24.04.2017

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Wszystko jest dobrze, kiedy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie odczuwamy żadnych, nawet najmniejszych, dolegliwości. 


Najczęściej nawet nie myślimy wtedy o takich przyziemnych sprawach, jak mierzenie poziomu cholesterolu, ilości cukru we krwi czy też mierzenie ciśnienia. Bo przecież nic nam nie jest. Gorzej, kiedy jednak coś już zaczyna się dziać w naszym organizmie, a my tego nie wiemy - no bo skąd, skoro nic nie sprawdzamy?
Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib podarowałam moim rodzicom, aby mogli systematycznie kontrolować swoje ciśnienie. O ile tato robił to dosyć regularnie, mama machnęła ręką, stwierdzając, że jest szczupła, zdrowa i nic jej nie jest. Kiedy w końcu dała się namówić na pomiar, wyszedł on wyjątkowo wysoki (ponad 200/100) i wcale nie miał zamiaru być niższy, a wręcz przeciwnie, wykazywał się tendencją wzrostową. Skończyło się nie tylko wizytą u lekarza, który przepisał leki na obniżenie, ale i wizytą na SOR, kiedy tabletki nie dawały za bardzo efektu.


Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że profilaktyka w pewnym wieku jest już niestety konieczna, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy uniknąć niepotrzebnych komplikacji zdrowotnych. Warto zaopatrzyć się m.in. w dobry ciśnieniomierz, który dokładnie kontrolować będzie ciśnienie tętnicze krwi. Przykładem takiego produktu jest:


Zalety ciśnieniomierza:
 • Wykrywa migotanie przedsionków – wczesna diagnoza migotania przedsionków redukuje ryzyko udaru
 • Innowacyjna Technologia DuoAfib  – urządzenie wykonuje automatycznie dwa pomiary, gwarantując  bardzo dokładny wynik i  komfort podczas pomiaru
 • Sygnalizuje błędnie założony mankiet i ruch ciała podczas pomiaru –  te dwa wskaźniki eliminują ryzyko popełnienia błędu podczas pomiaru
 • W zestawie uniwersalny mankiet na ramię, rozmiar 22-42 cm
 • Zasilacz w zestawie

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Urządzenie nie jest skomplikowane w użytkowaniu. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy rękaw został dobrze założony i ciśnienie będzie poprawnie zmierzone, wystarczy zerknąć na wyświetlacz i spojrzeć na ikonkę z rękawem - jeśli jest wszystko w porządku, pojawia się napis OK. Ciśnienie mierzy się w ciągu kilkunastu sekund, ekran wyświetlacza jest duży i nie ma problemu z odczytaniem liczb. Pomiary nasze zostają zapisane w pamięci, można zrobić to w rozdzieleniu na 2 osoby. 
Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib dobrze się sprawdza u moich rodziców (mamy oczywiście nie trzeba już przekonywać do pomiarów) i uważam, że dobrze jest mieć takie urządzenie w każdym domu. 

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

Ciśnieniomierz naramienny DiagnosticPro Afib

5 komentarzy:

 1. To, że ktoś jest młody i szczupły nie oznacza, że nie może mieć takich problemów. Ja jestem młoda, szczupła a jakieś 7 lat temu okazało się, że mam podwyższony poziom cholesterolu (dziedziczne, po mamie, babci), kilka lat później miałam kołatania serca. Także trzeba robić badania kontrolne i dbać o siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawił mnie ten ciśnieniomierz

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam nadciśnienie, więc ciśnieniomierz w domu to standard :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciśnieniomierz warto mieć w domu.
  Czasem bywa naprawdę potrzebny.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w domu ciśnieniomierz i polecam każdemu aby jednak zbadać sobie ciśnienie np. wtedy gdy się źle czujemy bo być może przyczyną będzie właśnie za niskie bądź za wysokie ciśnienie :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!