2.08.2017

Nowości książkowe dla dzieci Wydawnictwa Egmont

Nowe miesiące idą często w parze z licznymi nowościami wydawniczymi zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dziś zapraszam na przegląd kilku pozycji dla tej drugiej grupy. 


Propozycje te przypadną szczególne do gustu fanom Minionków. Powiem szczerze, że ja do fanów tych się nie zaliczam, no ale ja już dzieckiem nie jestem, natomiast moje dzieciaki (zwłaszcza córka) doskonale wiedzą, o co z tymi Minionkami chodzi ;-)

Gru, Dru i Minionki. Księga Łamigłówek.

Na 32 stronach zawarto mnóstwo łamigłówek, gier, quizów i kolorowanek. Razem ze swoimi ulubionymi bohaterami dzieci rysują, wymyślają swoje popisowe danie, odnajdują różnice pomiędzy obrazkami, a nawet... rozwiązują Sudoku. Niektóre zadania są prostsze, inne bardziej skomplikowane i wymagające pomocy rodziców, jednak wszystkie z całą pewnością nie pozwalają się nudzić. Ciekawym urozmaiceniem w książeczce jest zawieszka z jednorożcem, które dzieci mogą zrobić. Ładnie i starannie wykonana może stanowić przyjemną, bajeczną dekorację ;-)
Grupa docelowa: 3-7 lat.

Gru, Dru i Minionki. Superkolorowanki.

W tej książeczce dzieci mogą malować, rysować, bawić się i bazgrolić stronę po stronie. Nie ma żadnych ograniczeń, co najwyżej ograniczać może własna wyobraźnia ;-) Kolorujemy Lucy i jej gadżety, rodzinne hawajskie party, jednorożce i oczywiście minionki. Do kolorowanki dołączono 4 kredki, zatem twórczą zabawę można rozpocząć od razu po zakupie książki ;-)
Grupa docelowa: 3-7 lat.
Gru, Dru i Minionki. Przewodnik po tajnych gadżetach i pojazdach 
oraz innych superowych rzeczach. 

Tajne akta, plany i oczywiście dokładne informacje o wszystkich gadżetach i tajemniczych pojazdach, które można spotkać w świecie minionków. Jednym słowem - najlepszy przewodnik dla małych szpiegów! Dużo ciekawostek, kolorowych ilustracji i mnóstwo minionkowych naklejek. Książka ma twardą oprawę i nieco mniejszy format niż pozostałe pozycje (148 x 197 mm); idealnie, aby móc zabierać ją ze sobą na tajne misje specjalne ;-)
Grupa docelowa: 3-7 lat.
Gru, Dru i Minionki. 1000 naklejek. 

Ta książka to nie tylko tytułowe 1000 naklejek, ale i mnóstwo ciekawych zadań, które wyćwiczą umysł, poprawią koncentrację i nauczą logicznego myślenia. Połowa książki to naklejki, połowa ćwiczenia, quizy i łamigłówki. Niektóre naklejki służą do wykorzystania podczas rozwiązywania zadań, inne już do tego, na co ma się ochotę. Dzieci mogą ozdobić nimi swoje zeszyty, piórniki i wszystko, co tylko chcą, a co już niekoniecznie musi spodobać się ich rodzicom ;-)
Grupa docelowa: 3-7 lat.
Gru, Dru i Minionki. Księga Zagadek.

Mnóstwo zagadek, a także ćwiczenie wyobraźni i kreatywności w rozwiązywaniu rozmaitych zadań. W książeczce znajduje się również model robota do złożenia. Sporo ćwiczeń jest tutaj dosyć trudnych i moim zdaniem książka na pewno nie jest dla dzieci w wieku 3 lat, a nawet moja 5-latka z dużą ilością zadań miała problem (np. narysować własny komiks, nie zapominając o dymkach i śmiesznych powiedzonkach, napisać tytuły swoich ulubionych piosenek, zgadnąć, jakie namalowano urządzenie i opisać, do czego służy). Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale moja 5-latka nie potrafi jeszcze doskonale pisać (w końcu edukację podstawową ma jeszcze przed sobą), nie mówiąc o 3-latku....
Grupa docelowa: 3-7 lat.Gru, Dru i Minionki. Agnes kocha jednorożce.

Za to na koniec pozycja, która już jak najbardziej odpowiednia jest dla małych dzieci. Duże, kolorowe ilustracje i ciekawa historyjka zainteresują i 3-latki, i trochę starsze dzieciaki. Historia o Agnes i i jej miłości do jednorożców spodoba się jednak przede wszystkim małym dziewczynkom ;-)
Grupa docelowa: 3-7 lat.
Czy jakaś książeczka szczególnie Wam się spodobała?


6 komentarzy:

 1. Córce chyba najbardziej by się spodobały te łamigłówki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas jeszcze za wcześnie na takie książeczki, ale to kwestia czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze wydawnictwo książek dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje, moje dziecko nie zna jeszcze tych bohaterów, ale może za jakiś czas...

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam minionki, ale za stara jestem na takie książeczki, a szkoda :D Pozdrawiam Książkowa Dusza

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne nowości.
  ...choć ja w książkach dla dzieci się nie orientuję ;)
  Pozdrowionka serdeczne :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!