5.03.2017

"Królewny z Biblii" i "O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek" - propozycja dla dzieci

Zapraszam na dwie naprawdę ciekawe i pięknie wydane propozycje dla dzieci.

wydawnictwo dreams

Jakiś czas temu po raz pierwszy sięgnęłam po jedną książkę dla dzieci Wydawnictwa Dreams i ogromnie spodobało mi się jej wydanie (nie wspominając o treści, która również była wciągająca). Z przyjemnością sięgnęłam więc po kolejne propozycje - i czy tym razem wybór mój okazał się równie trafny? ;-)30 pięknych historii o 30 kobietach występujących w Biblii. O prawdziwych królewnach, które mimo to, że nie zawsze nosiły na głowie koronę, swoim zachowaniem i wiarą zasługiwały na najpiękniejszą i najbogatszą ozdobę. Na początku każdej opowieści umieszczono krótki wierszyk rozpoczynający się słowami Lustereczko powiedz przecie... Stanowi on ciekawe wprowadzenie do umieszczonej poniżej historii i daje nam mały przedsmak tego, co na nas w tej historii czeka. Każda opowieść snuta jest w pierwszej osobie liczny pojedynczej. Główna bohaterka dzieli się z nami swoją opowieścią, opowiadając o wybranym ciekawym epizodzie ze swojego życia. Poznajemy m.in. Ewę- pierwszą królewnę, Rebekę- pomocną królewnę, Esterę- śmiałą królewnę, Marię Magdalenę- nawróconą królewnę i... młodą czytelniczkę tej książki, która również może być wyjątkową królewną, Wszystkie opowieści przedstawione są w ciekawy, wciągający sposób, dzięki czemu dzieci, przysłuchując się im, nie nudzą się, a są nimi naprawdę zainteresowane.
Moją córkę mocno przyciągnęła do siebie już sama okładka książki. Piękna, różowa, z namalowaną uśmiechniętą królewną. Tytuł również do niej przemówił - jako mała dziewczynka jest właśnie na etapie miłości do wszelkich księżniczek ;-) Początkowo była nieco zdziwiona, że nie ma w niej historii o Ariel, Zofii i Dżasminie, ale na szczęście od razu dała się przekonać do nowych królewien i każdego dnia czytamy kolejną opowieść o królewnie z Biblii ;-)

Dane techniczne:
Ilość stron: 128
Oprawa: twarda + lakier UV
Autor: Carolyn Larsen
Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Ilustracje: Sergey Eliseev
ISBN: 978-83-63579-70-8
Format: 210x261
Data wydania: kwiecień 2016

zz


Drugą propozycją dla dzieci jest:


O ile pierwsza książka przeznaczona była przede wszystkim dla córki, tak drugą planowałam czytać im obojgu, tj. córce i synkowi. Jak się jednak okazało, tak bardzo spodobała się ona brzdącowi, że przejął ją całkowicie i znajduje się ona w jego codziennym, obowiązkowym repertuarze lektur ;-) Co mu się tak w niej spodobało? Przede wszystkim świetne, kolorowe obrazki, a także interesująca treść. W bardzo przystępny, zrozumiały nawet dla 2-latków sposób tłumaczone są wcale nie tak łatwe zagadnienia związane z różnicami między dziećmi i z odmiennością wynikającą z płci. Poruszono tematy czułości, nagości i intymności, a nawet wyjaśniono, skąd się biorą dzieci. Maluchy podczas lektury kodują sobie, że nie każdy ma prawo całować je i przytulać, natomiast każdy jak bardziej ma prawo do dbania o własną intymność. Dzieci czytają również o tym, że dla dziewczynek przeznaczony jest nie tylko różowy kolor i zabawa lalami, ale może być to równie dobrze kolor żółty i kolekcjonowanie figurek owadów. Uczą się szanować odmienność innych ludzi i nie powinno ich zaskoczyć to, że pani nosi wyjątkowo krótkie włosy, a pan (dokładnie Szkot) chodzi w spódniczce.
Bardzo fajna pozycja, pomagająca rodzicom w wyjaśnianiu swoim pociechom wielu istotnych spraw. U nas książka rewelacyjnie się sprawdziła i polecamy ją z czystym sumieniem!

Dane techniczne:
Ilość stron: 48
Oprawa: twarda+aksamit+UV
Autor: Asia Olejarczyk
Ilustracje: Monika Urbaniak
ISBN: 978-83-63579-78-4
Format: 195x240
Data wydania: SIERPIEŃ 2016

11 komentarzy:

 1. To śliczne wydanie sprawia, że sama bardzo chętnie przeczytałabym takie książeczki, choć na to już jestem trochę za stara... ale kto by się tym przejmował :D
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super :) Świetnie, że książka jest bardzo ciekawa, ładnie wydana i ma piękne obrazki. Dzieci bardzo doceniają ładne ilustracje :) Pozdrowionka serdeczne! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe książeczki i musze przyznać, że już wielokrotnie to wydawnictwo przyciągnęło mnie pieknymi wydaniami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki. Pięknie wydane z pięknymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Och fajowe te propozycję moi synowie na pewno byli by zainteresowani tymi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne książki, warte polecenia :-)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!