17.02.2017

"Akuszer Bogów" - recenzja książki

" Czasami to, czego chcemy najbardziej na świecie, 
odbiera nam to, czego najbardziej na świecie potrzebujemy."


aneta jadowska


Życie, które prowadziła, nie było szczytem marzeń. Owszem, zarabiała całkiem niezłe pieniądze i mogła odłożyć z nich sobie na więcej niż skromną emeryturę, ale przyjmowanie zleceń na morderstwo ludzi nie jest przecież najsłodszym kawałkiem chleba; owszem, jej miejsce pracy było dokładnie ułożone i zhierarchizowane, ale nie można było być pewnym, czy Twój przyjaciel nie okaże się zdrajcą i nie wbije Ci noża w plecy; owszem, prawie codziennie miała kontakt ze swoją mamą i często myślała o ojcu, ale myśli te były pełne goryczy i nienawiści, bowiem mama, notabene jej przełożona w pracy, nie okazywała w najmniejszym stopniu miłości swojej córce, a ojciec pozbawiony ludzkich uczuć w pełni nienawidził jej i jedyne, czego sobie życzył, to jej śmierci. Cały kielich goryczy przelał się w momencie, kiedy zabiła swojego brata, nie wiedząc o łączącym ich pokrewieństwie....

Nikita postanawia zmienić całe swoje życie, a przynajmniej bardzo chciałaby to uczynić. Wyrusza w podróż do Norwegii, kraju, w którym magia splata się z szarą codziennością, gdzie "magiczni" mieszkają po sąsiedzku z ludźmi, którzy nawet nie wiedzą o ich umiejętnościach, a jeśli nawet wiedzieliby, nie robiłoby im to różnicy; kraju, w którym elfy, wróżki i ludożercze trolle żyją obok siebie. Sama Nikita jest nawiasem mówiąc berskiem, czyli raz na jakiś czas ujawnia się w niej potężna, silna bestia, choć ostatnio jest ona trochę bardziej ułożona i nie pała wyłącznie trudną czy nawet niemożliwą do opanowania żądzą krwi. W Norwegii Nikita chce znaleźć odpowiedzi na wszystkie dręczące ją pytania, aby następnie móc określić, kim tak na prawdę jest, jakie jest jej dziedzictwo, jej przeszłość i jaka jest jej moc. Chce raz a dobrze rozprawić się ze wszystkimi kłamstwami, jakimi karmiono ją od dzieciństwa.

Droga do prawdy jest jednak zawiła i pełna niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku. Dziewczyna musi walczyć nie tylko z ludźmi, ale i z rozmaitymi postaciami, których z całą pewnością nie charakteryzuje łagodność. Walka na jawie, ale również i w śnie; z żyjącymi, ale i z duchami umarłych. Jednak czy ta walka i jej finał da jej to, czego oczekuje? Czy wszystko wyjaśni, czy może wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej uczyni niejasnym i niezrozumiałym?

"Akuszer Bogów" to drugi tom serii Nikity. Pierwszą pozycją była "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów", świetnie napisana powieść, w której poznajemy cały tajemniczy i rozbudowany świat magii i potężnych mocy panujących w niby zwyczajnej rzeczywistości. Druga część niczym nie ustępuje pierwszej, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że jest od niej lepsza. Wartka akcja, wciągająca narracja prowadzona przez główną bohaterkę i zaskakujące, zupełnie nieprawdopodobne zdarzenia sprawiają, że powieść czyta się błyskawicznie. A co najlepsze, wydaje mi się, że autorka zostawiła sobie furtkę na stworzenie kolejnego, trzeciego tomu.... ;-) I oby tak właśnie było ;-)

Dane techniczne:
 • Autor: Aneta Jadowska
 • Data wydania: 15 lutego 2017
 • Cena okładkowa: 36,90 zł
 • Format: 135 x 210 mm
 • Liczba stron: 400
 • ISBN: 978-83-7924-754-7
tom 2 serii nikity jadowska


19 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy to ta Nikita co kiedyś była popularny serialem w tv? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę tą książke ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zetknęłam się z tym tytułem, ale jeśli to już drugi tom to gdybym się skusiła i tak najpierw sięgnęłabym po pierwszy, aby dopełnić całości.
  Pozdrowionka! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba będzie się przyjrzeć tej serii:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od tej książki naprawdę trudno się oderwać i również mamy nadzieję, że Aneta Jadowska już niebawem sprawi nam radość trzecim tomem :). Czekamy z niecierpliwością podobnie, jak na Twoje kolejne recenzje - czysta przyjemność z lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzadko sięgam po takie książki, jakoś nie trafiają w mój gust czytelniczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam tej ani pierwszej części tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow, fabuła tak wciągająca, ze chyba naprawdę pokuszę się o zakup tej książki :) dziękuje za podesłanie recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest propozycja dla mojego męża- własnie poluje na tę część :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawie się zapowiada :D Lubię takie historię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest element podróżniczy :) zapisuje tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 13. Historia całkiem ciekawa, zwłaszcza, ze Nikita udaje się do Norwegii;)

  OdpowiedzUsuń
 14. pierwszy raz się spotykam z tą książką! :)
  http://czynnikipierwsze.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znam jeszcze tej sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Brzmi interesująco. Ta seria składa się z 2 części czy są też kolejne?

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!