26.05.2017

"Kotek Psotek" i Wyprawa do babci" - gry kooperacyjne dla dzieci Wydawnictwa Egmont

Gry kooperacyjne dla całej rodziny to nowość w ofercie Wydawnictwa Egmont. Na czym tak naprawdę polegają i czy warto się nimi zainteresować?

Egmont

Większość gier polega na tym, iż jeden zawodnik gra przeciwko pozostałym graczom - albo ma on zdobyć jak najwięcej różnych "dóbr", albo jak najszybciej dotrzeć do celu. Problem może pojawić się wtedy, kiedy grają małe dzieci, a doskonale wiemy, jak bardzo przeżywają one każde niepowodzenie. W przypadku gier kooperacyjnych nie ma już tego problemu - podczas rozgrywek nie gramy przeciwko sobie, a ze sobą. Przeciwnikiem jest zatem jedynie gra i jej zasady, a z pozostałymi zawodnikami jesteśmy razem w jednej drużynie i wszyscy razem stawiamy czoło wszelkim przeciwnościom pojawiającym się po rzucie kostką. 
Jakie zatem przygody czekają na nas w tych dwóch kooperacyjnych propozycjach?

Egmont

"Kotek Psotek"

Ściganie się z innymi zwierzętami sprawia ogromną radość Kotkowi Psotkowi. Inne zwierzaki nie są wprawdzie tak szybkie, jak on, ale są za to sprytne i często udaje im się przechytrzyć Psotka, a zwłaszcza wtedy, kiedy korzystają z licznych skrótów, podsuwają kotkowi pod nos liczne przysmaki oraz... mają pomoc wszystkich graczy :-) Celem gry jest doprowadzenie jak najwięcej zwierzątek (najlepiej wszystkich, tj. ptaszka, wiewiórkę oraz myszkę) do swoich kryjówek, zanim kotek je dogoni. 
Gramy poprzez rzucanie kostkami i przemieszczanie zwierzątek zgodnie z ich wynikami. Jeśli dane zwierzątko zakończy ruch na polu ze swoim obrazkiem, może przejść na skróty po śladach na kolejne pole. Jeśli kot zakończy ruch na tym samym polu, co inne zwierzę, oznacza to, że je dogonił i zwierzę odpada z gry. Przed rzutem kostkami można położyć 1 z przysmaków na kocim posłaniu, kotek wraca wtedy na swoje pole startowe, przez jakiś czas nie zagrażając zwierzętom. 

Egmont

Elementami gry są:
- plansza
- drzewo składające się z 2 części
- 4 figurki zwierząt
- 2 kostki
- 2 dyski do zamocowania na drzewie
- 4 kafelki z kocimi przysmakami

Wszystkie te elementy są trwałe, solidnie wykonane, nie musimy obawiać się ich szybkiego zniszczenia. Dzieci z przyjemnością przygotowują je do gry, tworząc drzewko z kryjówkami i układając zwierzaki. Sama rozgrywka jest spokojna i przyjemna, maluchy od początku są odprężone, wiedząc, że gra razem z nimi mama lub tata. Zastanawiają się, jak tu przechytrzyć kota i cieszą się, kiedy zwierzaczkom uda się dotrzeć do kryjówek.

Egmont

egmont

Egmont

Egmont

Egmont

Egmont

"Wyprawa do babci"

Najwyższa pora spakować się i wyruszyć na rodzinną wyprawę. Nie będzie to jednak zwykły, spokojny spacer. Podczas drogi czeka na nas mnóstwo przygód i różnych przeszkód, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Co zrobimy, gdy drogę przerwie nam wartki strumień? Jak zareagujemy na misia, czekającego na nas na leśnej ścieżce? Co przyda nam się podczas silnego słońca? Komplikacji całkiem sporo, ale mamy do wykorzystania różne przedmioty, które z pewnością będą dla nas użyteczne. Wspólnie zadecydujemy, co wykorzystamy podczas występującego problemu i na pewno uda nam się dotrzeć do czekającej na nas babci, co jest głównym celem gry.
Gramy poprzez rzucanie kostką i przemieszanie pionka po trasie wyprawy. 

Egmont

Elementami gry są:
- dwustronna plansza z przeszkodami
- dwustronna plansza ze ścieżką
- 12 kafelków
- 24 naklejki na kafelki
- 1 pionek 
- 1 kostka

Ta gra to rewelacyjna zabawa dla całej rodziny. Dzieci ćwiczą swoją wyobraźnię, zastanawiając się, jak pokonać daną przeszkodę i jaki przedmiot mógłby im w tym pomóc. Próbują samodzielnie wpaść na jakiś pomysł bądź też dyskutują o tym z rodzicami. Uczą się dzięki temu dzielić swoimi emocjami i trudnościami. Rodzice wciąż są obok nich, wspierając i prowadząc z nimi dialog, co dodatkowo wpływa na wzmacnianie więzi i budowanie dobrych relacji. 
Gra, mimo, że od 3 lat, bardzo spodobała się mojemu 2,5- letniemu synkowi i doskonale sobie z nią radzi. Także starszej córce sprawia ona wiele radości i bardzo fajnie kombinuje, aby poradzić sobie z każdą przeszkodą ;-)

Kooperacyjne gry planszowe to świetne propozycje na spędzenie czasu z całą rodziną. Rodzina gra razem, a nie przeciwko sobie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! :-)

Egmont

Egmont

Egmont

Egmont

Egmont

7 komentarzy:

 1. Miłe, rozwijające gry dla dzieci i nie tylko.
  ...żeby się nie nudziło!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kotek to coś dla nas, ale jeszcze chwila cierpliwości

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzieciństwie bardzo lubiłam różne gry, te też wydają się interesujące ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, uwielbiałam takie gry w dziecinstwie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami żałuje, że moje dzieci juz wyrosły z takich gier. Wyglądają super

  OdpowiedzUsuń
 6. Małemu pewnie by się spodobały ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!