1.06.2017

"Elora. Wielka Wyprawa" - recenzja książki

"Mateuszu, odpowiedz mi natychmiast! Czy Elory naprawdę nie ma!? Musisz to wiedzieć! - kolczasty trząsł się z emocji, serce biło mu jak zwariowane, język się plątał, a oczy zachodziły łzami."Mieszkają na tej polanie od trzech lat. Jest ona ich domem i miejscem, w którym czują się bezpiecznie. Jednak od jakiegoś czasu zaczynają dziać się na niej niepokojące rzeczy i wszystkim jeżom grozi, iż będą musieli opuścić tę swoją ostoję. Jeże debatują i naradzają się, jakie wyjście będzie dla nich najlepsze. W tym czasie, kiedy starszyzna dyskutuje, kilku młodzików wymyka się potajemnie z zamiarem odnalezienia Elory. 

Elora to legendarna kraina spokoju i szczęśliwości. Młode jeże mają nadzieję, że kierując się odnalezioną mapą dotrą do niej bez problemów i będą mogli zamieszkać w niej ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Nie biorą zupełnie pod uwagę tego, że wyprawa może się nieco skomplikować, a na ich drodze może pojawić się sporo niespodzianek, a nawet komplikacji.

Czy młodziutkim jeżom uda się dotrzeć do celu? Jakie problemy będą musieli pokonać? Co w tym samym czasie dzieje się ze starszymi osobnikami, którzy pozostali na polanie? Czy grozi im faktycznie poważne niebezpieczeństwo? 

Książka napisana jest żywym i plastycznym językiem. Bohaterami są tutaj co prawa zwierzęta, ale przedstawione są one w taki sposób, że możemy się z nimi solidaryzować, a ich cechy uosabiać z cechami człowieka. Po powieść moim zdaniem chętnie sięgną i dorośli, i nastolatkowie. Starsi szukać w niej będą (i znajdą) głębszego przesłania, dla nieco młodszych natomiast będzie to świetnna pozycja przygodowa. 

Przepiękna okładka, staranne wydanie i interesująca treść sprawiają, że książka idealnie sprawdzi się jako piękny prezent ;-)

Dane techniczne:
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Autor: Krzysztof Niedźwiedzki
ISBN: 978-83-63579-98-2
Format: 140x205mm
Data wydania: MAJ 2017

9 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za recenzje. Idealna książka na prezent:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu nie? Ciekawa książka.
  Bohaterowie zwierzęcy czasem jak najbardziej są potrzebni, dla oderwania się od sztampowych propozycji ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar przeczytać ją w tym tygodniu, bo teraz córka się w niej zaczytuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zaciekawiła. Książka o jeżach :) Wydaje się trywialne i dziecięce, ale może naprawdę nieść za sobą dojrzałe przesłanie. Wpisana na listę "do przeczytania"!

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat do okładki miałabym zastrzeżenia, ale historia może być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super recenzja, z chęcią sama bym przeczytała :) https://matkapatka.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę, książka niemal idealna. Świetnie sprawdzi się w roli lektury dla młodszego, jak i starszego pokolenia.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!