1.04.2017

"Opowieści biblijne dziadzia Józefa" - recenzja książek

Zapraszam na dwie pięknie wydane i ciekawe propozycje książek dla dzieci.

wydawnictwo dreams

Biblia jest prawdziwą skarbnicą niezwykłych historii. Znaleźć w niej można opowieści piękne, czasami wzruszające, często nieprawdopodobne, zawsze wciągające i interesujące. Nie dziwi zatem, że historie te dosyć często przedstawiane są w propozycjach dla dzieci. Sam język biblijny może nie być jednak zbyt prosty i łatwy w zrozumieniu dla najmłodszych. Dlatego rewelacyjnie jest, kiedy autorowi tak uda się przedstawić te historie, iż dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny rozdział z kolejną opowieścią.

recenzja książek dreams

Książki z serii "Opowieści biblijne dziadzia Józefa" to pozycje, w których biblijne opowiadania przeplatane są z prawdziwymi przeżyciami autorki. Pisarka wspomina swoje dzieciństwo i pobyty na letnich wakacjach i feriach zimowych u dziadków na wsi. Każdy rozdział to jakaś przygoda czy też konkretna codzienna sytuacja, która jest przy okazji wprowadzeniem do jednej historii z Biblii opowiadanej przez dziadka Józefa. I tak np. obcinanie włosów jednej dziewczynce to wstęp do opowieści o Samsonie i jego sile ukrytej we włosach, a dziwne sny jednej z wnuczek to początek historii o proroczych snach Józefa, sprzedanego przez swoich braci.
W jednej książce to wybrane podania ze Starego Testamentu, m.in. Synowie Jakuba i Stworzenie Świata, w drugiej natomiast zawarto kilka opowieści z Nowego Testamentu, m.in. Zesłanie Ducha Świętego i Działalność Świętego Piotra.

wydawnictwo dreams

Książki czyta się z dużą przyjemnością i młodzi czytelnicy śledzą z zainteresowaniem nie tylko starodawne, biblijne  wątki, ale i przygody dzieciaków u dziadków na wsi. Nie są to w żadnym wypadku nudne czy też nużące pozycje, a ładne ilustracje dodatkowo zachęcają do lektury. Nawiasem mówiąc, to moje kolejne książki dla dzieci z Wydawnictwa Dreams i podobnie jak wcześniejsze, również i te są pięknie wydane i elegancko prezentują się z twardą, grubą okładką. Z całą pewnością warto mieć takie pozycje w swoim domu.

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

Opowieści biblijne dziadzia Józefa recenzja

recenzja ksiązki

Opowieści biblijne dziadzia Józefa
10 komentarzy:

 1. Pięknie wydane książki, z chęcią przeczytałabym je synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że to by był super prezent dla mojego chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie zilustrowane :) Myślę że to świetny prezent dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam mała, miałam Biblię dla dzieci i przeczytałam ją kilka razy od deski do deski :) W ten sposób opowiedziane historie biblijne są naprawdę atrakcyjne dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto dzieciom od małego czytać Biblię w przystępnej formie. Ta jest super!
  Pozdrowionka! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglądają na piękne wydania! A i wiele treści będzie przystępniejszych dla młodziaków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę śliczne wydania. A ich zawartość musi być zachwycająca. Dzieciom warto pokazywać takie treści własnie w takiej formie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Widać, że książki bardzo ładnie zilustrowane, z pewnością ucieszą niejedno dziecko. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie, jak byłam mała to lubiłam jak mama mi czytała Biblię, :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szukam właśnie Biblii dla małych dzieci:) Fajna recenzja.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!