4.08.2017

"Przeczucie" - recenzja książki

"Bezpośrednia konfrontacja z rzeczywistością śmierci ma ich nauczyć, jak cenna jest jej odwrotność. czyli życie. Ma pomóc im odkryć, kim są naprawdę".

Zdecydowała się zostać policjantką po pewnym dramatycznym wydarzeniu w swoim życiu. Dopięła swój cel i pracuje obecnie jako komisarz w tokijskiej policji. Częściej ma kontakt ze zmasakrowanymi ciałami i bezwzględnymi mordercami niż ze swoją najbliższą rodziną, matką i siostrą. O bliższym związku z mężczyzną nawet nie myśli.

Ostatnia sprawa wydaje się być szczególna wyjątkowa. Początkiem jej są zwłoki odnalezione pod żywopłotem pewnego domu. Zwłoki, które mają wielką ranę w brzuchu zadaną już po śmierci. Jednak to ciało to nie wszystko. Jest to tylko jedno z wielu ciał, które będą odnalezione w najbliższym czasie. Czym łączą się one ze sobą? Kto zabija tych ludzi? Czy ma w tym jakiś swój cel? 

Pierwsze strony książki przerażają i wprost wbijają w fotel. Zastanawiamy się, co w dalszej części dziać się będzie z osobą, która przedstawia nam kilka scen ze swojego życia. Monolog tej osoby pojawia się w postaci zaledwie kilku rozdziałów w książce, za każdym razem paraliżując nas podczas ich czytania. Pozostałe rozdziały to narracja 3-osobowa, w której głównie śledzimy poczynania młodej, pięknej i inteligentnej komisarz Reiko. Dokładnie możemy przyjrzeć się funkcjonowaniu policji w Tokio, jak wygląda przebieg śledztwa, dowiedzieć się co nieco o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Powieść w niektórych fragmentach jest naprawdę mocna i przerażająca. W pewnym momencie, po wyjątkowo barwnych opisach,  miałam ochotę zamknąć ją i już do niej nie wracać. Co nie zmienia faktu, że dla osób lubiących mocny dreszczyk podczas lektury będzie ona wprost idealna. Jednak nie jest to pozycja dla osób o słabych nerwach czy też oczekujących lekkiego i przyjemnego zaczytania. 

Mroczna, trzymająca w napięciu do samego końca, wywołująca gęsią skórkę. Polecam dla fanów dobrego kryminału!


Dane techniczne:
Autor: Tetsuya Honda
Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Oprawa miękka
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova
Premiera: 16.08.20178 komentarzy:

 1. Kompletnie nie znam tej książki.
  Wydaje się całkiem fajna.
  Mogłabym przeczytać chętnie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widzę, ale myślę, że mogłabym ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy to książka dla mnie, raczej unikam mocnych kryminałów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam coś podobnego- "Na imię mi Zack". Fabuła bardzo podobna i bohater, którego nie da się nie lubić. Myślę, że ta książka też by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio zaczełam zagłębiać się w Japońską kinematografię, chyba najwyzszy też już czas na książki :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam, ale dzięki recenzji chcę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dość ciekawie zaprezentowałaś tę książkę. Lubię kryminały - takie trzymające w napięciu. Poza tym nigdy nie czytałam literatury japońskiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio ta ksiązka owładnęła blogi książkowe. Sama też mam na nią wielką ochotę!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!