28.02.2017

"Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" - recenzja książki dla dzieci

Dlaczego krowy muczą? Dlaczego cebula wyciska łzy z oczu? Dlaczego strzyże się owce? Dlaczego muszę spać?


Każdy, kto ma małe dzieci, z pewnością przeżywał taki etap w rozwoju swojej pociechy, kiedy to zaczynała ona zadawać mnóstwo pytań. Dlaczego to jest białe, a nie czarne, dlaczego coś robi tak, a nie inaczej. Dużo pytań i każda odpowiedź niezwykle ważna dla małego odkrywcy. W odpowiedzi na nie powstała ta oto książka. Zawiera ona kilkadziesiąt najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata. Zostały one pogrupowane wg tematów związanych z kąpielą, z supermarketem, z czasem przed snem, z dworem, z kuchnią i ze zwierzętami gospodarskimi. Odpowiedzi podane są zrozumiałym językiem i czytający rodzic nie musi niczego dodatkowo od siebie wyjaśniać. Tekstowi towarzyszą rewelacyjne, kolorowe ilustracje, które uatrakcyjniają dzieciom przeglądanie książki i skutecznie zachęcają maluchy do lektury w towarzystwie mamy lub taty. Pod koniec każdego rozdziału dodano ponadto kilka ciekawostek powiązanych z danym tematem.

Książkę można czytać po kolei lub też wybiórczo, decydując się na poznanie odpowiedzi na konkretne zagadnienie albo też losowo. Moim dzieciom najbardziej przypadła do gustu ostatnia forma - otwierają książkę na chybił-trafił i czytamy ciekawostki :-) Przyznać muszę, że czasami nawet mama dowie się czegoś nowego ;-)

Dane techniczne:
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8097-076-2
Tytuł oryginału: Why? The best ever question and answer book about nature, science and world around you
Data wydania: 07.02.2017
Format: 208mm x 260mm
Liczba stron: 192


9 komentarzy:

 1. "Dlaczego?" to bardzo ważne dla Maluchów pytanie. Super książka. Fajnie, że ma tyle ilustracji i można ją czytać wybiórczo!
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja 3,5 letnia córka coraz cześciej zadaje to magiczne pytanie Dlaczego :) Może by jej się już spodobała ta lektura? W jakim wieku są Twoje dzieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłaby jej się już jak najbardziej spodobać, bo mój synek już chętnie słucha. Moje dzieci mają 2,5 i 4,5 :)

   Usuń
 3. Dzieci jszcze nie mam ale będę pamiętała o tej ksiązce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego typu książki bardzo lubię! W zabawny sposób przekazują sporą dawkę wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz dzieciaki mają fajnie, rodzic ma mnóstwo opcji do wyboru, które szczerze zachęcają dzieciaki do rozwijania się. Świetna propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama chętnie poznałabym odpowiedzi na niektóre z tych pytań ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. mój mąż ma 4letniego chrześniaka i jego ulubionym pytaniem jest " a dlaczego?", więc tak książka byłaby świetnym prezentem dla niego:)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!