10.09.2017

Sierpniowe propozycje książek dla dzieci Wydawnictwa Egmont

Co prawda miesiąc sierpień już za nami, mimo to przedstawiam kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych wydanych właśnie w tym miesiącu przez Wydawnictwo Egmont. 
W ofercie książeczek wybierać mogą zarówno dzieci najmłodsze, jak i te nieco starsze, samodzielnie już czytające. 

Wyjątkowo ciekawą akcją jest trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat Czytam Sobie. Serię tę tworzą wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji, jest ona zgodna z zaleceniami metodyków i przedstawia świetne, wciągające historie. My zapoznaliśmy się z dwiema książeczkami z trzeciego, ostatniego poziomu:

"Droga do Nobla" oraz "Wakacje z Waszyngtonie".
Pierwszą pozycją jest opowieścią o Marii Skłodowskiej-Curie. Jej historia przedstawiona została w sposób prosty i zrozumiały nawet dla małych dzieci. Samodzielnemu czytaniu sprzyja to, iż książka podzielona jest na króciutkie, jedno-dwustronicowe rozdziały z tytułami i w dowolnym momencie, tj. po wybranym rozdziale, młody czytelnik może przerwać swoje czytanie. Lekturze sprzyja również duża czcionka i papier przyjazny oku.
Druga książeczka przedstawia historię Abrahama Lincolna, którą poznaje 7-letni Bartek podczas wakacji spędzanych w Waszyngtonie. Chłopiec poznaje nie tylko historię tego amerykańskiego prezydenta, ale i historię niewolnictwa i wojny secesyjnej. Wszystko oczywiście przedstawione jest w prostu, zrozumiały dla dzieci sposób.
Te dwie pozycje zawierają na końcu alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów, miejsce na notatki oraz kilka naklejek.
Grupa docelowa: 5-7 lat.
"Kolory" i "Liczby"

Art Egmont to książeczki z kartonową oprawą i kartonowymi stronami, które dedykowane są dla najmłodszych dzieci. Zawierają żywe kolory i piękne ilustracje i już samo przeglądanie ich niezwykle cieszy oko. Wspólnie z dziećmi uczymy się kolorów i przeciwieństw, a przynajmniej ja nauczyłam się kilka nowych słów.... po francusku i hiszpańsku ;-) Powiem szczerze, że wersje językowe były dla mnie całkowitą niespodzianką i duży plus dla wydawnictwa za świetny pomysł i śliczną realizację ;-)
Grupa docelowa: 0-3 lat.

"Basia i basen"

Ostatnia książeczka to historia o Basi i jej wyprawie na basen razem z tatą i bratem Jankiem. Co czekało dziewczynkę na miejscu? Czy nauczyła się pływać? Czy odważyła się zjechać z największej zjeżdżalni? Dzieci z zainteresowaniem słuchają opowieści o dziewczynce, poznając przy okazji otaczający nas świat. Dodatkowo duże, wesołe ilustracje ciekawią i przyciągają czytelników i sprawiają, że chętnie wracają do tej pozycji.
Grupa docelowa: 3-7 lat.
Czy któraś propozycja szczególnie Was zainteresowała? 

8 komentarzy:

 1. Ta książeczka "Kolory" bardzo fajna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za te polecajki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiazki wygladaja ciekawie, pelne kolorowych obrazkow. Droga do Nobla i Wakacje w Waszyngtonie brzmia zachecajaco��

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka o Marii Curie Skłodowskiej i Lincolnie mnie bardzo zainteresowała. Widać, że napisana dla młodego czytelnika i przy okazji edukacyjna. Moje skrzywienie pedagoga zadziałało hihi. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie najbardziej przypadła do gustu książeczka o M. Skłodowskiej-Curie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serię o Basi córka lubi do dziś, a na serii do nauki czytania ćwiczyła swoje umiejętności :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem Ci, że takie propozycje książek dla dzieci są bardzo ciekawe.
  Wyglądają rewelacyjnie. Po prostu pięknie i kolorowo!
  Pozdrawiam :)


  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!