22.06.2017

"Przyrodni brat" - recenzja książki

"(...) nie jesteśmy w stanie kontrolować, w którym momencie uświadomimy sobie poniesioną stratę. Czasem można to przewidzieć, a innym razem dochodzi do tego w takim miejscu, gdzie najmniej byśmy się tego spodziewali."
Zjawił się w jej domu niespodziewanie, wprowadzając zamęt i zamieszanie. Namącił w jej życiu, a przede wszystkim w jej sercu. Powinna go unikać i nie zbliżać się do niego, lecz czyniła zupełnie na odwrót. Ciągnęło ją do niego jak do magnesu mimo jego ogólnego buntu i niechęci do niej. To, że był wyjątkowo przystojny, wcale nie ułatwiało jej podjęcia decyzji, aby trzymała się od niego z daleka. Ale jak to często w życiu bywa, zakazany owoc kusi najbardziej, nawet wtedy, kiedy jest to przyrodni brat.

Nie chciał przyjeżdżać do domu swojego ojca, jednak uczynił to ze względu na mamę. Jego rozwiedzeni rodzice nie mieli już ze sobą żadnego kontaktu, choć matka wciąż zdawała się kochać swojego dawnego męża i cierpieć z powodu rozstania. Negatywnie nastawiony do nowej żony i jej córki rozpoczął wspólne z nimi życie, nawet nie przypuszczając, że coraz bardziej zacznie intrygować go przyrodnia siostra. Starał się co prawda zbudować mur odgradzający go od wszystkich, również od niej, ale czy ostatecznie mu się to udało?

Los chciał, że ich drogi rozchodzą się i ponownie przecinają dopiero po kilku latach. Czy nadal coś do siebie czują, czy może każdy z nich zdążył już ułożyć sobie życie? Dlaczego się ze sobą nie kontaktowali przez tyle lat i jakie sekrety ukrywał młody mężczyzna? 

Jest to zgrabnie napisana powieść, którą czyta się z dużą przyjemnością. Główna bohaterka jest jej narratorką i prawie cała treść przedstawiona jest w pierwszej osobie. Prawie, bowiem pod koniec powieści odzywa się głos głównego bohatera w wyjątkowo ciekawej formie. Jej pierwsza część opisująca młodych bohaterów, ich rozterki i przeżycia, szczególnie przypadnie do gustu młodym czytelniczkom, które same być może są na etapie podobnych miłosnych gierek. Druga część natomiast spodoba się już nie tylko tym młodszym, ale i również nieco starszym kobietom. Ja osobiście przyznaję, że nie przypuszczałam, że ta pozycja aż tak mnie wciągnie. Świetna lektura na wakacyjne wyjazdy - szczerze polecam!

 • Tytuł oryginału: Stepbrother Dearest
 • Tłumaczenie: Wojciech Białas
 • ISBN Książki drukowanej: 978-83-283-2722-1, 9788328327221
 • Data wydania książki drukowanej: 2017-05-24
 • Format: 140x208

9 komentarzy:

 1. Interesująca fabuła. Mogłabym się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiam się, że moja lista do nadrobienia jest tak długa, że w wakacje na pewno nie zdążę :), ale życzę wszystkim zainteresowanym miłej lektury

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka mi nieznana.
  Póki co mam mnóstwo kryminałów do przeczytania.
  Może potem w wolnej chwili.
  Pozdrowionka serdeczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka to bestseller "New York Timesa" określany jako początek fenomenu. Jeśli początek to być może możemy spodziewać się całkiem wciągającej, lekkiej i idealnej na wakacje serii. :) Przyznajemy rację - od książki trudno się oderwać i została napisana w oryginalny sposób, choć temat wydawałoby się, że jest już zgrany i wykorzystany. Świetna recenzja! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka trafia do mojej listy obowiązkowych lektur do przeczytania :) Bardzo ciekawa i zachęcająca recenzja :) Myślę, że ta książka musi być bardzo wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie i powinna mnie zainteresować. Będę się za nią rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie się zapowiada, a czytanie w plenerze uwielbiam najbardziej, leżak, ogród i książka - bajka www.adriana-style.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie, chyba przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!