21.04.2017

"Potworne przepychanki" - propozycja gry dla dzieci

"Od teraz będą się przepychać, przedrzeźniać, ściskać i wygłupiać. Użyją pazurów, kuksańców i różnych figli-migli, byle tylko nie spaść z naszej areny. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone!"

gra planszowa planszówka

Potworki siedzą sobie wygodnie na arenie i wcale nie mają zamiaru z niej zejść, a tym bardziej spaść. Ale arena nie jest z gumy i niestety nie rozciągnie się, aby pomieścić na niej wszystkich chętnych, którzy chcieliby tu być. A pojawić by się na niej chciało 27 osobników! Gracze pomagają im wejść na arenę, próbując umieścić tego potworka, który pojawił się na rzuconej wcześniej kostce i posługują się w tym celu dwoma popychaczkami. Jeśli graczowi powiedzie się, rzuca kostką kolejny, próbując umieścić kolejnego stworka. Kiedy jednak podczas wchodzenia spadną z areny potworki, które już na niej były, pozostali gracze otrzymują żetony z wizerunkami strąconych stworków. Kto zdobędzie najwięcej takich żetonów, ten wygrywa. 

gry rebel

Zasady proste? Proste! Ale jak się okazuje, wcale nie muszą być one skomplikowane i zawiłe, aby gra sprawiała dużo frajdy i dobrej zabawy. A przy Potwornych Przepychankach  dobrze bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Maluchy cieszą się, kiedy ich szereg żetonów staje się coraz dłuższy (przy najmłodszych graczach można ćwiczyć ich liczenie i to nie tylko polsku, ale i angielsku czy też niemiecku), pracują także na swoją precyzją ruchową i umiejętnością kontrolowania własnych emocji w przypadku niepowodzenia. Szukając optymalnego miejsca na daną figurkę potworka, a potworki te są różnych wielkości, podświadomie ćwiczą umiejętność analizowania i dokonywania wyboru. Nieustannie więc uczą się i poznają coś nowego, nawet, jeśli tylko bawią się w przepychanki.

gry rebel

Gra bardzo spodobała się mojej niespełna 5-letniej córce i mimo to, że początkowo nieco obawiałam się, że okaże się ona zbyt prosta i przez to nudnawa, zupełnie tak nie było ;-) Świętnie spędzaliśmy przy niej czas i zdecydowanie polecamy ;-)


Podstawowe informacje:

Liczba graczy:2 - 4 osoby
Wiek:od 5 lat
Czas gry:ok. 15 minut
Waga:ok. 1.00 kg
Losowość:1 2 3 4 5 6
Interakcja:1 2 3 4 5 6
Złożoność:1 2 3 4 5 6

Wydawca:REBEL.pl
Projektant:Wolfgang Dirscherl, Manfred Reindl 
Ilustrator:Claus Stephan

Dokładna zawartość pudełka:

 • 27 drewnianych potworów
 • 2 popychaczki
 • potworna kość
 • arena
 • instrukcja
 • żetony z podobiznami potworków

gry rebel

gry rebel

gry rebel

gry rebel

gry rebel


8 komentarzy:

 1. Jestem jak najbardziej za takimi grami. Potworki przyjazne. Wesoła rozrywka.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa gra, jeszcze takiej zabawie się nie oddawaliśmy. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna gra. Ciekawie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzl fajna gra, która uczy wygrywania i przegrywania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna gra, mój syn byłby nią zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne są te figurki, ciekawa gra

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!