28.07.2017

"Księżyc nad przylądkiem" - recenzja książki

"Nie mógł pozwolić jej ponownie odejść z jego życia. Musiał jakoś znaleźć sposób, by pomóc jej uwolnić się od poczucia winy, które w sobie nosiła."

wydawnictwo dreams


Nie było jej w rodzinnych stronach przez 15 lat. Kiedy odbiera zagadkowy telefon od ojca, nie wie, że zmieni on już na zawsze jej dotychczasowe życie. Rozmowa z tatą była jej ostatnią z nim rozmową, gdyż chwilę po niej umiera on. Czy jego śmierć była nieszczęśliwym wypadkiem, czy może dokładnie zaplanowanym morderstwem? Mallory postanawia pozostać w miasteczku i dowiedzieć się prawdy, choć wcale nie będzie to łatwe. Najwyraźniej komuś bardzo zależy na tym, żeby nie tylko przycichła sprawa tajemniczej śmierci, ale i aby kobieta raz na zawsze opuściła miasteczko.

Groźby i straszenie Mallory oraz jej kilkunastoletniej córki przybierają coraz bardziej zdecydowaną formę. To już nie tylko czcze pogróżki, ale i czyny, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie życiu. Kobieta w tym wyjątkowo trudnym czasie ma mocne wsparcie swojej dawnej miłości z młodzieńczych lat oraz bardzo pomocnej, samotnej sąsiadki. Jednak czy uda im się ochronić Mallory? Czy zdążą w swoim prywatnym śledztwie odkryć, kto i dlaczego stoi za tymi wszystkimi czynami?

Jest to powieść napisana w 3. osobowej narracji. Głównie śledzimy Mallory i jej poczynania, pojawia się jednak także kilka rozdziałów, w których przyglądamy się działaniom pewnej kobiety, która zdecydowanie nie ma miłych zamiarów wobec Mallory. W całej książce bardzo dobrze wyważony jest wątek sensacyjny z wątkiem miłosnym, tj. z fragmentami opisującymi Mallory i jej pierwszą miłość. Akcja kryminalna jest rozbudowana i ciekawie skonstruowana, miłosna natomiast nie jest przesłodzona i absolutnie nie dominuje w powieści. Wszystko to sprawia, że całość czyta się z prawdziwą przyjemnością, a sama pozycja trafi z całą pewnością w niejeden gust czytelniczy.


Dane techniczne:
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka + UV
Autor: Colleen Coble
Tłumaczenie: Anna Pliś
ISBN: 978-83-65843-00-5
Format: 140x205
Data wydania: PREMIERA LIPIEC 2017


wydawnictwo dreams

11 komentarzy:

 1. bardzo fajnie to opisalas! Ksiazka wydaje sie interesujaca : ) Pozdraiwam

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki. Czyta się je lekko i przyjemnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że akcja kryminalna jest rozbudowana, bo takie książki lubię czytać. Opis wydaje się interesujący, więc dorzucam do mojej listy czytelniczej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę i właśnie niedługo zaczynam czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby więcej takich książek.
  Zapowiada się fajnie. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie, przeczytałabym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm zaciekawiła mnie ta recenzja. Pewnie ją sprawdzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa recenzja, na pewno się tym zainteresuję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za bardzo ciekawą recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 10. Lekkie i przyjemne zaczytanie, na wakacyjne nastroje. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że polubiłabym się z tą powieścią : )

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!