16.03.2017

"Mały Książę. Droga do Gwiazd" - propozycja gry dla dzieci

Są książki, które należą do klasyki i każdy je zna, a jeśli nie, to przynajmniej o nich słyszał. Na podstawie takich książek tworzą się inne publikacje, jak np. filmy, bajki, kolorowanki, a czasami gry planszowe.Pozycji "Mały Książę" nie trzeba chyba nikomu bliżej przedstawiać, choć oczywiście są zarówno osoby, które za nią przepadają, jak i takie, którym książka ta jest zupełnie obojętna. Moje dzieci z lekturą jeszcze się nie zapoznały, ale postać Małego Księcia znają z książeczek z zadaniami. Kiedy więc przeglądając ofertę Sklepu z Grami Planszowymi Rebel natknęłam się na grę Mały Książę - Droga do Gwiazd, wiedziałam, że sprezentuję ją moim dzieciom :-)


Pierwsze, co zauważamy, jest jej przepiękne, staranne wydanie. Już samo pudełko zachęca, aby sięgnąć po grę i przyjrzeć się bliżej przedstawionej w niej gwiezdnej galaktyce. Elementy zawarte wewnątrz są równie kolorowe i starannie przygotowane.  W większości wykonane są ze sztywnej tektury, jedynie karty są miękkie. Elementów jest sporo i zanim zaczniemy rozgrywkę, powinniśmy zaznajomić się z nimi wszystkimi, a przede wszystkim złożyć planszę, po której będziemy podążać. Ułożona droga nie musi być za każdym razem taka sama- przy każdej grze możemy ją nieco inaczej przygotowywać, dzięki czemu każda rozgrywka może być inna. To układanie trasy sprawiało zwykle moim dzieciom najwięcej radości ;-)


Co do przebiegu samej gry - z całą pewnością nie należy ona do nudnych pozycji! Na początku trzeba się dokładnie wczytać w instrukcję, aby wykonywać wszystko tak, jak należy. Może wydawać się ona nieco skomplikowana i zawiła, ale to tylko pozory ;-) Instrukcja krok po kroku wszystko objaśnia i dokładnie wiemy, co mamy robić, aby zagarnąć największą ilość żetonów z gwiazdami, tym samym stając się zwycięskim pilotem. 
Gra dedykowana jest osobom od 6.  roku życia i sądzę, że wiek ten jest trafnie dobrany. Dla młodszych dzieci może być ona zbyt trudna i po prostu nudna. Starsi natomiast powinni świetnie spędzić przy niej czas, nie wspominając o fanach Małego Księcia, dla których jest to moim zdaniem pozycja obowiązkowa.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy:2 - 6 osób
Wiek:od 6 lat
Czas gry:ok. 15 - 30 minut
Waga:ok. 0.80 kg
Losowość:1 2 3 4 5 6
Interakcja:1 2 3 4 5 6
Złożoność:1 2 3 4 5 6

Dokładna zawartość pudełka:
 • 8 części trasy (3 plansze łączące, 3 plansze trasy, dom Dziadka i planeta Małego Księcia)
 • 5 płytek papierowych samolotów
 • 18 płytek opowieści
 • 12 żetonów teleskopów
 • 36 żetonów gwiazd
 • 12 kart Dziadka
 • Dla każdego gracza (8 kart Lisa, 1 samolot, 1 czapka pilota)
14 komentarzy:

 1. Ślicznie wykonana i pomysłowa gra :) Gratka dla dziecka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wykonana, ale to wiadomo skoro to Rebel :) mamy tę grę od jakiegos czasu i były dni kiedy córka notorycznie właśnie w nią chciała grać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałęm, że ejst gra!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetna, muszę o niej pomyśleć w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna gra! Ja uwielbiam "Małego Księcia" i czytuję do dzisiaj. Świetna książka :)
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mojemu synkowi jeszcze troszkę brakuje do 6, ale poważnie myślę nad jej kupnem. Fajnie, że się o niej tutaj dowiedziałam, bo naprawdę wydaje się wartościowa.

  Pozdrawiam, Ania
  (ksiazkowepodrozeanny.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wykonana, uwielbiam planszówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo nie wiedziałam że jest gra mały książę ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Rety, to jest gra? Rewelacja, nie wiedziałam że taka istnieje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam "Małego Księcia" a grę na pewno zakupię ale póki co nie mam z kim grać :) heh muszę jeszcze poczekać zanim moja córcia będzie grała w planszówki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie czytałam tej książki i nie wiem na czym polega jej fenomen. Może przeczytam ją wkrótce mojej wnuczce.
  rzeczoznawca majątkowy kraków

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!