi. Początkowo nieco tęsknią za rodzicami i swoim miejskim życiem, jednak liczne atrakcje w nowym otoczeniu powodują, że szybko aklimatyzują się w nowym miejscu. Dzieci jeżdżą z dziadkami na targ, kupując z nimi malutkie kurczaczki, jadą pociągiem do pobliskiego lasu zbierać poziomki, pomagają babci sprzątać kościół, słuchają nocnego chrapania babci i robią mnóstwo innych zwyczajnych rzeczy, które mimo wszystko czynią ich wakacje niezwykłe i niezapomniane.
Książeczka ta spodobała się przede wszystkim mojej niespełna 6- letniej córeczce. Z zaciekawieniem słuchała każdego rozdziału (jest ich 13) opisującego codzienne przygody rodzeństwa. Zabawne dialogi, wartka akcja i urocze ilustracje sprawiają, że pozycję tę czyta się z dużą przyjemnością ;-) 


8 komentarzy:

 1. Ciekawa treść i piękne ilustracje. Dziękuję za przedstawienie tej propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opowiadania z piaskownicy mamy u siebie - a o drugiej książeczce też słyszałam same pozytywy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy obydwie, ale bardziej podobają mi się Wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. NIe mamy ich, ale wygląda na to, że są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za piękną recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Renata Piątkowska pisze cudne ksiązki dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ładnie wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne ilustracje i ciekawa treść i moje dzieciaki zginą na kilkanaście minut

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!