6.04.2017

"Pył Ziemi" - recenzja książki

"Opanowaliśmy wszystkie choroby i śmierć, potrafimy replikować nasze ciała, 
podróżować pomiędzy gwiazdami i porozumiewać się telepatycznie (...)"

recenzja książkiZostają wysłani na Ziemię w konkretnym celu, mając do spełnienia dokładnie określoną i niezwykle ważną misję. Od przebiegu tej wyprawy uzależniony jest dalszy byt milionów ludzi przebywających obecnie w pokoleniowym statku - w statku, który zapewnić ma przetrwanie całemu ludzkiemu gatunkowi. Nie wiedzą, co zastaną na Ziemi; nie mają pojęcia, czego mogą się spodziewać, bo przecież Ziemia lata temu zaczęła już umierać...

Barbarzyńskie i prymitywne plemię, dla którego agresja i spożywanie ludzkiego mięsa są na porządku dziennym; Londyn z damami w sukniach i panami we frakach, który, jak się okazuje, jest jedynie zbiorowiskiem różnych wyrzutków społeczeństwa, a same miasto funkcjonuje dzięki mgle, w której unoszą się narkotyczne i mocno uzależniające opary; dziwne miasto Aurora, rządzące się swoimi specyficznymi prawami. 

Lilo i Rez spotykają się z przeróżnymi i czasami mocno dziwacznymi sytuacjami, ale tak naprawdę nic ich nie zaskakuje i nie dziwi. Sami są mocno podrasowanymi ludźmi, o ile można ich jeszcze nazwać ludźmi. Czy uda im się zakończyć powodzeniem swoją misję, której celem jest odnalezienie Biblioteki Snów wszystkich mieszkańców Ziemi? Biblioteki, w której zawarto cenne i prawdziwe wspomnienia ludzi? Jak zakończy się ta niecodzienna wyprawa?

Jest to nietuzinkowa i można nawet rzec- całkiem specyficzna powieść. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, iż odnajdą się w niej wytrawni, a jednocześnie podchodzący z dużym dystansem do literatury czytelnicy. Akcja szybko posuwa się do przodu, zaskakując na każdym kroku i wymagając od nas skupienia i pełnego zaangażowania. Ba! Nawet i wtedy można się nieco pogubić w tej wyimaginowanej rzeczywistości! Zaskakująca, nieprzewidywalna, inteligentna pozycja przede wszystkim dla wymagających i ceniących sobie oryginalne propozycje czytelnicze,


Dane techniczne:
 • Autor: Rafał Cichowski
 • Data wydania: 29 marca 2017
 • Cena okładkowa: 36,90 zł
 • Format: 135 x 210 mm
 • Liczba stron: 320 tekst
 • ISBN: 978-83-7924-781-3 Pył

sqn

12 komentarzy:

 1. Brzmi niezmiernie ciekawie! Zaintrygowałaś mnie, myślę, że jeśli uda mi się dorwać tą książkę to chętnie po nią sięgnę. Co prawda to nie do końca mój klimat, ale zainteresowałaś nie nią na tyle, że jestem w stanie zaryzykować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa fabuła,trochę takie klimaty sf. Przyznam, że ten gatunek jest mi najmniej znany ale nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce. Obecnie zaczytuję się w kryminałach :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo, podoba mi się taki pomysł na fabułę! Kojarzy mi się trochę z czymś pomiędzy książką "Blade Runner" a filmem "28 dni później". Zapisuję na listę, chcę to mieć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zainteresowana tą pozycją. Zastanawiam się, jaj został to przedstawiony Londyn i czy sceny są sugestywne. Chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. No ta akurat nie dla mnie. Trzeba lubić takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ja odpuszczę, akurat nie moje klimaty, ale polecę koledze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe spotkanie z fantastyką, śmiałą wizją przyszłości Ziemi, kompletowaniem brakujących części historii ludzkich wspomnień. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 9. "Pył ziemi" to faktycznie zupełnie nieprzewidywalna, niesztampowa i bardzo inteligentna powieść, która łączy w sobie kilka różnych gatunków. Z całą pewnością spodoba się fanom fantasy, ale miłośnicy innych książek także będą zadowoleni. My czytaliśmy z największą przyjemnością. :) Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!