11.10.2017

Książki dla dzieci - wrześniowe propozycje Wydawnictwa Egmont

Miesiąc wrzesień jest już za nami. Pojawiło się w tym czasie sporo ciekawych propozycji czytelniczych dla dzieci. Zapraszam na przegląd książeczek Wydawnictwa Egmont dla najmłodszych!

Książki dla dzieci Wydawnictwa Egmont


We wrześniowej ofercie nie brakuje książek, które mogą samodzielnie czytać dzieci posiadające już tę umiejętność, książek, które najlepiej czytać jest z jednym z rodziców, a także książeczek z zadaniami, których wykonywanie sprawia dzieciakom dużo radości. Które z tych propozycji najbardziej spodobały się moim dzieciom, a które mi szczególnie przypadły go gustu? Zapraszam!

Książki dla dzieci Wydawnictwa Egmont

Dwie pierwsze propozycje to książki, które zaliczyć mogę do drugiej grupy - czyli są to pozycje, które dużo przyjemniej czyta się i przegląda razem z mamą lub tatą.

Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe.
Jaki jest początek powstania samochodu? Czy od razu auto było autem i wyglądało jak obecny samochód, czy było zupełnie inne? Kiedy dokładnie powstało, gdzie i kto za tym stoi? Wszystko to będziemy dokładnie wiedzieć po lekturze tej pasjonującej książki. Zawarto w niej w sposób przystępny i interesujący całą historię powstania samochodu, urozmaicono licznymi ciekawostkami, a osoby, których interesują przede wszystkim pojazdy, jakie popularne były na polskim rynku, również znajdą w niej coś dla siebie. Książka jest pięknie wydana, wzbogacona świetnymi ilustracjami, a duży format i twarda oprawa sprawiają, że z powodzeniem zająć może ona miejsce między pięknymi albumami ;-)

Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

ale auta! historie samochodowe

ale auta! historie samochodowe

ale auta! historie samochodowe

Megasztuczki dla małych magików.
O ile wcześniejsza propozycja ładnie prezentuje się wśród domowych albumów, ta, głównie z racji swojego formatu, znajduje na półce honorowe i wyjątkowe miejsce ;-) Format 250 x 335 cm robi wrażenie, a sama zawartość książki fascynuje i intryguje - bo któż nie chciałby poznać tajemne sztuczki magików i czarować publiczność tak jak oni? Książka zawiera aż 25 zadziwiających sztuczek, które opisane są krok po kroku. Mumia, mata znosząca złote jajko, znikacz, numer z czapką, materializacja, klucz-duch  - żaden z tych trików nie będzie już miał dla nas tajemnic. Kolorystyka książki utrzymana jest w szarościach z elementami czerwieni. Jaki jest największy plus tej książki, oprócz tego, że poznajemy w końcu tajemne sekrety Davida Copperfield'a? ;-) Dzieci dzięki niej nie tylko czytają, ćwiczą i wchodzą w interakcję z dorosłymi i rówieśnikami, lecz także uczą się publicznie występować i przemawiać, nabierając dzięki temu pewności siebie. Bardzo ciekawa propozycja!

Oprawa: twarda
Objętość: 122 stron
Grupa docelowa: 7-12 lat

sztuczki magików

sztuczki magików

sztuczki magików

Hania Humorek:
- Hania Humorek i Smrodek. Apetyt na Święta.
- Hania Humorek i lista marzeń.

Książeczki z serii Hania Humorek to wesołe i pełne akcji opowieści, przy których młode czytelniczki nie będą mogły się nudzić. Bohaterką całej serii jest rezolutna, kilkuletnia dziewczynka Hania, której dni pełne są ciekawych zdarzeń. Książeczki mają przyjemny, nieco mniejszy format, dzięki któremu młodym czytelniczkom wygodnie trzyma się je w dłoni. Duża czcionka i podział na rozdziały ułatwiają czytanie, a wesołe ilustracje sprawiają, że lektura Hani Humorek jest samą przyjemnością. Dla kilkuletnich dzieciaków książeczki mogą być jeszcze zbyt skomplikowane i po prostu niezrozumiałe, ale już 8-10 letnie dzieci będą się przy nich świetnie bawić.

Oprawa: miękka
Objętość 64/ 96 stron
Grupa docelowa: 7-12 lat

hania humorek

hania humorek

Czytam i Główkuję:
- Szczurki nie dają się wygryźć. 
- Fredek i miara wszystkiego.
- Król Gromoryk i niesforne jajko na miękko.


Bardzo przyjemna seria, dzięki której dzieciaki nie tylko czytają, ale i rozwiązują zadania związane z tekstem. Łamigłówki znajdują się na dole każdej strony, oprócz tego na kilku całych stronach. Historyjki są wesołe i wciągające, urozmaicone ładnymi, śmiesznymi ilustracjami. Aktywizują one wyobraźnię, angażują emocje najmłodszego czytelnika, podsuwają ciekawe tematy do myślenia. Spory nacisk położony jest na ćwiczenia matematyczne, dzięki czemu dzieci mimochodem oswajają tę dziedzinę nauki. Niewielki format książeczek jest wygodny i przyjemny  - polecamy! :-)

Oprawa: miękka
Objętość: 32/ 48/ 64 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

seria czytam i główkuję

seria czytam i główkuję


seria czytam i główkuję

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska:
Wydawnictwo Egmont podjęło w 2013 roku inicjatywę - Konkurs im. Janusza Christy- mającą na celu promowanie nowych polskich twórców komiksowych i ich prac adresowanych do dzieci. Komiksy laureatów tego konkursu utrzymane są w różnej konwencji, rysowane różnymi technikami i w różnorodnej stylistyce plastycznej. Całość kolekcji to różnorodna i interesująca oferta współczesnego komiksu dziecięcego. 
Jakie komiksy znalazły się wśród nowości wydanych we wrześniu?

- Malutki Lisek i Wielki Dzik, tom 3. Świt.
Przepiękny, wzruszający, mądry komiks z cudownymi, bajecznymi ilustracjami. Muszę przyznać, że podczas czytania tej pozycji płakałam jak bóbr.... Lisek i dzik, dwójka przyjaciół, wędrują po lesie, po łące, docierają do mokradeł i zaprzyjaźniają się z małym owadem. Kiedy następnego dnia chcą znów go odwiedzić, owada już nie ma... Książeczka porusza temat przyjaźni, przemijania, radzenia sobie z tym wszystkim. Całość opowiedziana jest na prawdę pięknie i zgrabnie, w sposób prosty i zrozumiały dla młodego czytelnika. Cudowna propozycja!

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 6-12 lat

komiksy dla dzieci

lisek i dzik, komiks dla dzieci

lisek i dzik, komiks dla dzieci

Pikapidula, tom 1. Wszyscy na pokład!
Ada jest dziewczynką, którą nie interesują standardowe zabawy dla małych dziewczynek- lale, piękne sukienki i grzeczne, ułożone zabawy nie są dla niej. Ada kocha zabawę w piratów. Ba! Ada nie tylko bawi się w piratów, ale całe jej życie jest jedną wielką piracką przygodą. Dziewczyna jest kapitanem, a jej rodzice, piesek i świnka morska są jej załogą.
Komiks napisany jest z ogromnym poczuciem humoru. Treścią jego są zabawne scenki sytuacyjne, każda z nich zajmuje jedną stronę w komiksie (czasami dwie). Ładne, kolorowe, wymowne ilustracje, inteligentne, dowcipne historyjki czynią ten komiks świetną propozycją nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Ja osobiście czytając go świetnie się bawiłam ;-) Zdecydowanie polecam!

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 6-12 lat

komiks dla dzieci

komiksy dla dzieci

Maja i Minizaury, tom 1. Odnaleziony świat.
Trója małych dinozaurów ląduje na Ziemi, aby dokładnie ją zbadać, a następnie osiedlić się na niej. Planeta różni się jednak nieco od ich wyobrażeń, a przede wszystkim zamieszkiwana jest przez wielkoludy i czworonożne bestie. Niebezpieczeństwa zdają się czyhać na każdym kroku, na szczęście z pomocą przychodzi im 11-letnia dziewczynka. Czy uda im się nawiązać nić porozumienia? Czy Maja zdobędzie ich pełne zaufanie? 
Jest to przygodowy komiks, napisany lekko i z humorem. Przyjemnie się go czyta i ogląda, spodobać powinien się zarówno chłopcom (dinozaury!), jak i dziewczynkom (główną bohaterką jest dziewczynka). Kolejna ciekawa pozycja komiksowa ;-)

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 6-12 lat

komiksy dla dzieci

komiksy dla dzieci

Oto Tosia, tom 1. W poszukiwaniu pietrostwora.
Rezolutna i bystra dziewczynka Tosia uwielbia różne prace badawcze i eksperymenty. Jej nieodłącznym towarzyszem jest kotek, Pan Precel. Pewnego dnia Tosia odkrywa w swoim ogrodzie odcisk ogromnej łapy. Nie czekając ani chwili postanawia wyruszyć na wielką wyprawę badawczą. Co uda jej się odkryć i jakie przygody ją spotkają?
Przygody Tosi i jej kota spodobają się każdym dzieciom. Nie brakuje tutaj wartkiej akcji, bohaterów z charakterkiem i ładnych, kolorowych ilustracji.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 6-12 lat

komiksy dla dzieci

komiksy dla dzieci

Oskar i Fabrycy, tom 1. Straszne smoczysko.
Dwóch przyjaciół, Oskar i Fabrycy, udają się na szkolną wycieczkę do średniowiecznego zamku. Szybko okazuje się, że wycieczka będzie dużo ciekawsza, niż mogłoby się początkowo wydawać. Chłopcy nieoczekiwanie przenoszą się do średniowiecznego świata, który jest zupełnie inny od znanej chłopcom współczesności. Co przydarzy się przyjaciołom i czy będą potrafili zgładzić strasznego smoka? :-) 
Przygodowy, pełen wartkiej akcji komiks, który powinien przypaść do gustu zwłaszcza młodym chłopcom.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 40 stron
Grupa docelowa: 6-12 lat


komiksy dla dzieci

komiksy polskie dla dzieci

No i w końcu propozycje z serii My Litte Pony! :-) 
Dlaczego w końcu? Ano dlatego, że koniki te już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością i póki co nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. W ofercie Wydawnictwa Egmont znaleźć można mnóstwo pozycji z konikami w roli głównej. Są to przede wszystkim kolorowe książeczki z zadaniami i różne kolorowanki, również kolorowanka wodna, do kolorowania której potrzebna jest jedynie woda i pędzelek.
Jakie dokładnie pozycje znaleźć można wśród wrześniowych nowości?

książki my little pony

My Litte Pony the Movie. Wodne kolorowanie.
Dzieci przy tej kolorowance potrzebują jedynie wody i pędzelka, aby wyczarować piękne, kolorowe obrazki. Kolorowanki takie świetnie sprawdzą się głównie przy maluszkach, które nie będą musiały używać farbek, aby szybko i bez większego bałaganu stworzyć obrazek pełen barw.

Oprawa: miękka
Objętość: 16 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

kolorowanka my little pony

My Litte Pony the Movie. Szukaj i znajdź.
Na każdej kartce czytamy jedną krótką, ekscytującą historyjkę, a następnie bawimy się w małego detektywa, wykonując specjalnie przygotowane dla nas zadania. Książka jest ładnie zilustrowana, z przyjemnością przegląda się ją i czyta. Ćwiczymy podczas jej lektury przede wszystkim swoją spostrzegawczość.

Oprawa: trwarda
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

książka my little pony

książka my little pony

My Little Pony the Movie. 1000 naklejek.
Ta książka to nie tylko tytułowe naklejki, ale i mnóstwo świetnych, kolorowych zadań, które z pewnością pomogą w rozwoju naszych dzieci. Nie brakuje w niej labiryntów, wykreślanek, kolorowanek, puzzli i wielu innych ćwiczeń. Wszystko to dzieci wykonują w towarzystwie swoich filmowych ulubieńców. Nauka poprzez zabawę zapewniona ;-)

Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

my little pony

my little pony

my little pony

My Little Pony the Movie. Wesoła Kolorowanka.
Ładna, tradycyjna kolorowanka z pięknymi, dużymi ilustracjami. Wzbogacona jest ona dodatkowo wesołymi naklejkami, którymi ozdabiać można wykonane już prace. Książeczka, która spodoba się każdemu dziecku ;-)

Oprawa: miękka
Objętość: 32 strony
Grupa docelowa: 3-7 lat

my little pony

my little pony

my little pony

My Little Pony the Movie. Księga Zagadek.
Kolejna bardzo przyjemna książeczka pełna fascynujących zadań. Mnóstwo labiryntów, wykreślanek, kolorowanek, zagadek, rebusów, diagramów, zaszyfrowanych wiadomości, sudoku, które z przyjemnością wykonywane będą przez naszych dzieciaczków. Przy tej pozycji nie ma szans na nudę! :-)

Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron
Grupa docelowa: 3-7 lat

my little pony

my little pony


Jak widzicie, książek dla dzieci wydanych we wrześniu jest całkiem sporo. Co najbardziej spodobało się mi i moim dzieciakom? Synkowi oczywiście książka Ale Auta. Mojej córce przypadły do gustu wszystkie książeczki z zadaniami, mnie natomiast bardzo wzruszył komiks Malutki Lisek i Wielki Dzik.

Czy coś Was szczególnie zainteresowało??
Na jaką propozycję moglibyście się skusić?

21 komentarzy:

 1. Przepiękne ilustracje.
  Tak kolorowo :) Książeczki fajne.
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za przekrój wrześniowych książek. Piękne ilustracje- to doceniam jako artysta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądają wspaniale. Muszę się nimi zainteresować :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczne, mój chrześniak trochę podrośnie i może zakupię :)
  pozdrawiam
  tukociel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez takie wpisy mam później braki na kartach kredytowych i ciągle brakuje miejsca w pokojach dzieci na książki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas dawno książek dla dzieci nie było, ale coś czuję, że po targach to sie zmieni :) Hanię Humorek pewnie córka kupi sobie, bo bardzo lubi!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne książeczki ! Samochody u nas zawsze na czasie, a i piratami synek ostatnio się bardzo zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę kilka perełek, uwielbiałam czytać ze starszym synem Hanię Humorek. A teraz dla Jasia wybrałabym auta.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jeszcze ni propozycje dla Nas, ale niektóre wpadły mi w oko ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. te Ale auta zdecydowanie wymiatają. Nr 1 u moich chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córa uwielbia Hanię Humorek.:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mój siostrzeniec kocha Ale auta!, a chrześnica uwielbia Hanię Humorek. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam i główkuję to mogłoby być fajne dla mojego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kolekcja z konikami pony skradła nasze serce. Bardzo na czasie u nas

  OdpowiedzUsuń
 15. "Ale auta" - urzekła mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne zestawienie, mamy dużo pozycji od wydawnictwa Egmont i zawsze jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne książeczki, pięknie ilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa książka :) Dziękuje za propozycje, polece swojej siostrze dla mojego siostrzeńca :P

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetne książka a te z samochodami podbiły nasze serca

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!