Kolejny miesiąc to kolejne nowości dla dzieci w ofercie Wydawnictwa Egmont. Co nowego w ostatnim czasie przygotowało wydawnictwo dla młodych czytelników?
Zapraszam serdecznie na przegląd kilku pozycji, jakie pojawiły się w październiku.
Sylaboratorium czyli leksykon młodego erudyty.
Naftalina, landszaft, imponderabilia, uroboros, hołubiec, ... Przeglądając tę książkę mamy okazję poznać sporo nowych słów czy też przypomnieć sobie wyrazy dawno nie używane. Bardzo ładnie wydana pozycja, ze świetnymi, pomysłowymi ilustracjami, zawierająca alfabetyczny leksykon ciekawych słówek. Oprócz definicji poszczególnych wyrazów znajdziemy w niej teksty znakomitych polskich autorów, napisane prozą lub wierszem. Na końcu książki znajduje się notes oraz arkusze z naklejkami- literami, dzięki którym mali erudyci mogą wymyślać swoje własne słowa.
Bardzo ciekawa propozycja, z pewnością warta zainteresowania!
Autor: różni autorzy
Ilustrator: Paweł Pawlak
Oprawa: twarda
Objętość: 160 stron
Format: 220x200
Grupa docelowa: 7-12 lat
Coco. Kocham ten film.
Miguel to dwunastolatek dorastający w rodzinie, która wiele pokoleń temu nałożyła na swój dom zaskakujący zakaz: zero muzyki! Jednak nic nie jest w stanie sprawić, by chłopak porzucił marzenia o karierze artysty i pójściu w ślady swojego idola, Ernesto de la Cruza. Kiedy nadchodzi Día de los Muertos (Dzień Zmarłych), Miguel wyrusza na wyprawę do zapierającej dech w piersiach, bajecznie kolorowej krainy. Towarzyszy mu sympatyczny bezpański pies o imieniu Dante. Podczas swej niecodziennej przygody do Krainy Zmarłych chłopak będzie miał okazję rozwikłać rodzinną tajemnicę, a także spełnić swoje najskrytsze marzenia!
Książka jest kolorowa, pięknie ilustrowana, ogląda się ją i czyta z wielką przyjemnością. Co prawda 3-letnie dziecko nie rozumie jeszcze za bardzo całej historii i momentami ilustracje nie wydają mi się do końca odpowiednie dla tego wieku (czasami mój syn po prostu się bał), ale już dla starszych dzieci książka jest na prawę świetną propozycją.
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney
Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 205x285
Grupa docelowa: 3-7 lat
Coco. Meksykańska maskarada.
Miguel uwielbia grać na gitarze i chciałby pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Niestety w rodzinie chłopca od pokoleń muzyka jest tematem zakazanym! Co ma zrobić dwunastolatek, żeby spełnić swoje marzenia? Jak może udowodnić światu, że ma talent?
Kiedy nadchodzi Día de los Muertos (Dzień Umarłych), Miguel trafia do niesamowicie barwnej Krainy Umarłych, gdzie ma szansę rozwikłać rodzinną tajemnicę i na nowo zjednoczyć swoich bliskich. Czy uda mu się także zrealizować to, o czym zawsze śnił?
Ciekawa książeczka wzbogacona kilkoma zadaniami i świetnymi maskami, które wykorzystać można do przeróżnej zabawy ;-)
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney
Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
Oprawa: miękka
Objętość: 24 strony
Format: 210x270
Grupa docelowa: 3-7 lat
Barbie. Możesz być dżokejką.
Barbie. Możesz być łyżwiarką.
Barbie to jedna z największych ikon popkultury. Fascynuje chyba każdą małą dziewczynkę, która z zapartych tchem śledzi jej przygody w książkach czy też animowanych filmach. Na kartach tych pozycji poznajemy ją jako dżokejkę i łyżwiarkę. Barbie udowadnia w nich, że zawsze warto być sobą i spełniać swoje marzenia. Że to tylko od nas zależy, czy będziemy tym, kim chcemy.
Te urocze książeczki z pewnością sprawią dużo radości każdej dziewczynce ;-)
Oprawa: twarda
Objętość: 32 strony
Format: 180x180
Grupa docelowa: 3-7 lat
Wielka księga przygód. Basia. Część 4.
Tuż przed snem Basia postanawia wgramolić się do łóżka rodziców, żeby byli mniej samotni. Przy okazji rodzice będą mogli poopowiadać jej i powspominać różne historie z przeszłości, aby łatwiej było Basi zasnąć i we śnie przenieść się znowu w najmilsze miejsca, które kiedyś odwiedziła.
Kolejna wielka księga przygód Basi, a w niej: „Basia i remont”, „Basia i piłka nożna”. „Basia i wyprawa do lasu”, „Basia i biblioteka”, Basia i wolność”, „Basia i narty” oraz „Basia i zwierzaki”. Każda opowieść jest ładnie zilustrowana i czyta się je z dużą przyjemnością. Moja córka dopiero niedawno poznała Basię, ale już zdobyła ona jej serce i chętnie przysłuchuje się różnym historiom o niej.
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron
Format: 160x200
Grupa docelowa: 3-7 lat
Złota księga bajek. Przygody Boba Budowniczego.
W tej niezwykłej książce znajdują się historie oparte na odcinkach znanego i uwielbianego serialu telewizyjnego. Odwiedzamy park dinozaurów, słuchamy kapeli Boba, ruszamy na poszukiwanie zaginionej Kici i poznajemy latającego ducha. Wraz z Bobem, Martą, Leo i maszynami przeżywamy niesamowite przygody oraz poznajemy siłę przyjaźni i współpracy.
Perypetie słynnego budowniczego i jego drużyny rozbudzają wyobraźnię, bawią i zapewniają wspaniałą rozrywkę. Ponadto bogato ilustrowany zbiór opowiadań jest doskonałym pomysłem na prezent i piękną ozdobą domowej biblioteczki.
Autor: Adrianna Zabrzewska
Ilustrator: Mattel
Oprawa: flexi
Objętość: 320 stron
Format: 140x190
Grupa docelowa: 3-7 lat
Roszpunka. Zaginiona laguna.
Roszpunka nie jest typową księżniczką. Dopiero po osiemnastu latach spędzonych w zamknięciu na szczycie wieży wróciła do królestwa, by w końcu poznać swoich rodziców. Teraz musi zgłębić wszystkie tajniki królewskich obyczajów, w tym podstawy dworskiego siadania i składania ukłonów, choć tak naprawdę wolałaby malować obrazy i wspinać się po drzewach. W dodatku niespecjalnie przepada za noszeniem butów.
Cassandra z kolei nie jest typową dwórką. Jak na córkę kapitana straży przystało, od dziecka interesowała się bronią i kwestiami bezpieczeństwa kraju. Nic więc dziwnego, że Cassandra zamierza zostać żołnierzem, a niańczenie księżniczki niespecjalnie współgra z jej planami. Co gorsza, nic tak nie doprowadza jej do szału jak towarzystwo namolnego chłopaka księżniczki.
Wszystko się zmienia, gdy Roszpunka i Cassandra znajdują legendarną lagunę, która podobno skrywa klucz do niewyobrażalnej potęgi! Muszą nauczyć się działać wspólnie, by rozwikłać sekret królestw i to zanim wpadnie on w niepowołane ręce.
Świetna książka, pełna przygód i wartkiej akcji, idealna dla starszych dziewczynek, które już bez żadnych problemów samodzielnie czytają. Polecamy!
Autor: Leila Howland
Ilustrator: Disney
Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
Oprawa: miękka
Objętość: 256 stron
Format: 140x208
Grupa docelowa: 7-12 lat
Czy jakaś książka szczególnie Was zainteresowała?
Spodobały mi się wszystkie, a myślałam, że wybiorę jedną i będzie po kłopocie. Świetne zestawienie.
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł z tym przypomnieniem sobie wyrazów dawno nieużywanych :) bardzo mi się ta książka spodobała :)
OdpowiedzUsuńTeraz dzieci to mają piękne książeczki, nie to, co za moich czasów :)
OdpowiedzUsuńZazdroszczę dzisiejszym dzieciakom takich pieknych wydań książek dla nich
OdpowiedzUsuńZłota Księga Bajek to cudna seria, mamy kilka części :) Zarówno bardziej dziewczęcych jak i chłopięcych :)
OdpowiedzUsuńPiękne wydania książeczek :)
OdpowiedzUsuńDziękuję za propozycje. Na pewno się przydadzą :)
OdpowiedzUsuńBob budowniczy to zdecydowanie coś dla Kuby- uwielbia
OdpowiedzUsuńŚwietnie się te książeczki prezentują.
OdpowiedzUsuńCoś czuję, że będę musiała dla dzieci w rodzice coś upatrzeć.
Niedługo Mikołaj :D
Pozdrawiam cieplutko :)
Coco chyba najbardziej jest w naszym guście.
OdpowiedzUsuńNa pewno sięgniemy po Coco:)
OdpowiedzUsuńAle w tym miesiącu zaszaleliście! Sylabolatorium mnie osobiście zachwyciło :D
OdpowiedzUsuńNa Coco chyba się wybierzemy do kina - a nasz Bąbel na pewno ucieszyłby się też z Boba Budowniczego :)
OdpowiedzUsuńTe książeczki o Coco zapowiadają się świetnie, jeszcze nie mamy ich u siebie. Reszta pozycji zagościła również u nas :)
OdpowiedzUsuńŚwietne propozycje! Basię uwielbiamy z córeczką obie, Barbie z pewnością urzekłaby Melanię, a mnie bardzo zainteresowała sylabizowana książeczka <3
OdpowiedzUsuńMaskarada i coco musimy mieć
OdpowiedzUsuńBob Budowniczy ostatnio u nas na topie :)
OdpowiedzUsuńSyleboratorium zaintrygowało mnie najbardziej.
OdpowiedzUsuńKsiążeczka - Coco mnie zaciekawiła. Co do Basi to znam ją doskonale, dzięki mojej chrześnicy. :)
OdpowiedzUsuńZdecydowanie meksykańskie klimaty, do tego jeszcze muzyka. Ale to mój gust, obawiam się, że mój synek wybrałby Boba Budowniczego, na prawdę nie rozumiem, co dzieci widzą w tym nudziarzu.
OdpowiedzUsuń