21.07.2017

"Mroczny las" - recenzja książki

"(...) jak głęboko ukryty i utajniony jest ból, który kobiety noszą na dnie swoich serc".

Virginia Andrews


Odnalazła matkę i zdecydowała się rozpocząć zupełnie nowe życie. Sprzedała swój dom leżący w innej części Stanów, by zamieszkać z mamą w Palm Beach. Nowe miejsce to również nowe osoby - nowi sąsiedzi, nowi znajomi, nowa miłość. Willow poznaje charaktery mieszkańców Palm Beach aż za dobrze. Bogactwo, sława, zdrady i romanse i przede wszystkim pieniądz to wartości, które zdają się wieść prym. Dziewczyna, córka znanego i szanowanego psychiatry, bez problemu potrafi jednak rozszyfrować wszelkie gierki, a ogromne fortuny nie robią na niej żadnego wrażenia. Chociaż czy aby na pewno potrafi odnaleźć się w tym świecie?

Willow odnalazła w Palm Beach nie tylko matkę, ale i przyrodniego brata. Jednak młody mężczyzna w wyniku wypadku nie doszedł do końca do siebie, przede wszystkim psychicznie. Ukazuje się to w rozmaity sposób w różnych codziennych momentach. Do jakiego stanu doprowadzi go choroba i jaki wpływ będzie to miało na życie kobiety? I jak rozwinie się jej związek z przystojnym adwokatem? Czy będzie to wielka, prawdziwa miłość aż do grobowej deski?

"Mroczy las" to drugi tom cyklu opowiadający o rodzinie Willow De Beers. O pierwszej części pt. "Willow" pisałam jakiś czas temu. Podobnie jak w pierwszym tomie, również i tutaj narracja prowadzona jest w 1. osobie przez główną bohaterkę. Doskonale wiemy zatem, co czuje, jakie przeżywa rozterki, jakie towarzyszą jej emocje. Język literacki jest ładny, staranny, w powieści znaleźć można sporo mądrych i głębokich tekstów. Cała akcja jest wciągająca i nieustannie towarzyszy jej napięcie. Nawet w momentach, kiedy wydaje się, że wszystko przebiega pięknie i cudownie, nie można pozbyć się wrażenia, że wkrótce i tak wydarzy się jakaś katastrofa. Jednak czy jest to prawdą? Tego nie zdradzę ;-) Zachęcam natomiast do sięgnięcia po lekturę, a wówczas wszystko się wyjaśni ;-)

Dane techniczne:
Autor: Virginia C. Andrews
Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: Wicked Forest
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Wydawnictwo: Prószyński i Spółka


Virginia C. Andrews

9 komentarzy:

 1. Dziękuję za polecenie, na pewno przeczytam jeśli będę miała okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam serię "Kwiatów na poddaszu" i bardzo mi się podobała. Za tą nową sie jeszcze nie zabrałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale po poprzedniej powieści tej autorki może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam obydwie części :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może w wolnej chwili sięgnę po dwie części tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A "kupka wstydu" rośnie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzja bardzo fajnie napisana, jednak książka nie dla mnie i fajnie że się o tym przekonałam

  OdpowiedzUsuń
 8. O nie nie nie zaczekam na sensację lub literaturę faktu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyłączamy się do poleceń. Virginia C.Andrews po raz kolejny udowadnia, że po jej książki warto sięgać. :) Niemal na każdej stronie czuć tę dziwną atmosferę, którą sprawia, że choć wszystko wydaje się dobrze układać to jednak coś jest nie tak. Świetna recenzja! :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!